Renkantis naują šaldytuvą, ekspertai pataria atkreipti dėmesį ne tik į jo dydį ir talpą. Tobulėjant technologijoms, šaldytuvuose atsiranda vis daugiau funkcijų, padedančių išsaugoti kuo daugiau naudingųjų maisto savybių bei palengvinančių jo priežiūrą.
„Unsplash.com“ nuotrauka
„Senukų“ buitinės technikos specialistė Jolita Šimaliūnienė atskleidė, į kokius išmanius šaldymo įrangos parametrus verta atsižvelgti renkantis naują šaldytuvą.
Technologijos išsaugos maisto šviežumą ir gaivą
Svarbiausia šaldytuvo užduotis – išsaugoti šviežius maisto produktus. Tad renkantis naują, verta atkreipti dėmesį į papildomas jo funkcijas, padedančias išlaikyti maistą šviežią kuo ilgiau.
Anot ekspertės, viena iš dažniausiai pasitaikančių maisto gedimo priežasčių – netinkamas drėgmės lygis šaldytuve. „Jei pastebėjote, jog turimas šaldytuvas maisto produktus tiesiog džiovina, pasidomėkite, kokį drėgmės lygį galėtų palaikyti naujasis – šiuolaikinių technologijų dėka kai kurie šaldytuvai sukuria ir palaiko net 70 proc. drėgmės lygį, tad maistas juose praranda mažiau vandens ir ilgiau išlieka šviežias“, – teigia J. Šimaliūnienė.
Pasitaiko, jog maisto produktų kvapai šaldytuve susimaišo ir prisigeria nepageidaujamo aromato. „Šiuolaikiniai technologiniai sprendimai suteikia galimybę vėsinti kiekvieną skyrių atskirai ir šią problemą išsprendžia. Tad, jei esate įpratę šaldytuve laikyti neįpakuotus produktus, pasidomėkite, ar išsirinktas šaldymo įrangos modelis šią funkciją turi“, – patarimu dalijasi specialistė ir priduria, kad nepageidaujamus kvapus šaldytuve sugerti gali ir integruotas aktyvintosios anglies filtras, kuris išvalo orą.
Renkantis šaldymo įrangą, tenka apsispręsti, kokio tipo šaldytuvą rinktis – su šaldymo kamera ar be. „Šaldiklis pasitarnauja norint turėti maisto atsargų ir mėgautis šaldytomis uogomis bei daržovėmis ištisus metus. Jei manote, jog šaldiklį naudosite retai, tačiau jo atsisakyti nenorite, sprendimu galėtų tapti gaminys su technologija, suteikiančia galimybę šaldiklį be vargo paversti šaldytuvo erdve, – atskleidžia J. Šimaliūnienė. – Toks šaldytuvas taip pat praverčia, jei mėgstate draugų susibūrimus ir daug gaminate“.
Išmanūs sprendimai skubantiems
Buitinės technikos ekspertė rekomenduoja atkreipti dėmesį ir į tokias šaldymo įrangos funkcijas, kurios praverčia užimtiems, nuolat skubantiems žmonėms.
Šaldiklių, o kartais ir šaldytuvų vidus ilgainiui pasidengia šerkšnu, todėl, jei neturite laiko dažnam šaldiklio atitirpinimui ir šaldytuvo valymui, J. Šimaliūnienė pataria rinktis įrenginį su „No frost“ sistema.
„Ši sistema iš šaldymui skirto oro pašalina drėgmę, tad šerkšnas ant produktų beveik nesusidaro. Tokie šaldytuvai eikvoja mažiau elektros energijos, tyliau veikia, juose telpa erdvesnė šaldymo kamera“, – komentuoja specialistė.
Jos teigimu, kai reikia atvėsinti didelį kiekį gėrimų, itin pasitarnauja šaldytuvai su durelėse įmontuotu ledukų gaminimo įtaisu, o tuomet, kai užsuka būrys svečių – funkcija, leidžianti vos vieno mygtuko paspaudimu sparčiai atvėsinti arba užšaldyti didelį kiekį maisto. „Prireikus, kai kurie šaldytuvai gali tiekti ir šviežią šaltą vandenį, tinkamą gaiviesiems gėrimams gaminti“, – technologinius sprendimus vardija specialistė.
Valdymas nuotoliniu būdu
Modernūs šaldytuvai yra pritaikomi šiuolaikiniams žmonėms – jie suteikia nuotolinio valdymo galimybę naudojant išmanųjį telefoną. Anot buitinės technikos ekspertės, nustatyti šaldytuvo temperatūrą, energijos taupymo lygį ar kitas svarbias funkcijas galima būnant darbo vietoje ar tiesiog vaikščiojant parke.
Dar vienas technologinis privalumas – atostogų režimo funkcija, kuri užtikrina efektyvų šaldytuvo darbą net jums išvykus poilsiauti. „Nustačius sumanųjį atostogų režimą, šaldytuvas išsijungia, tačiau šaldymo kamera veikia toliau. Tad mėgaudamiesi atostogų akimirkomis, taupote elektros energiją, o šaldiklyje esantys produktai išsaugo savo šviežumą“, – teigia ekspertė.
Anot jos, taupyti elektros energiją padeda ir šaldytuvai su išorėje esančia valdymo sistema. „Šis sprendimas padeda sutaupyti elektros energijos, nes tam, kad pakeistumėte šaldytuvo nustatymus, nereikia atidaryti durelių“, – pristato „Senukų“ specialistė.