Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Įstrižainė dar ne viskas: kaip išsirinkti geriausią TV?

Publikuota: 2019-09-08 12:40
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kokios įstrižainės televizorius geriausiai atitiks poreikius? Kokią įtaką turi žiūrėjimo atstumas? Kokie yra skirtingų ekranų technologijų privalumai ir trūkumai? Tai tik keli dažniausiai žmonėms kylantys klausimai renkantis naują televizorių.

Įstrižainė dar ne viskas: kaip išsirinkti geriausią TV?

„Atėjus rudeniui mokiniai grįžta į mokyklas, o televizijoms tai – naujų sezonų metas, ne išimtis ir populiariausia Lietuvoje „Telia“ išmanioji televizija. Savo sezono pradžią paskelbsime sekmadienį, pakviesdami žmones į nemokamą HBO serialo „Černobylis“ peržiūrą jo filmavimo aikštele tapusiame sostinės Fabijoniškių mikrorajone, po atviru dangumi. Ir nors turinys yra karalius, žmonėms ne mažiau svarbu, kaip jį žiūrėti. Būtent dabar daug žmonių nusprendžia atsinaujinti savo televizorius, o vienas dažniausiai kylančių klausimų – kaip jį išsirinkti? Todėl nusprendėme parengti trumpą ir aiškią atmintinę“, – sako „Telia“ televizorių pardavimo vadovas Simonas Tilindis.

Jis atkreipia dėmesį, kad renkantis naują televizorių svarbu atsižvelgti į įvairius faktorius: kaip dažnai, kokiu atstumu jį žiūrėsite, kur stovės ar kabės pats televizorius, kokio pobūdžio turinį mėgstate ir taip toliau. Be to, šiuo metu televizorių kainoms didesnę įtaką turi net ne jų įstrižainė, o įdiegtos technologijos, lemiančios rodomo vaizdo kokybę. Taigi vienas 49 colių įstrižainės televizorius gali kainuoti per tūkstantį eurų, o kitas, gerokai didesnis, 65 colių įstrižainės TV bus trečdaliu pigesnis. Žinoma, tokias pat technologijas turintis didesnis ekranas atsieis brangiau – tačiau ar verta?

Įstrižainė

Pirmas dalykas, kurį turite nuspręsti rinkdamiesi televizorių, yra jo įstrižainė. Jei kambarys, kuriame stovės televizorius yra nedidelis ir televizorių žiūrėsite mažesniu nei 2 metrų atstumu, jums pilnai užteks 32–46 colių ekrano. Didesnius, 52–65 colių įstrižainės, televizorius rekomenduojama žiūrėti mažiausiai 2–2,5 metrų atstumu.

Didžiausias atstumas nuo televizoriaus turėtų neviršyti jo įstrižainės, padaugintos iš trijų. Pavyzdžiui, jei turite 42 colių (107 cm) įstrižainės TV, žiūrėdami didesniu nei 3,2 metrų atstumu jausite nepatogumą – subtitrai, TV valdymo meniu ir kiti užrašai bus sunkiai įžiūrimi. Tuo metu 65 colių (165 cm) ekraną geriausia statyti ne toliau kaip 5 metrų atstumu.

S. Tilindis pastebi, kad kuo didesnis televizoriaus ekranas, tuo didesnę reikšmę įgauna ir jo raiška. Mažesniam, iki 32 colių įstrižainės, ekranui dar užtenka HD raiškos (1366x768 tšk.). Tiesa, jei jį naudosite ne kaip televizorių, o kompiuterio ekraną ir sėdėsite per rankos atstumą, tokia raiška jau gali badyti akis – tokiu atveju patartina rinktis „Full HD“ (1920x1080 tšk.) ekraną.

Nuo 32 iki 42 colių įstrižainės TV raiška turėtų būti bent „Full HD“, o jei planuojate pirkti didesnį televizorių, patartina žvalgytis į „Ultra HD 4K“ (3840x2160 tšk.) raišką turinčius modelius, ypač jei sėdėsite minimaliu atstumu nuo ekrano. Šiuo metu 4K raiškos turinio dar nėra daug, bet jo daugėja, be to, šiuolaikiniai televizoriai turi raiškos pagerinimo („4K Upscaling“) technologiją, tad skirtumą tikrai jausite.

Ekranų technologijos

TV žiūrėjimo patirčiai didelę įtaką turi ne tik ekrano dydis, bet ir įvairios ekranų ir vaizdo apdorojimo technologijos.

„Patys ekranai skirstomi į dvi pagrindines kategorijas. Pirmoji – LED, tai šiuo metu pigiausia ir populiariausia ekranų rūšis. Iš esmės tai yra skystųjų kristalų (LCD) ekranai, kurių galiniam apšvietimui naudojami šviesą skleidžiantys LED diodai. Šie televizoriai ilgaamžiai, jų vaizdo kokybė gera, tačiau žiūrint didesniu nei 20 laipsnių kampu matomos blyškesnės spalvos, taip pat jų kontrastas ir tamsūs atspalviai nėra tokie idealūs, kaip OLED televizorių“, – teigia „Telia“ atstovas.

Kita kategorija – OLED televizoriai. Juose tiek spalvas, tiek šviesą skleidžia atskiri diodai, todėl šie ekranai išgauna tikslias spalvas nepriklausomai nuo žiūrėjimo kampo, pasižymi itin dideliu kontrastu ir idealia juoda spalva. Tiesa, šis malonumas kainuoja – šie televizoriai yra bemaž dukart brangesni nei LED TV.

Taip pat yra tarpiniai variantai, pavyzdžiui, QLED technologijos ekranuose iš esmės naudojami LED ekranai, tik jie turi papildomą vadinamųjų kvantinių taškų („Quantum Dot“) sluoksnį, pagerinantį spalvų atvaizdavimą ir užtikrinantį geresnį vaizdą žiūrint didesniu kampu. Kiti gamintojai savo patobulinimams suteikia kitus vardus – IPS/LED, „NanoCell“, „Triluminos“ ir t. t. Visų jų esmė ta pati: atvaizduojamos ryškesnės spalvos ir geresni matomumo kampai. Kadangi vieno vaizdo kokybės matavimo vieneto nėra, įvertinti jų skirtumus belieka savo akimis.

Svarbų vaidmenį atlieka ir kitos televizoriuose įdiegtos technologijos. 4K UHD televizoriuose dažnai sutinkamos įvairios plataus dinaminio diapazono (HDR) technologijos, kurių pagrindinė užduotis – perteikti tikroviškesnį, didesnio detalumo vaizdą. Bazinė šios technologijos versija yra HDR10, taip pat plačiai naudojama HLG HDR, aukštų specialistų vertinimų sulaukia „Dolby Vision HDR“. LED televizorių gamintojai tamsių atspalvių blankumo problemą sprendžia ir kitais būdais, pavyzdžiui, vienas ekrano sritis apšviečia smarkiau, o kitus LED pašvietimą pritemdo ar visai išjungia („Local Dimming“ technologija).

Išmaniosios funkcijos

Televizoriaus pasirinkimui įtakos taip pat gali turėti kitos juose integruotos funkcijos. Ir nors dabar dauguma prekyboje esančių televizorių turi išmaniąsias funkcijas, ne visos jos vienodos.

Pavyzdžiui, DLNA leidžia belaidžiu būdu TV ekrane rodyti nuotraukas ir filmus iš telefono ar kompiuterio. „Miracast“ perkelia išmaniojo telefono ar planšetės ekrano vaizdą į TV. „WiFi Direct“ susieja televizorių su kitais įrenginiais be prieigos taško ar „WiFi“ maršrutizatoriaus. PVR funkcija leidžia įrašyti pasirinktas programas į USB, vidinę atmintį ar išorinį diską.

Be to, kai kurie gamintojai prie aukščiausios klasės televizorių prideda „Magic Remote“ pultelį, kuriuo įrenginį galima valdyti gestais ar balso komandomis anglų kalba.

S. Tilindis primena, kad konkretaus modelio pasirinkimą gali lemti ir kur kas paprastesni faktoriai: „Kai kurie klientai ateina tiksliai žinodami, kokio gamintojo televizoriaus nori. Kitiems svarbu, kad įrenginys neatrodytų „pigiai“, turėtų tvirtą metalinį korpusą. Sprendimui įtakos gali turėti net turima TV spintelė – jei ji siauresnė nei ekrano plotis, reikės televizoriaus su stovu centre, o ne dviem kojelėmis šonuose. Atrodytų, smulkmena, bet reikiamo dydžio TV spintelė gali kainuoti pusę tiek kiek televizorius ar dar brangiau.“

Apibendrinant, jei televizorių žiūrite kasdien, mėgstate sporto varžybas, lenktynes, žavitės spalvinga gamtos dokumentika ar žaidžiate kompiuterinius žaidimus, į jį verta investuoti daugiau. Juk šis daiktas tarnaus ne vienerius metus, tad kiekvienas patobulinimas turi didelę reikšmę: ryškesnės spalvos, sklandžiau persidengiantys kadrai, mažesnis vėlinimas. Kita vertus, jei tik retsykiais įsijungiate filmus ar serialus ir didelių reikalavimų nekeliate, pakaks ir pigesnio modelio – svarbiausia išsirinkti tinkamą dydį, kad netektų žlibinėti.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Šilumos siurbliai senos statybos name: ar verta investuoti?

Šilumos siurbliai – viena iš pažangiausių ir efektyviausių šiuolaikinių šildymo technologijų, kurią dažniausiai renkasi naujos statybos namus įsirenginėjantys naujakuriai. Tačiau juos kaip ekologiškesnę ir patogesnę alternatyvą vis dažniau renkasi ir senos statybos pastatų savininkai. Vis dėlto, šilumos siurblių įvairovė gausi, kad renkantis geriausią sprendimą – lengva pasimesti

Pasirūpinkite, jog jūsų telefonas ar kompiuteris būtų įkrautas: ką reikėtų žinoti prieš perkant išorinę bateriją

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai telefonai, planšetės ir kiti išmanieji prietaisai yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, išorinės baterijos tapo būtinu aksesuaru. Šis mažas, tačiau itin praktiškas įrenginys padeda užtikrinti, kad mūsų įrenginiai visada būtų įkrauti ir veiktų tuomet, kai to labiausiai reikia.

Kaip atnaujinti „HomePod“

Jei neseniai įsigijote „Apple HomePod“ garso kolonėlę ir nežinote kaip atnaujinti jos programinę įrangą – skaitykite kaip tai padaryti.

2024-12-31 11:22
Apšvietimas – svarbiausias saugumo elementas tamsiuoju metų laiku
2024-12-28 11:14
Kodėl nereikėtų palikti telefono įkrauto elektros lizde (3)
2024-12-21 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
2024-12-19 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
2024-12-19 14:27
Orkaitės darbymetis prasideda: 5 paprasti patarimai, kurie kalėdinius kepinius leis paruošti elektrą naudojant taupiau
2024-12-19 08:14
Gaisrą sukelti gali ir kalėdiniai papuošimai: ekspertai pataria, kaip to išvengti
2024-12-10 08:24
Kaip džiaugtis Kalėdomis neišauginant elektros sąskaitos?
2024-12-09 20:25
Valome orkaitę: ką daryti ir ko vengti, kad galėtumėte džiaugtis nepriekaištinga švara?
2024-12-09 17:42
Kaip teisingai interpretuoti prietaisų skydelio siunčiamus signalus: galima važiuoti ar geriau sustoti?
2024-12-04 17:46
Šildymo sezono įkarštyje nepamirškite saugumo
2024-12-02 17:26
Specialistai pataria ką daryti, kad dujų įrenginiai namuose veiktų efektyviau ir taupiau
2024-11-28 14:39
Nuo triukšmo gelbėjatės ausinukais? Vaistininkė – apie tinkamą jų naudojimą
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama