Reguliari namų ruoša reikalauja laiko, pastangų ir net finansų, tačiau rinkoje yra daugybė išmanių sprendimų, kurie gali padėti greičiau bei paprasčiau susitvarkyti namus. Specialistas pataria, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis geriausią pagalbininką, atitinkantį jūsų poreikius ir būsto tipą.
Anot Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, renkantis išmanius pagalbininkus svarbu atsižvelgti į tam tikrus jų parametrus, kadangi tai leidžia ne tik paprasčiau pasirūpinti namų ruoša, bet ir gali padėti sutaupyti.
Robotas siurblys – galingumas ir baterijos talpa.
Jeigu namie turite keturkojų ar ilgo plauko kilimų, pasirūpinti grindų švara gali būti itin sudėtinga. Robotas siurblys gali padėti užtikrinti tvarką be didelių pastangų, tačiau svarbu išsirinkti geriausią variantą jūsų namams. Pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į jo bateriją ir įkrovimo laiką. Įrenginio baterijos dydis lemia, kiek laiko jis gali veikti ir valyti visiškai įkrautas. Dauguma siurblių gali valyti ilgiau nei valandą, tad tinka nedideliems butams, o jeigu gyvenate name, ieškokite kuo didesnės roboto siurblio baterijos talpos. Pavyzdžiui, 2600 mAh baterijos pakanka maždaug 150 nepetraukiamo darbo minutėms.
Esminis roboto siurblio našumo veiksnys – variklio galia. Kuo įrenginio vatų skaičius didesnis, tuo efektyvesnis pats valymo procesas, tačiau mažesnis siurblio galingumas reiškia ir mažesnį energijos sunaudojimą. Rinkdamiesi ieškokite optimalaus varianto ir atsižvelkite į tai, ar jūsų namuose yra daug kilimų ir plaukuotų keturkojų – tokiems vartotojams reikėtų žvalgytis į bent 35 KW galios siurblius.
Ieškantiems išmanaus pagalbininko namuose, vertėtų atsižvelgti ir į siurblio valdymą – patikrinkite, ar yra galimybė valdyti siurblį nuotoliu savo telefonu ir ar galima nustatyti siurbimo grafiką. Programėlės telefone leis ne tik planuoti valymo laiką, bet ir suteiks galimybę sudaryti namų žemėlapį bei pasirinkti draudžiamas zonas. Rinkoje gausu naujausių modelių siurblių su dirbtinio intelekto ir vaizdo interpretavimo technologijomis – tokie įrenginiai programėlėje pažymi išvalytas vietas, o integruota kamera net leidžia pamatyti, ką veikia jūsų augintinis, kai jį paliekate vieną.
Langų valymo robotas – įrenginio tipas ir išmanus valdymas
Langų valymas sudėtingose vietose gali pareikalauti daug laiko ir kantrybės, tačiau šį veiksmą gali supaprastinti langų robotas. Rinkdamiesi šį įrenginį, būtinai atkreipkite dėmesį į jo tipą (magnetinis, prisiurbiamas) ir saugumą. Nors manoma, kad magnetiniai robotai yra saugesni, jie turi ir keletą trūkumų – šie įrenginiai yra sunkūs, neveikia valant veidrodinius paviršius, storesnius ar gaubto stiklo langus, o jo padas net gali palikti subraižymus. Jeigu nuspręsite rinktis prisiurbiamą variantą, patikrinkite, ar valymo robotas gali kurį laiką veikti išjungus maitinimą ir ar jis turi papildomą tvirtinimo sistemą.
Taip pat reikėtų rinktis įrenginį su didele siurbimo galia, kuri bus naudojama ir stiklui šveisti. Verta apsvarstyti robotą, kuris valdomas mobiliąja programėle, taip galėsite net ir nuotoliu pradėti ar baigti valymą bei pakeisti jo vietą. Naujausi modeliai turi ir dirbtinį intelektą, kuris nustato optimaliausią valymo kelią – taip darbus atliksite daug efektyviau.
Oro valytuvas – triukšmas ir patalpos dydis
Jeigu norite namų be dulkių ar kitų ore sklandančių dalelių, neapsieisite be oro valytuvo. Šis įrenginys padeda išfiltruoti daugelį ore esančių dulkių, naminių gyvūnų plaukų ar kitų alergenų, tad tai taps nepakeičiamu pagalbininku ir sveikatos problemų turintiems asmenims. Vienas esminių parametrų oro valytuvui – „HEPA“ filtras, kuris žymi geriausią valymo efektyvumą, tačiau tokį įrenginį reikia reguliariai prižiūrėti. Svarbu atkreipti dėmesį ir į oro valytuvo galingumą – mažesnio galingumo įrenginiai pasižymi mažesniu našumu, o tai reiškia, kad oro filtravimas užtruks ilgiau, tad vertėtų rinktis turintį didesnį galingumą. Specialisto teigimu, neverta nerimauti dėl didelių sąskaitų už elektrą, nes šie įrenginiai pasižymi energijos efektyvumu.
Norėdami išsirinkti tinkamo dydžio oro valytuvą, atsižvelkite į patalpos, kurią norite valyti, plotą – gamintojai paprastai nurodo didžiausią patalpos dydį, kuriame įrenginys gali dirbti geriausiai. Taip pat lygindami skirtingus oro valytuvus, nepamirškite patikrinti įrenginio keliamo triukšmo ar suteikiamų papildomų funkcijų (drėkinimas bei jonizavimas). Žinoma, svarbus ir įrenginio valdymas – peržiūrėkite, ar yra galimybė valdyti jį su mobiliąja programėle nuotoliniu būdu ir ar galima nustatyti laikmatį bei automatinį įjungimą.