Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 16:22
Birštonas pristato mobiliąją programėlę gyventojams: dešimtys nuolaidų ir kurorto informacija telefone
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Užvedimo laidai. Kaip išrinkti patikimus

Publikuota: 2023-11-27 18:22
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Žiemą, esant itin žemai temperatūrai, dažnai rytais nepavyksta užvesti automobilio. Tokioje situacijoje vienintelė išeitis – panaudoti išorinį srovės šaltinį. Kad pavyktų tai padaryti, reikia turėti užvedimo laidus.

Užvedimo laidai. Kaip išrinkti patikimus
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Kiekvienas vairuotojas tikriausiai žino, kaip atrodo užvedimo laidai. Tai du kabeliai, dažniausiai raudonos ir juodos spalvos, su gnybtais galuose. Tačiau renkantis laidus reikia atkreipti dėmesį, iš ko ir kaip jie pagaminti.

Ką svarbu žinoti apie užvedimo laidus?

„Inter Cars Lietuva“ Produktų grupės specialistas Aurimas Andzelevičius teigia, kad renkantis užvedimo laidus vertėtų atkreipti dėmesį į visus parametrus, nes jie turi daug įtakos srovės pralaidumui, o tai yra itin svarbu. Galima rasti laidų, kurie gali atlaikyti 100 amperų srovę.

„Vis dėlto benzininiam varikliui paleisti to nepakaks, jau nekalbant apie dyzelinį. Ekstremaliais atvejais jie gali neatlaikyti bandymo užvesti variklį ir tiesiog išsilydys. Dėl to rekomenduojama rinktis laidus, kurių gamintojas nurodo, kad jie gali atlaikyti 400–600 amperų arba stipresnę srovę. Naudinga informacija yra ant akumuliatoriaus nurodomas užvedimo srovės stiprumas“, – sako A. Andzelevičius.

Kaip atpažinti kokybiškus laidus? Visų pirma jie yra pagaminti iš storos vario vielos, kuri užtikrina tinkamą srovės pralaidumą net ekstremaliomis sąlygomis. Nekreipkite dėmesio į izoliacijos storį, tačiau būtinai patikrinkite, kokio skersmens šerdis yra po viršutiniu sluoksniu, – tai galima pastebėti laido sujungimo su gnybtu vietoje.

Kaip patikrinti laidų kokybę?

Pirmiausia reikėtų patikrinti, ar kabeliai yra pagaminti tinkamai, t. y. ar varinis laidas yra gerai užspaustas gnybtų tvirtinimo vietose. Taip pat būtina patikrinti pačius gnybtus. Gnybtai, kuriais prie akumuliatoriaus tvirtinami laidai, privalo turėti gana stiprias spyruokles, kad tinkamai priglustų prie tvirtinimo vietos, o susilietimo su gnybtais paviršius turi būti kuo didesnis.

„Visa tai užtikrins mažesnius įtampos kritimus. Jei turite automobilį su benzininiu varikliu, visiškai pakaks kabelių, kurių pjūvis yra 16 mm², dyzelinio variklio arba ilgesnių nei 3 m ilgio kabelių skerspjūvis turėtų siekti 25 mm² arba 35 mm². Būtina atsiminti, kad kuo ilgesnis kabelis, tuo varža yra didesnė, atitinkamai didesni ir srovės nuostoliai. Taigi, kokio ilgio turi būti kabeliai? 2,5–3 m ilgio laidų pakaks dviejų lengvųjų arba komercinių automobilių akumuliatoriams sujungti“, – aiškina A. Andzelevičius.

Tinkamas laidų prijungimas

Pradėkite nuo raudonojo (vadinamojo pliusinio) kabelio prijungimo prie teigiamo automobilio akumuliatoriaus poliaus. Po to šį veiksmą pakartokite transporto priemonėje, kuri neužsivedė. Taip pat privalote atsiminti, kad gnybtai turi būti užspausti ant kuo didesnio akumuliatoriaus gnybtų paviršiaus, siekiant išvengti nuostolių įkrovimo metu.

„Antrame etape imkitės juodojo kabelio (minusinio). Pradėkite nuo jo prijungimo prie akumuliatoriaus, iš kurio imsite srovę. Svarbiausia – neprijungti antro galo prie neužsivedusios transporto priemonės akumuliatoriaus, nes toks veiksmas gali sukelti kibirkščiavimą, kuris uždegs dujas, išsiskiriančias iš įkraunamo akumuliatoriaus“, – pabrėžia A. Andzelevičius.

Rekomenduojama prijungti gnybtą prie transporto priemonės masės, geriausia – prie kokio nors metalinio elemento po variklio gaubtu, pavyzdžiui, prie variklio tvirtinimo arba prie variklio bloko. Kiekviename automobilyje privaloma surasti tokią saugią vietą. Taip pat būkite atsargūs ir nepalieskite kabelio antgaliu kitų elementų – tai gali sukelti trumpą jungimą ir pažeisti automobilio elektros instaliaciją. Nepatariama ir prijunginėti minusinio kabelio prie neužsivedusios transporto priemonės kėbulo, nes taip galima apgadinti dažus.

„Tinkamai prijungę laidus, užveskite davėjo automobilį ir apie 5–15 min. palaukite, kol akumuliatorius gavėjo automobilyje įsikraus. Po įkrovimo išjunkite variklį davėjo automobilyje ir tik tuomet bandykite užvesti kitą automobilį. Tai turėtų pavykti, nes akumuliatorius buvo įkrautas, papildomai vis dar yra prijungtas pilnas davėjo akumuliatorius“, – teigia A. Andzelevičius.

Užvedę gavėjo automobilio variklį, atjunkite kabelius atvirkštine tvarka: iš pradžių – minusinį automobilyje, kurį užvedėte, po to – kitą kabelio galą nuo davėjo akumuliatoriaus. Tokiu pat eiliškumu atsekite ir raudonąjį kabelį. Uždėkite akumuliatorių dangčius ir užbaikite „reanimacijos“ procesą. Būtina atsiminti, kad šiuolaikiniuose automobiliuose elektronika yra sudėtingesnė ir jiems reikia gerokai daugiau srovės.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Namų saugumo paslaptys: kodėl pasenusios apsaugos sistemos gali tapti ne tik problema, bet ir rizika jūsų ramybei

Statistika rodo, kad reikšminga dalis vagysčių ir kitų su turtu susijusių incidentų įvyksta ne dėl apsaugos priemonių stokos, o dėl jų netinkamo naudojimo. Remiantis naujausiais duomenimis, net iki 15 proc. vagysčių įvyksta todėl, kad signalizacija nebuvo įjungta arba jos įranga buvo pasenusi, neveikianti ar netinkamai prižiūrėta.

Gaisrininkai įspėja: elektriniai paspirtukai užsidega vis dažniau, gali supleškinti ir kaimynų namus – kaip apsisaugoti?

Elektrinius paspirtukus ar dviračius šiandien turi kone kiekviena šeima. Tačiau kartu su jų populiarumu auga ir pavojai – vien per 2024 metus Lietuvoje fiksuota daugiau nei 20 gaisrų, kilusių dėl užsidegusių kraunamų baterijų. Ekspertai įspėja, jog senstant el. paspirtukuose naudojamoms ličio jonų baterijoms, didėja jų nestabilumas, o kartu ir rizika užsidegti įkrovimo metu.

Pavasario vadovas elektromobilių savininkams: svarbiausi patikrinimai ir rekomendacijos

Atėjus pavasariui, laikas paruošti savo elektromobilį šiltajam sezonui. Žiemos mėnesiais akumuliatoriaus efektyvumas gali sumažėti, padangų slėgis keičiasi. Kad užtikrintumėte optimalią eksploataciją ir prailgintumėte automobilio tarnavimo laiką – patarimai, kaip vairuotojai turėtų tinkamai paruoštų savo elektromobilį.

2025-03-25 17:27
Modernūs apšvietimo sprendimai namuose: apšvietimo specialistas atskleidžia, kokiam apšvietimui lietuviai negaili pinigų
2025-03-21 14:23
Svarbiausi patarimai, kaip taupyti elektrą, tausojant energijos resursus ir aplinką
2025-03-06 20:24
Kompiuterinė automobilių diagnostika gali apsaugoti nuo didelių nemalonumų
2025-03-04 20:20
Kaip atsisakyti „Apple TV+“ prenumeratos
2025-03-04 08:24
5 dažniausios klaidos, kurios gali sugadinti jūsų dulkių siurblį
2025-02-26 13:22
Dažniausiai vagiamos automobilių dalys: kaip nuo to apsisaugoti?
2025-02-17 20:27
Ličio jonų baterijos, paspirtukai ir šaltis: ar mažesnė talpa – vienintelė rizika?
2025-01-31 18:22
Kaip paprastai sugrąžinti automobilio žibintų skaidrumą?
2025-01-29 14:21
Populiarusis LED juostų apšvietimas namuose: kaip efektyviai sukurti stilingą ir praktišką interjerą
2025-01-28 14:01
Automobilio akumuliatoriaus priežiūra – nuo paprastų patarimų iki naujovių rinkoje
2025-01-28 10:14
Geoterminio šildymo sistemų priežiūra: kiek tai sudėtinga?
2025-01-26 11:18
Patarė, kaip išsirinkti saulės elektrinę savo namams: įvertinkite poreikius ir atlikite namų darbus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama