Elektronika.lt
 2025 m. sausio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
Sausio 6 d. 20:12
Lietuvių mokslininkai kuria inovatyvias nanodaleles ankstyvajai odos vėžio diagnostikai
Sausio 6 d. 17:25
„Solet“ įrengė penkias saulės elektrines Armėnijoje
Sausio 6 d. 14:21
Kaip garsios kompanijos paslydo dėl BDAR – keletas vertingų pamokų
Sausio 6 d. 11:25
Kaip „macOS“ nurodyti pamiršti nereikalingus Wi-Fi tinklus
Sausio 6 d. 08:21
Lietuviškos saulės elektrinės – Armėnijos švietimo įstaigoms, klinikoms, muziejui
Sausio 5 d. 17:38
Kibernetinio saugumo ekspertų patarimas senjorams
Sausio 5 d. 11:46
LINPRA: priešingai europinėms tendencijoms, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonei 2024-ieji buvo geri metai
Sausio 4 d. 17:28
Milijardui vartotojų teks atsisakyti slaptažodžių: kaip 2025 m. pradėti su saugesniais prisijungimais?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Norite įsirengti nuosavą vėjo elektrinę? Štai, ką turite žinoti

Publikuota: 2020-12-18 14:44
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Gyventojai, labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės bei ūkininkai, norintys įsirengti mažos galios elektrines, jau gali teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Šia galimybe gali pasinaudoti ir tie, kurie svarsto statyti pavienes vėjo jėgaines, kurių įrengtoji galia siektų iki 3 MW. Taigi, nuo ko pradėti ir į ką atkreipti dėmesį? Svarbiausiais patarimais dalijasi vėjo energetikos ekspertas.

Norite įsirengti nuosavą vėjo elektrinę? Štai, ką turite žinoti
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Išnagrinėkite vėjo elektrinių statybos reguliavimą

Tai, kokių leidimų reikės planuojamai vėjo elektrinei, priklauso nuo jos dydžio ir galingumo. Remiantis Statybos techniniu reglamentu STR „Statinių klasifikavimas“, vėjo elektrinės, kurių aukštis yra ne didesnis kaip 30 metrų, yra įtrauktos į nesudėtingų statinių sąrašą.

„Be to, tuo atveju, kai statomos ne galingesnės kaip 350 kW vėjo elektrinės, nereikia rengti detaliųjų planų ir keisti žemės naudojimo paskirties. Tokioms nedidelėms elektrinėms taip pat nebūtinas statybos leidimas, poveikio aplinkai ir visuomenės sveikatai vertinimas – tad reikalingos procedūros užtrunka trumpiau“, – sako Aistis Radavičius, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius.

Jis primena, kad šiuo metu mažo galingumo vėjo elektrinėms leidimus elektros energijai gaminti išduoda Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos.

Susipažinkite su galiojančios paramos mechanizmu

AEI bendrijos statusą turinčios gyventojų bendruomenės, labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, taip pat ūkininkai, norintys įsirengti mažos galios elektrines šiuo metu gali teikti paraiškas paramai gauti. Kaip prieš kurį laiką pranešė Energetikos ministerija, šiai priemonei numatyta skirta mažiausiai 7 mln. eurų finansavimą.

Parama bus teikiama planuojantiems statyti pavienes vėjo energiją naudojančias elektrines iki 3 MW įrengtosios galios arba saulės energiją naudojančias elektrines iki 500 kW įrengtosios galios. Dėl jos galės kreiptis ir asmenys, jau pradėję plėtoti projektus, t. y. gavę leidimą plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus.

Maksimalus paramos dydis vėjo elektrinei 614,70 Eur/kW be PVM (743,79 Eur/kW su PVM), saulės elektrinei 369,00 Eur/kW be PVM (446,49 Eur/kW su PVM). Paraiškas paramai gauti galima teikti nuo 2020 m. gruodžio 9 d. iki 2021 m. sausio 11 d. Kvietimas skelbiamas ir paraiškos teikiamos APVA interneto svetainėje.

Pasitarkite su specialistais, kokią jėgainę rinktis

Ruošiantis statyti vėjo elektrinę, patariama visais aspektais įvertinti vietovę, kurioje ji bus statoma. Tai – ir vėjuotumas, vėliau nulemsiantis gamybos rezultatus, ir supanti aplinka. Pastaroji svarbi todėl, kad besisukanti turbina dienos metu meta šešėlį, todėl ją reikėtų įrengti šiek tiek toliau nuo gyvenamųjų pastatų.

„Rekomenduojama elektrinę statyti gana atviroje teritorijoje ir vengti tokių kliūčių, kaip kalvos ar medžiai. Taip yra todėl, kad jie gali užstoti vėją ir taip sumažinti pagaminamos elektros energijos kiekį“ , – pastebi A. Radavičius. Jis taip pat primena, kad svarbu įvertinti atstumus iki artimiausios elektros linijos ar net iki artimiausio kelio, kad prie elektrinės galėtų privažiuoti ją aptarnaujantis transportas.

Įvertinkite kainos ir naudos santykį

Vėjo elektrinės pajėgumas taip pat turėtų atitikti statytojo elektros suvartojimo poreikius, kad gamintų būtent tiek, kiek jos yra reikalinga. Todėl prasminga konsultuotis su specialistais, kurie gali padėti pasirinkti efektyviausią variantą.

Sparčiai tobulėjant technologijoms, vėjo elektrinių statybos kaštai nuosekliai mažėja. Pavyzdžiui, maždaug 20 kW galingumo elektrinė, kurios gali pakakti didesnio ūkio poreikiams patenkinti, atsieina nuo 60 tūkst. eurų. Didesnės – iki 3 MW – elektrinės yra efektyvesnės ir pagamina daugiau elektros energijos. Tiesa, jų statybų procesas – sudėtingesnis, o investicijos – didesnės. Jos apytiksliai siekia 1 mln. eurų už vieną instaliuotą megavatą. Esant galimybei gauti paramą, ši investicija gali atsipirkti anksčiau nei per dešimt metų.

Taigi, atsižvelgiant į suvartojamos elektros energijos poreikį, paramos dydį, elektrinės kainą ir pan. gana paprasta apskaičiuoti, kokio dydžio investicijų reikės ir per kiek laiko jos atspirks. Taip pat reikia turėti galvoje, kad vėjo elektrinės veikia iki 25 metų, o elektros perteklius gali būti parduodamas biržoje.

Naudokitės švarios energijos privalumais

Nuosava vėjo elektrinė leidžia apsirūpinti 100 proc. švaria energija. Tai ypač aktualu įmonėms ar ūkininkams, kurie seka ekologijos tendencijomis.

„Gyventojų dėmesys supančiai aplinkai ir jos tausojimui nuolat auga. Tai reiškia, kad įmonės bei ūkiai, naudojantys iš atsinaujinančių išteklių pagamintą energiją, taip gali susikurti konkurencinį pranašumą – padidinti savo prekių ar paslaugų vertę“, – pastebi A. Radavičius.

Kaip rodo Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos užsakymu prieš kurį laiką atlikto reprezentatyvaus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimo duomenys, daugiau nei pusei – net 57,4 proc. – jų svarbu, kad įmonės, kurių paslaugas ar prekes jie perka naudotų elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Šilumos siurbliai senos statybos name: ar verta investuoti?

Šilumos siurbliai – viena iš pažangiausių ir efektyviausių šiuolaikinių šildymo technologijų, kurią dažniausiai renkasi naujos statybos namus įsirenginėjantys naujakuriai. Tačiau juos kaip ekologiškesnę ir patogesnę alternatyvą vis dažniau renkasi ir senos statybos pastatų savininkai. Vis dėlto, šilumos siurblių įvairovė gausi, kad renkantis geriausią sprendimą – lengva pasimesti

Pasirūpinkite, jog jūsų telefonas ar kompiuteris būtų įkrautas: ką reikėtų žinoti prieš perkant išorinę bateriją

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai telefonai, planšetės ir kiti išmanieji prietaisai yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, išorinės baterijos tapo būtinu aksesuaru. Šis mažas, tačiau itin praktiškas įrenginys padeda užtikrinti, kad mūsų įrenginiai visada būtų įkrauti ir veiktų tuomet, kai to labiausiai reikia.

Kaip atnaujinti „HomePod“

Jei neseniai įsigijote „Apple HomePod“ garso kolonėlę ir nežinote kaip atnaujinti jos programinę įrangą – skaitykite kaip tai padaryti.

2024-12-31 11:22
Apšvietimas – svarbiausias saugumo elementas tamsiuoju metų laiku
2024-12-28 11:14
Kodėl nereikėtų palikti telefono įkrauto elektros lizde (3)
2024-12-21 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
2024-12-19 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
2024-12-19 14:27
Orkaitės darbymetis prasideda: 5 paprasti patarimai, kurie kalėdinius kepinius leis paruošti elektrą naudojant taupiau
2024-12-19 08:14
Gaisrą sukelti gali ir kalėdiniai papuošimai: ekspertai pataria, kaip to išvengti
2024-12-10 08:24
Kaip džiaugtis Kalėdomis neišauginant elektros sąskaitos?
2024-12-09 20:25
Valome orkaitę: ką daryti ir ko vengti, kad galėtumėte džiaugtis nepriekaištinga švara?
2024-12-09 17:42
Kaip teisingai interpretuoti prietaisų skydelio siunčiamus signalus: galima važiuoti ar geriau sustoti?
2024-12-04 17:46
Šildymo sezono įkarštyje nepamirškite saugumo
2024-12-02 17:26
Specialistai pataria ką daryti, kad dujų įrenginiai namuose veiktų efektyviau ir taupiau
2024-11-28 14:39
Nuo triukšmo gelbėjatės ausinukais? Vaistininkė – apie tinkamą jų naudojimą
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama