Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 16:22
Birštonas pristato mobiliąją programėlę gyventojams: dešimtys nuolaidų ir kurorto informacija telefone
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Į televizoriaus pasirinkimą nežiūrėkite pro pirštus

Publikuota: 2021-05-20 14:27
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Televizorius gali tapti stilinga interjero detale arba atvirkščiai – sugadinti visą kambario vaizdą, įsitikinusi interjero dizainerė Justina Garbštė. „Samsung The Frame“ kampanijos ambasadorė pranešime žiniasklaidai dalijasi pagrindinėmis taisyklėmis, kurias būtina žinoti planuojant televizoriaus vietą namuose ir įspėja, kokių klaidų reikėtų vengti.

Į televizoriaus pasirinkimą nežiūrėkite pro pirštus

„Pirma ir pati svarbiausia taisyklė, į kurią reikėtų atsižvelgti – tinkamai pasirinkti televizoriaus dydį pagal turimą erdvę. Televizoriaus įstrižainė yra tiesiogiai susijusi su dviem dalykais: atstumu nuo sofos iki televizoriaus ir aukščio, kuriame televizorius yra kabinamas.

Pavyzdžiui, jei televizoriaus įstrižainė yra 48 centimetrų, tuomet atstumas nuo sofos iki televizoriaus turėtų būti apie 2,7 metro. Jei televizorius yra 50 centimetrų įstrižainės – atstumas turėtų siekti 3 metrus, o 65 cm ir didesnės įstrižainės televizoriams jau reikalingas 3,5 metro ir didesnis atstumas.

Televizorius įprastai yra kabinamas akių lygyje, tad tinkamiausias sprendimas – įrenginį kabinti taip, kad jo apatinis kraštas nuo grindų būtų nutolęs per 1,1 metro. Pakabinus televizorių per aukštai ar per žemai, ekraną stebėsite pakėlę arba nuleidę galvą žemyn – dėl to ilgainiui ims skaudėti sprandą. Laikai, kai mažus „šilelius“ statėme ant šaldytuvo ir žinias žiūrėjome užvertę galvas, jau praeityje. Dabar aktualu televizorių statyti taip, kad jį, visų pirma, būtų patogu žiūrėti“, – pasakoja interjero dizainerė.

Specialistė pamini, kad į televizoriaus dydžio pasirinkimą išties neverta pažiūrėti pro pirštus – esą per didelis arba per mažas televizorius gali ne tik sukelti nepatogumų jį žiūrint, bet ir sugadinti kambario interjerą.

„Netinkamo dydžio televizorius kambaryje atrodo keistai. Jei jis per mažas, tuomet siena už televizoriaus svetainėje atrodo tuščia ir tarsi „neišpildyta“. Jei televizorius yra per didelis, dažniausiai turime neestetiškai atrodantį plyšį tarp televizoriaus ir sienos“, – sako J. Garbštė.

Anot ekspertės, tokiu atveju derėtų žvalgytis prie sienos priglundančio televizoriaus su plonesniu ir elegantišku korpusu – šiuos kriterijus puikiai atitinka ant sienos pakabintą meno kūrinį primenantis televizorius su keičiamais rėmeliais.

Vis dėlto, jeigu nepavyksta atrasti aukso viduriuko ir tenka rinktis – didelis ar kiek mažesnis televizorius – specialistė rekomenduoja verčiau įsigyti didesnį, bet pilnai užpildantį sienos plotą, negu per mažą ir vizualiai pranykstantį erdvėje.

Kokie sprendimai, anot dizainerės, yra nepraktiški ir nefunkcionalūs? „Svarbiausia vengti televizoriaus kabinimo kampe, ant ilgos „kojos“ ir atsikratyti įpročio jį sukioti. Toks sprendimas neatrodo dailiai, be to, vizualiai sumažina erdvę. Taip pat reikėtų vengti kabinti televizorių aukštai ant sienos. Geriausias sprendimas, kurį galite priimti – tai užbėgti problemai už akių ir, prieš perkant televizorių, išsirinkti tinkamą jo dydį bei tinkamą vietą namuose.“

Televizorius esame įpratę statyti arba kabinti šeimos susibūrimo erdvėje – svetainėje. Vis dėlto, kaip pastebi architektė, laisvėjant interjero stiliams, keičiasi ir kambarių išplanavimas bei paskirtis. O pandemijos laikotarpiu ženkliai šoktelėjęs televizoriaus žiūrimumas pakoregavo ir mūsų kasdienius įpročius – dabar televizoriai dar dažniau alternatyviai kabinami tiek miegamuosiuose, tiek vaikų kambariuose. Tačiau ir čia neapsieinama be iššūkių.

„Sunkiausia išgauti gražų vaizdą, kai televizorius kabinamas mažame kambaryje, pavyzdžiui, miegamajame. Tokiu atveju televizorius išdygsta viduryje tuščios sienos, be papildomo baldo, be dekoro ir dažnai atrodo tiesiog neestetiškai.

Neretai tinkamai neapgalvojama ir svetainės erdvė. Jei, pavyzdžiui, svetainė yra sujungta su virtuve ir valgomuoju, televizorius turėtų būti statomas taip, kad matytųsi iš skirtingų kampų: tiek sėdint ant sofos, tiek gaminant maistą ant virtuvės salos arba pietaujant prie stalo. Tai padeda maksimaliai išnaudoti televizorių visose pagrindinėse didžiosiose erdvėse“, – teigia J. Garbštė.

Kokiu atveju televizorių patariama statyti, o kada kabinti? Anot interjero dizainerės, jei tik yra galimybė, televizorių reikėtų kabinti ne tik dėl estetinių, bet ir praktinių sumetimų.

„Vargu, ar kam patinka valyti dulkes nuo pastatyto televizoriaus kojelių ir aplink jas. Taip pat, jei galime turėti laisvą komodą, ant jos pasidėti knygą ir gražią vazą, tai kam ją apkrauti pastatomu televizoriumi? Kai televizorius kabinamas ant sienos, visais atvejais išlošiama“, – pasakoja interjero profesionalė.

Siekiantiems dar geresnio estetinio vaizdo, J. Garbštė pataria pasirūpinti, kad už televizoriaus nesimatytų laidų raizgalynė. Tad verta iš anksto pasidomėti, ar jūsų įsigytas įrenginys turi lengvai užmaskuojamą permatomą laidą ir ar televizoriaus mechanizmas leidžia jį gražiai pritvirtinti prie sienos.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Namų saugumo paslaptys: kodėl pasenusios apsaugos sistemos gali tapti ne tik problema, bet ir rizika jūsų ramybei

Statistika rodo, kad reikšminga dalis vagysčių ir kitų su turtu susijusių incidentų įvyksta ne dėl apsaugos priemonių stokos, o dėl jų netinkamo naudojimo. Remiantis naujausiais duomenimis, net iki 15 proc. vagysčių įvyksta todėl, kad signalizacija nebuvo įjungta arba jos įranga buvo pasenusi, neveikianti ar netinkamai prižiūrėta.

Gaisrininkai įspėja: elektriniai paspirtukai užsidega vis dažniau, gali supleškinti ir kaimynų namus – kaip apsisaugoti?

Elektrinius paspirtukus ar dviračius šiandien turi kone kiekviena šeima. Tačiau kartu su jų populiarumu auga ir pavojai – vien per 2024 metus Lietuvoje fiksuota daugiau nei 20 gaisrų, kilusių dėl užsidegusių kraunamų baterijų. Ekspertai įspėja, jog senstant el. paspirtukuose naudojamoms ličio jonų baterijoms, didėja jų nestabilumas, o kartu ir rizika užsidegti įkrovimo metu.

Pavasario vadovas elektromobilių savininkams: svarbiausi patikrinimai ir rekomendacijos

Atėjus pavasariui, laikas paruošti savo elektromobilį šiltajam sezonui. Žiemos mėnesiais akumuliatoriaus efektyvumas gali sumažėti, padangų slėgis keičiasi. Kad užtikrintumėte optimalią eksploataciją ir prailgintumėte automobilio tarnavimo laiką – patarimai, kaip vairuotojai turėtų tinkamai paruoštų savo elektromobilį.

2025-03-25 17:27
Modernūs apšvietimo sprendimai namuose: apšvietimo specialistas atskleidžia, kokiam apšvietimui lietuviai negaili pinigų
2025-03-21 14:23
Svarbiausi patarimai, kaip taupyti elektrą, tausojant energijos resursus ir aplinką
2025-03-06 20:24
Kompiuterinė automobilių diagnostika gali apsaugoti nuo didelių nemalonumų
2025-03-04 20:20
Kaip atsisakyti „Apple TV+“ prenumeratos
2025-03-04 08:24
5 dažniausios klaidos, kurios gali sugadinti jūsų dulkių siurblį
2025-02-26 13:22
Dažniausiai vagiamos automobilių dalys: kaip nuo to apsisaugoti?
2025-02-17 20:27
Ličio jonų baterijos, paspirtukai ir šaltis: ar mažesnė talpa – vienintelė rizika?
2025-01-31 18:22
Kaip paprastai sugrąžinti automobilio žibintų skaidrumą?
2025-01-29 14:21
Populiarusis LED juostų apšvietimas namuose: kaip efektyviai sukurti stilingą ir praktišką interjerą
2025-01-28 14:01
Automobilio akumuliatoriaus priežiūra – nuo paprastų patarimų iki naujovių rinkoje
2025-01-28 10:14
Geoterminio šildymo sistemų priežiūra: kiek tai sudėtinga?
2025-01-26 11:18
Patarė, kaip išsirinkti saulės elektrinę savo namams: įvertinkite poreikius ir atlikite namų darbus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama