Šiuolaikiniame pasaulyje, kai telefonai, planšetės ir kiti išmanieji prietaisai yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, išorinės baterijos tapo būtinu aksesuaru. Šis mažas, tačiau itin praktiškas įrenginys padeda užtikrinti, kad mūsų įrenginiai visada būtų įkrauti ir veiktų tuomet, kai to labiausiai reikia.
Jei kada teko patirti situaciją, kai jūsų telefono baterija išsikrovė netinkamiausiu momentu, tuomet išorinė baterija yra tikras išsigelbėjimas. Tačiau išsirinkti tinkamiausią prietaisą, kuris galėtų įkrauti jūsų turimus elektronikos produktus - nėra pati lengviausia užduotis. Rinkoje galime rasti gausybę opcijų, bet kaip žinoti, kuri iš jų yra tinkamiausia?
Šiandien pateikiame jums trumpą gidą, kuris padės jums priimti pagrįstą ir tinkamiausią sprendimą.
Talpa ir transportavimas
Maitinimo banko talpa, matuojama miliampervalandėmis, yra pirmasis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Išmaniesiems telefonams pakanka 10 – 15 tūkst. mAh talpos, kad juos būtų galima įkrauti kelis kartus. Jei maitinate didesnius įrenginius, pavyzdžiui, nešiojamuosius kompiuterius ar planšetinius kompiuterius, rinkitės didesnės talpos modelius, pavyzdžiui, 20 – 30 tūkst. mAh.
Tačiau kartu su didesne talpa padidėja ir talpa. Jei prioritetas yra portabilumas, ieškokite lengvų variantų, kurie vis tiek patenkins jūsų įkrovimo poreikius. Dažnai keliaujantiems ploni 10 tūkst. mAh talpos maitinimo bankai gali užtikrinti puikią pusiausvyrą tarp portabilumo ir našumo.
Suderinamumas su įrenginiais
Ne visi maitinimo bankai yra suderinami su visais įrenginiais, todėl norint išvengti nusivylimo labai svarbu suprasti savo reikalavimus. Maitinimo bankai skiriasi savo išvesties pajėgumais, prievadų konfigūracijomis ir palaikomomis įkrovimo technologijomis.
Štai ką reikia žinoti apie skirtingus įrenginius:
- Išmaniesiems telefonams įsitikinkite, kad maitinimo baterija palaiko konkretų jūsų telefono įkrovimo standartą. Pavyzdžiui, daugelis šiuolaikinių „Android“ įrenginių naudoja „Power Delivery“ arba „Quick Charge“, kad įkrautų greičiau ir efektyviau. Taip pat patikrinkite, ar yra keli USB – A arba USB – C prievadai, jei vienu metu reikia įkrauti daugiau nei vieną įrenginį.
- Nešiojamiesiems kompiuteriams reikia daugiau energijos, todėl labai svarbu pasirinkti maitinimo banką su USB – C jungtimis, galintį tiekti bent 45 – 65 W. Ieškokite modelių, kurie aiškiai skirti suderinamumui su nešiojamaisiais kompiuteriais, nes juose dažnai būna papildomų funkcijų, pavyzdžiui, įtampos reguliavimas, užtikrinantis saugų ir veiksmingą įkrovimą. Kai kurie aukščiausios klasės maitinimo bankai palaiko net 100 W galią, kuri tinka didelio našumo nešiojamiesiems kompiuteriams, tokiems kaip „MacBook Pro“ ar žaidimų nešiojamieji kompiuteriai.
Mažesniems prietaisams, pvz., belaidėms ausinėms, išmaniesiems laikrodžiams ar treniruokliams, reikia mažiau energijos. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktame maitinimo bloke yra mažos srovės įkrovimo režimas arba specialūs šiems prietaisams skirti prievadai. Neturint šios funkcijos, kyla rizika perkrauti arba įkrauti neefektyviai, o tai ilgainiui gali pakenkti prietaisui.
Be to, daugelis pažangių maitinimo bankų siūlo „pass – through“ įkrovimo funkciją, leidžiančią įrenginiui įkrauti save ir tuo pačiu metu įkrauti kitus įrenginius. Ši funkcija ypač naudinga tiems, kuriems reikia, kad jų įtaisai veiktų visą laiką, pavyzdžiui, ilgų skrydžių ar nuotolinio darbo sesijų metu. Jei nepertraukiamas maitinimas yra prioritetas, ieškokite modelių, kuriuose ši funkcija aiškiai nurodyta.
Galiausiai patikrinkite, ar prievadų parinktys yra universalios. Maitinimo bankai su USB – A, USB – C ir net micro – USB prievadais yra lankstesni, nes užtikrina suderinamumą su įvairiais prietaisais ir įkrovimo laidais.
Magnetinės išorinės baterijos
Šie prietaisai labai išpopuliarėjo, ypač tarp „iPhone“ naudotojų, turinčių „MagSafe“ suderinamumą, o dabar tampa įprasti ir su „Android“ įrenginiais, turinčiais magnetinius dėklus. Šie kompaktiški įkrovikliai tvirtinami prie telefono galinės dalies ir užtikrina belaidį įkrovimą, todėl nebereikia rūpintis kabeliais. Jie idealiai tinka atsitiktiniams naudotojams, kurie vertina patogumą, o ne didesnę baterijos talpą.
Tyrinėdami magnetinius ar belaidžius maitinimo blokus, įsitikinkite, kad jūsų įrenginys palaiko belaidžio įkrovimo standartus, pavyzdžiui, „Qi“. Be to, ieškokite modelių su stipriais magnetais, tvirta surinkimo kokybe ir greita belaidžio ryšio galia, kuri paprastai svyruoja nuo 5 W iki 15 W.
Surinkimo kokybė ir saugos funkcijos
Renkantis maitinimo bateriją labai svarbūs aspektai yra saugumas ir ilgaamžiškumas. Rinkitės tvirtos konstrukcijos modelius, pageidautina, turinčius aliuminio arba kieto plastiko korpusą, kad užtikrintumėte atsparumą kasdieniam dėvėjimuisi. Ieškokite išorinės baterijos su pagrindinėmis saugos funkcijomis, tokiomis kaip apsauga nuo perkrovos, apsauga nuo trumpojo jungimo ir temperatūros reguliavimas, kad tiek baterija, tiek jūsų įrenginiai būtų apsaugoti nuo pažeidimų.
Rinkitės patikimų prekės ženklų gaminius, kad užtikrintumėte kokybę ir patikimumą. Kad būtų patogiau, galite rinktis modelius su LED indikatoriais, rodančiais akumuliatoriaus būseną, arba pažangesnes galimybes, pavyzdžiui, OLED ekranus, kuriuose pateikiama išsamesnė ir tikslesnė informacija.
Išvada
Tobulos išorinės baterijos pasirinkimas priklauso nuo konkrečių jūsų poreikių ir naudojimo įpročių. Paprastiems išmaniųjų telefonų naudotojams pakanka vidutinės talpos su greitojo įkrovimo palaikymu.
Keliautojams ir nuotoliniams darbuotojams gali prireikti didelės talpos modelių, suderinamų su nešiojamaisiais kompiuteriais, o vientiso dizaino gerbėjai gali rinktis magnetinius. Pirmenybę teikite suderinamumui, saugos funkcijoms ir patvarumui, kad užtikrintumėte patikimą įkrovimo sprendimą, kad ir kur keliautumėte.