Galvojate, kaip šildytis šilumos siurbliu? Šiandien šie beveik neišmetantys teršalų šiuolaikiniai šilumos šaltiniai tampa vis populiaresni būtent dėl savo ekologiškų savybių, ilgo tarnavimo laiko ir energijos sąnaudų taupymo.
Asociatyvi gamintojo nuotr.
Ar šilumos siurblys tinka mano namams?
Patarimais dalinasi e-aquajazz.lt ekpertai. Jie teigia, kad jei planuojate statyti šiuolaikinį naują pastatą, šilumos siurblys neabejotinai yra jo dalis. Būtent aukštas šildymo efektyvumas (A+++), leidžiantis sutaupyti energijos sąnaudas, lemia šilumos siurblio naudojimą net ir renovuojamame name. Elektros energija, kuri yra šilumos siurblio energijos šaltinis, yra prieinama kiekvienoje namo statyboje. Šilumos siurblys garantuoja darbą ištisus metus, nes net ir esant žemai lauko temperatūrai galima stabiliai vėsinti ir šildyti, o karštą vandenį ruošti išorinėje talpykloje iki 55 °C temperatūros.
Kokio tipo šilumos siurblys man tinka?
Šilumos siurbliai skiriasi tuo, kaip jie išgauna šilumą iš aplinkos. Šilumos siurbliai skirstomi į:
1. Oro/vandens šilumos siurblys – pagrįstas energijos išgavimo iš aplinkos oro ir perdavimo į karšto vandens šildymo sistemą principu. Šildymo/šaldymo terpė yra šildomas/šaldomas vanduo. Pagal konstrukciją šie šilumos siurbliai skirstomi į dalijamuosius (split) ir monoblokinius įrenginius. Didelis šio gamtinio elemento privalumas yra tas, kad jis yra visur paplitęs.
2. Žemė/vanduo šilumos siurblys – šis metodas pagrįstas šilumos gavyba iš žemės arba geoterminio gręžinio.
3. Vanduo/vanduo šilumos siurblys – metodas pagrįstas šilumos gavyba iš dviejų gręžinių.
Šių trijų tipų šilumos siurblių bendras vardiklis yra mažo potencialo karšto vandens sistema (grindinis, sieninis ir lubinis šildymas / vėsinimas).
4. Oras/oras šilumos siurblys tinka karšto oro šildymo sistemoms, kuriose kaip darbinė terpė naudojamas oras, kuris oro kanalų sistema paskirstomas į visas pastato patalpas. Šiose sistemose šilumos siurblį pageidautina naudoti kaip šalčio (oro kondicionavimo) šaltinį.
Pagrindinė problema, susijusi su grunto / vandens ir vandens / vandens tipais, yra ploto ir vandens, kaip įgyvendinimo šaltinio, trūkumas. Todėl ekonomiškiausias ir įrengimo bei aptarnavimo požiūriu palankiausias yra šilumos siurblio oras / vanduo būdas.
Namo šilumos nuostoliai
Tačiau renkantis verta žinoti, kokius šilumos nuostolius patiria jūsų namas. Prieš įsigydami šilumos siurblį, įsitikinkite, kad nėra per didelės ar per mažos prietaiso galios. Per didelis našumas gali lemti didesnį komponentų nusidėvėjimą dažniau paleidžiant, kai prietaisui nebereikia tiekti šilumos į namus.