Turbūt niekam nepatinka nuolat auganti elektros bei kitų išteklių kaina. Dėl to jau kurį laiką vis daugiau kalbama apie kasdienių įpročių keitimą bei sprendimus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, jeigu turime tikslą sumažinti išlaidas už komunalines paslaugas. Dalinamės keliais patarimais, kurie padės prie to prisidėti. Pats laikas plačiau pasigilinti apie šilumos siurblius, technikos priežiūrą, mūsų kasdienius įpročius bei prioritetus.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
1. Įvertinkite kiekvieno įjungto prietaiso reikalingumą
Visų pirma – pereikite per savo namus ir įvertinkite kiekvieną elektros įrenginį, kuris įjungiamas ilgam arba nuolatos. Išėjus iš patalpos galima išjungti šviesą, elektrinis gyvatukas neprivalo visada kaitinti, o oro sausintuvas taip pat neturi dirbti be perstojo. Vienas veiksmas prie kito ir štai jau galite sumažinti suvartojimą keliasdešimčia kilovatvalandžių per mėnesį bei sutaupyti nuo kelių iki keliolikos eurų.
Sutaupymo dydis priklauso nuo to, kiek daug įrenginių dabar naudojami neefektyviai.
2. Kokie įrenginiai naudoja daugiausiai elektros?
Ar žinote, kad yra tam tikros alternatyvos, kuriomis galite pakeisti vienus ar kitus prietaisus? Štai, pavyzdžiui, elektrinio virdulio sąnaudos yra labai aukštos, palyginti su jo teikiama nauda. Žymiai taupiau resursus naudotų paprastas virdulys ant dujinės ar net elektrinės viryklės. Labai daug energijos naudoja ir džiovyklė, tad prieš paleidžiant ciklą tikrai verta pagalvoti.
Išvykstant iš namų arba būnant vienoje patalpoje galima protingai optimizuoti bei sureguliuoti šildymą, taip sumažinant švaistymą bei bereikalingas sąnaudas. Dėl to turėtų mažėti išlaidos.
3. Investuokite į išmanumą
Išmanieji termostatai bei išmaniosios lemputės, taip pat kaip ir išmanesnė buitinė technika gali padėti mažinti jūsų elektros sąskaitą. Autonominis valdymas visada gali programiniu būdu koreguoti energijos paėmimą bei sąnaudas taip, kad atitiktų minimalius poreikius. Pavyzdžiui, eco režimas termostate reaguos į aplinkos pokyčius, tačiau per daug nekaitins patalpos. Grafiko nustatymas taip pat leidžia džiaugtis sumažėjusiomis sąskaitomis.
Dar vienas patarimas – įsigykite išmanųjį kištuką, kuris rodytų įrenginio elektros energijos suvartojimą. Per dieną tikrindami įvairius prietaisus galite rasti didžiausius vartotojus bei juos pažaboti.
4. Patikrinkite sandarumą
Jeigu turite elektrinį šildymą arba šilumos siurblį, itin svarbu įvertinti patalpų sandarumą. Jeigu negyvenate naujausios statybos būste, termovizorinė analizė gali padėti rasti šalčio tiltus, plyšius bei tarpus, per kuriuos šiluma išeina į lauką, o šaltis patenka į vidų. Tokia paslauga padės rasti sprendimą problemai ir sutaupys nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų kasmet, kurie būtų bergždžiai išleidžiami šildymui.
5. Apsvarstykite šildymo sistemos atnaujinimą
Seni šildymo sprendimai gali kainuoti daug brangiau nei efektyvaus šilumos siurblio naudojimas. Dujų kainai išaugus kelis kartus, oras-vanduo šilumos siurbliai, kaip ir oras-oras bei geoterminės sistemos, sulaukia daug didesnio susidomėjimo. Modernizavus sistemą, investicija ims atsipirkti jau nuo pirmos dienos, o jeigu dar atsiras galimybė sujungti siurblį su ant stogo esančia saulės elektrine, jo naudojama elektra beveik nieko nekainuos. Atsipirkimo laikas dar sutrumpės. Kai yra galimybė gauti paramą arba garantiją įrengimui, nesirinkti tokio sprendimo – nenaudinga.