Belaidės ausinės šiuo metu yra viena populiariausių ir sparčiausiai augančių technologijų. Ryškus šio segmento augimas pastebėtas prasidėjus pirmajam karantinui – skaičiuojama, kad pandemijos laikotarpiu pasaulinė belaidžių ausinių rinka 2020 metais sudarė 15,9 mlrd. JAV dolerių. Taigi, akivaizdu, kad belaidės ausinės ne tik populiarios, bet ir toliau išliks kaip perkama ir naudojama technologija. Tad kaip jas tinkamai išsirinkti ir paversti ilgalaike investicija?
Gamintojo nuotr./„Huawei“ belaidės ausinės
Pradėti rinktis ausines reikėtų nuo šiek tiek toliau – pagrindinio tikslo, kam jas norime naudoti. Pavyzdžiui, būtent karantino laikotarpiu išaugęs belaidžių ausinių naudojimas labiausiai siejamas su padidėjusiu visuomenės noru užsiimti sveikatinimusi ir nesėdėti užsidarius namuose, o belaidės ausinės tam patogios dėl savo vieno akivaizdžiausių funkcionalumų – laidų nebuvimo. Kita vertus, laidinės ausinės apskritai tampa nebe tokios madingos, todėl belaides ausines šiais laikais vartotojai renkasi ir muzikos klausimui, darbui ir patogiems skambučiams ar tiesiog kaip patogesnę alternatyvą savo senoms ausinėms.
Kita vertus, kadangi belaidės ausinės, kaip technologija, vis dar pakankamai nauja, o ausinių, kurias galima įsigyti – jau pilnos parduotuvių lentynos, yra keli svarbūs akcentai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis ar išbandant naujas ausines.
Muzikos žanrai išduoda kokybę
Vienas svarbiausių dalykų, ką reikėtų padaryti testuojant naujas ausines – nebijoti to daryti su skirtingų muzikos žanrų kūriniais. Net ir tais atvejais, jei tam tikro žanro muzikos mes neklausome. To priežastis – gana paprasta. Mūsų įprastai klausoma muzika dažniausiai priklauso vienam ar keliems muzikos žanrams ar požanriams, bet jei norime patikrinti belaidžių ausinių garso kokybę – daugiau žanrų reiškia ir daugiau skirtingų muzikos elementų, kurie padės išbandyti ausinių charakteristikas.
Pavyzdžiui, būtent orkestrinė muzika arba džiazas labai pravers, jei norite išgirsti kuo daugiau skirtingų garsų, rokas ir elektroninė muzika puikiai tiks išmėginti, kaip ausinės atkuria aukštus ir žemus tonus. Jei norite pasiklausyti, kaip jūsų ausinės atkuria vidutinius tonus – ieškokite įrašų su vokalo partijomis.
Taigi, sudarydami garso takelį, kuriuo mesite iššūkį naujoms ausinėms, būtinai įsidėkite bent po vieną kūrinį iš skirtingų muzikos žanrų.
Kokia ausinių garso kokybė yra iš tikrųjų?
Dažnai girdime ir kitą terminą – ausinių garso kokybė. Kuo ji geresnė – tuo maloniau mums klausytis muzikos. Bet kaip ją patikrinti ir ar paprastam vartotojui tai padaryti apskritai įmanoma? Atsakymas – taip, tik reikia šiek tiek patreniruoti klausą bei išmokti atpažinti skirtingus garsus. Tai padės suprasti, ar gamintojai iš tikrųjų sukūrė geros garso kokybės ausines. Pavyzdžiui, šiandien yra tokių belaidžių ausinių, kurios ne tik gali pasigirti plačiu atkuriamų garsų spektru – nuo 20 Hz iki 20 tūkst. Hz, bet ir išlaiko optimalų toninį balansą. Tai reiškia, kad ausinės, kuriomis klausomės muzikos, gali atkurti tiek labai žemus tonus, tiek ir labai aukštus.
Norint įsitikinti, ar turimos ausinės tikrai moka susidoroti tiek su žemiausiais, tiek ir su aukščiausiais tonais, galima tiesiog internete susirasti, pavyzdžiui, 20 Hz garsų ir pamėginti jų klausytis. Vėliau – tą patį atlikti ir su aukštais tonais. Jeigu juos girdime aiškiai, gerai ir apskritai girdime – mūsų belaidės ausinės tikrai geros ir naudojimosi metu užtikrins geriausią muzikos klausymosi patirtį. O jei patirtis priešinga – tai reiškia, kad mūsų išbandomos ausinės turi ne tokį platų atkuriamų garsų spektrą ir mūsų klausoma muzika taip pat neskambės taip gerai, kaip galėtų.
Patogumas – svarbus kriterijus
Aspektas, kuriam renkantis būtent belaides ausines kartais skiriama per mažai dėmesio – jų patogumas. Tam, kad ausinės galėtų užtikrinti geriausią garso kokybę ir klausymosi patirtį, reikia, kad jos jums tikrai tiktų ir būtų patogios. Todėl šis aspektas turėtų tapti vienu kertinių renkantis ausines. Ausinių tinkamumą nulemia ne vien jų antgaliai, kišami į ausis, bet ir bendras svoris.
Klausantis muzikos mūsų ausys neturėtų greitai pavargti, tapti dirglios ar pereiti į maudimą. Todėl renkantis ausines atkreipkite dėmesį, kad jos būtų lengvos, patogios ir gerai laikytųsi jūsų ausyse jų nevargindamos. Šiandien yra belaidžių ausinių, kurių vienas kištukas sveria vos 4,1 gramą, o ergonomiška forma maksimaliai gerai prisitaiko prie ausies, tad nebijokite bandyti skirtingų ausinių tol, kol rasite tinkamiausias būtent sau.
Intuityvus ausinių valdymas
Paskutinis, bet tikrai ne ką mažiau svarbus dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis būtent belaides ausines – jų valdymas. Nes kokia nauda iš belaidžių ausinių, jeigu naudodamiesi jomis negalėsime patogiai perjungti kitos dainos, susimažinti ar pasididinti garso ir t. t.? Taigi, patarimas būtų dairytis tokių ausinių, kurias vos jas priliesdami galėtume valdyti daugiau nei vieną funkciją.
Pavyzdžiui, šiandien jau yra ausinių, kurias du kartus palietę galime atsiliepti į skambutį, pakeisti dainą ar įjungti balsu valdomą padėjėją. Tam, kad padidintume ar sumažintume garsą – pakanka braukti pirštu aukštyn arba žemyn ausinių korpusu, o paspaudus ir ilgiau palaikius ausines – įjungiame triukšmo slopinimo funkciją. Visos šios funkcijos gali pasirodyti įprastos, bet tikrai ne visos belaidės ausinės jas turi, tad perėjus nuo laidinių ausinių prie belaidžių galite pasijausti lyg be rankų.