Prasidėjęs ruduo bei šaltesni orai keičia ir mūsų savijautą, o apsiniaukęs dangus reiškia ir nebe tokias nuotaikingas dienas. Kita vertus, palaikyti gerą nuotaiką ir prasiblaškyti gali padėti technologija, apie kurią tikrai ne iš karto pagalvotume. Nors belaidės ausinės šiandien yra jau įprastas ir nieko nebestebinantis dalykas, tačiau, pasitelkus kūrybiškumą, jos tikrai gali praskaidrinti rudenį. Todėl visiems belaidžių ausinių turėtojams verta prisiminti patarimus, kurie padės prasiblaškyti ar susikaupti bet kokiu oru, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Nors įvairūs muzikiniai garsai – ritmai, dainos ar giesmės – lydėjo žmones nuo neatmenamų laikų, bet šiandien santykis su garsų pasauliu yra kiek pasikeitęs. Naujausios technologijos leidžia klausytis muzikos beveik visur ir visada: tereikia išmanaus įrenginio ir ausinių. Būtent belaidžių ausinių turėtojai gali muzikos klausytis apskritai be jokių ribojimų – vaikščiojant, sportuojant ar važiuojant automobiliu. Visgi dažnai pamirštame, kad šias ausines galime išnaudoti ne vien dainų klausymui, bet ir kur kas plačiau“, – teigia „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė.
Ekspertė dalinasi 5 patarimais, kaip belaidės ausinės padės kovoje su šaltais orais bei rudeniniu „slogučiu“:
1. Norite atsipalaiduoti? Išbandykite meditacinę muziką
Tyrimai rodo, kad muzika gali pakeisti žmogaus savijautą ir elgesį. Tuo metu meditacinė muzika – kaip ir pati meditacija – gali atpalaiduoti ir išlaisvinti mintis, pagerinti miego kokybę ar sumažinti stresą. Dabartiniame greitai besikeičiančiame pasaulyje tai yra ypatingai svarbu.
„Meditacinės muzikos klausymas, derinant tai su pačia meditacija ar tiesiog pasivaikščiojimu – visuotinai pripažinta atsipalaidavimo forma. Žinoma, visus meditacinės muzikos privalumus patirsite tik su efektyviausiai pašalinį garsą izoliuojančiomis ir aukščiausią garso kokybę siūlančiomis ausinėmis. Taip pat, jei jau nusprendėte atlikti aktyvią meditaciją ir svarstote apie raminančius mankštos pratimus, geriausia rinktis judesių nevaržančias belaides ausines“, – pataria U. Eidžiūnaitė.
2. Podkastai – įvairi ir naudinga informacija
Šiuo metu podkastai (arba tinklalaidės) išgyvena savo populiarumo viršūnę. Priežasčių tam toli ieškoti nereikėtų – tai yra patogi, informatyvi, laiką taupanti ir smalsumą tenkinanti veikla, kuri prieinama visiems.
„Podkastai leidžia klausytis įdomaus ir profesionaliai sukurto turinio skirtingomis temomis: nuo patarimų jūsų verslui, iki detektyvinių istorijų bei geros savijautos pamokų iš savo srities ekspertų. Tinklalaidės neabejotinai turi ir dar vieną pranašumą, nes jų klausyti galite visur: važiuojant dviračiu ar apsipirkinėjant prekybos centre. Be to, dabartinės tinklalaidės darosi vis labiau profesionalios, jose didėja pašnekovų skaičius, atsiranda garso efektai“, – pasakoja U. Eidžiūnaitė.
3. Susikaupti padės foninė muzika
Vieni tvirtina, kad foninė muzika padeda mokymuisi ar darbui. Kiti, priešingai, sako, kad bet koks pašalinis garsas erzina ir trukdo susikaupti. Kaip teigia specialistai, šioje srityje konkretų atsakymą pateikti tikrai sudėtinga. Visgi nepaneigiama, kad daliai žmonių foninė muzika tikrai padeda.
„Kalbėdami apie foninę muziką dažniausiai turime omeny instrumentines melodijas, kurios neturi žodžių. Labiausiai ramina ir atpalaiduoja ritminga, vidutiniu garsu leidžiama muzika, kurioje nėra daug trankaus ar garsaus skambesio. Tai gali būti tiek elektroninio, tiek ir klasikinio stiliaus muzika. Tam, kad muzikos garsai išties nuteiktų raminančiai ir netrukdytų jus supantiems aplinkiniams – būtina tinkama garso izoliacija. Tam puikiai tinka aukštos kokybės belaidės ausinės, kurios izoliuoja aplinkos triukšmą ir leidžia netrukdomai klausytis muzikos. Šiuolaikinėse ausinėse naudojami pažangūs sprendimai, kurie leidžia gerai jaustis tiek klausytojui, tiek aplinkiniams“, – nurodo U. Eidžiūnaitė.
4. Gera proga susipažinti su audioknygomis
Jei jūs esate vienas tų žmonių, kurie norėtų daugiau ir dažniau skaityti, tačiau nerandate tam laiko, puikus metas pagalvoti apie šiuolaikinę alternatyvą. Audioknygos, užsidėjus ausines, gali būti puikus rudens pasivaikščiojimo palydovas. Tai patogu, sutaupo laiko ir, žinoma, plečia akiratį.
„Jau kuris laikas kalbama, kad audioknygos pakeis mums labiau įprastas spausdintines knygas. Tokioms kalboms pagrindo tikrai yra, kadangi mūsų gyvenimo ritmas iš esmės pasikeitė. Šiandien visi labai vertiname savo turimą laiką ir stengiamės išnaudoti jį prasmingai. Beje, užsidėjus belaides ausines galima išbandyti ne tik audioknygų klausymą, bet ir įvairias paskaitas ar edukacinius seminarus. Šviestis dar niekada nebuvo taip paprasta“, – teigia U. Eidžiūnaitė.
5. Specialūs grojaraščiai
Anot psichologų, rudens laikotarpis yra susijęs su dažnesnėmis nuotaikų kaitomis ir nerimo priepuoliais. Liūdesys gali būti paaiškinamas ne tik prastesniais orais, bet ir ilgesniu sėdėjimu namie bei mažesniu fiziniu aktyvumu. Nuotaikai praskaidrinti dažnai rekomenduojama išbandyti ir mažiau konvencines prasiblaškymo priemones. Pavyzdžiui, pozityvią muziką.
„Lietingomis dienomis – gera proga išbandyti, kaip veikia pozityvi muzika (angl. „positive vibes music“). Interneto platybėse gausu įvairių grojaraščių (pavyzdžiui, platformoje „YouTube“), kurie skirti liūdesiui numalšinti ir savijautai pagerinti. Muzika leidžia užsimiršti, stimuliuoja kūrybingumą ir sudaro sąlygas laimės hormono dopamino gamybai mūsų organizme. Visgi efektas bus tuo didesnis, kuo klausomos muzikos garso kokybė bus geresnė. Būtent todėl rekomenduoju įsigyti aukštos kokybės belaides ausines, kurios turėtų ir išorinio triukšmo slopinimo funkciją“, – rekomenduoja U. Eidžiūnaitė.