Nepriklausomai nuo Jūsų gyvenamosios vietos – svarbu pasirūpinti įrangomis, kurios leis džiaugtis maloniu mikroklimatu. Niekam net nekyla klausimas, ar reikia sistemų, kurios gamina šilumą. Tai atrodo akivaizdu, juk kitu atveju šaltos žiemos trukdytų gyventi kokybiškai, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tačiau kuomet yra kalbama apie oro kondicionierius, kurie vėsina, kai kurie vis dar kelia klausimą – ar jų tikrai reikia?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Oro kondicionierių pasiūla
Renkantis namų vėsinimo įrangas pirmiausia siūlome susipažinti su rinkoje teikiama pasiūla, kadangi ji tikrai yra gana plati. Štai klasikiniai – montuojami oro kondicionieriai , kurie puikiai tarnauja bet kokio ploto namuose, komponuojami daugeliui metų, vizualiai atrodo puikiai, pagerina gyvenimo kokybę labai ženkliai.
Galimi ir mobilūs oro kondicionieriai. Tai yra labai geras pasirinkimas tuomet, kai nėra galimybės montuoti sistemos.
Galiausiai, verti dėmesio šilumos siurbliai oras-oras, kurie ne tik vėsina, tačiau taip pat ir šildo patalpas, tad sėkmingai naudojami visus metus.
Butuose galimos visos trys sistemos, tad paprasčiausiai verta tartis su specialistais, kurie prekiauja jomis. Pagal Jūsų poreikius bei būsto techninius parametrus nurodys – kuri labiausiai tinka Jūsų atveju.
Fasado elementai
Įstatymas nurodo, kad bet kokios inžinerinės konstrukcijos, kurios yra tvirtinamos prie daugiabučio stogo arba fasado ir yra iškilusios daugiau nei per 1 metrą, yra laikomos keičiančiais elementais, tad jiems reikia specialaus leidimo. Tik pasirūpinus leidimu – galimas montavimas. Jeigu neturite nei laiko, nei noro leidimui gauti – rinkitės mobilius oro kondicionierius, kurie neturi išorinio bloko.
Jeigu nuspręsite rinktis stacionarius oro kondicionierius arba šilumos siurblius – reikalingi specialūs leidimai. Pirmiausia reikia daugumos daugiabučio gyventojų sutikimų. Taigi, 50 procentų + 1 balsas. Gavus balsus – juos reikia įforminti aktu, kadangi tik tokiu atveju viskas bus legalu. Gautas aktas turi būti pristatomas gyvenamojo miesto Savivaldybėje.
Montavimo leidimo gavimas: 3 žingsniai
Jeigu Jums reikalingas leidimas oro kondicionieriaus bloko montavimui – jūs turite pasirūpinti keliais dokumentais. Žemiau pateikiame kokiais.
- Pirmiausia svarbu patikrinti, ar Jūsų gyvenamasis daugiabutis nėra kultūros vertybių registro sąraše. Šią informaciją galite patikrinti internetiniame puslapyje - https://kvr.kpd.lt/#/static-heritage-search . Jeigu yra, nereiškia, kad tikrai neturite galimybės montuoti įrangos ir taip tarsi “išdarkyti” fasado. Dažnai galima, tik tokiu atveju reikia kreiptis į Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos teritorinį padalinį, kuriame bus išduodamas leidimas.
- Antrą žingsnį jau aptarėme – tai yra daugumos daugiabučio gyventojų sutikimas. Labai liūdna, tačiau kai kurie kaimynai piktybiškai nenori, kad kiti gyventų geriau, tad nesutinka pasirašyti akto, nors neturi tam jokių aiškių priežasčių. Gerai, kad nereikia 100 procentų sutikimo. Užtenka, kaip jau minėjome, 50+1 balso.
- Galiausiai, reikia kreiptis į Savivaldybę, kurioje bus išduodamas leidimas atlikti darbus.
Norint gauti leidimą iš Savivaldybės, reikia nurodyti šią informaciją:
- Objekto adresas.
- Objekto paskirtis.
- Aprašymas, kuriame detalizuojama, kur bus atlikti korekciniai darbai. Kuo išsamesnis aprašas yra pateiktas – tuo geriau.
- Nurodoma, kokios medžiagos bus naudojamos.
- Pateikiamos nuotraukos, kuriose matyti fasadas. Žinoma, ta jo dalis, kuri bus rekonstruojama.
Savavališkas statinio remontas užtraukia baudas , tad būtinai reikia pasirūpinti leidimais, kurie bus tarsi saugumo rodiklis, kad viskas bus atliekama pagal įstatymus. Galiausiai, gyvensite ne tik patogiai, sveikai, tačiau taip pat ir ramiai, kadangi kaimynai žinos, kokie ir kodėl darbai yra atliekami.