Likus vos savaitei iki rugsėjo mėnesio prasideda intensyvus pasirengimas rudeniui – ruošiamasi mokyklai, konservuojamas vasaros derlius ir švarinami namai. Iškuopti miegamąjį ar svetainę – daugeliui paprastesnė užduotis, nei išblizginti virtuvę. Ypač, kai tenka pasirūpinti buities prietaisais, kaip šaldytuvas, dažnai pritrūkstama žinių. Tad pateikiame naudingus patarimus tiek besirenkantiems naują, tiek jau turintiems ir norintiems išlaikyti tvarką ir švarą šaldytuve.
Šaldytuvas – neatsiejamas virtuvės buities prietaisas, be kurio ilgiau išsaugoti šviežio maisto nebūtų įmanoma. Renkantis šį prietaisą norima, kad jis ilgai tarnautų, tad reiktų žinoti ne tik, kaip tinkamai jį prižiūrėti, bet ir atkreipti dėmesį į jo funkcijas, jei dar tik svarstote, kokį įsigyti.
Atkreipkite dėmesį į savo virtuvės įpročius
Įsirenginėjate naujus namus ar planuojate seną šaldytuvą pakeisti nauju? Pirmiausia, ką turėtumėte padaryti, tai atkreipti dėmesį į savo maitinimosi įpročius ir keliamus reikalavimus naujam šaldytuvui. Nuo to priklausys, kokio dydžio šaldytuvo jums reikia.
Bendrovės „Samsung“ užsakymu 2018 m. atlikta internetinė gyventojų apklausa, kurią vykdė rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“, parodė, kad net 61 proc. lietuvių svarbiausiu aspektu renkantis šaldytuvą išskyrė jo talpą. Tad jei esate didelė šeima, pravartu pagalvoti apie didesnį dviejų durų šaldytuvą. O galbūt ketinate užsišaldyti nemažai produktų žiemai? Tuomet reiktų pasidairyti į talpesnę šaldymo kamerą.
Vis tik technologijų bendrovės akcentuoja, kad dydis ir talpa nėra vienodi dalykai. Tad pavyzdžiui, „Samsung“ atsižvelgdami į vartotojų poreikius gamina šaldytuvus su gilesniais stalčiais ir lentynomis, bei plonesnio dizaino sienomis, kad į vidų būtų galima sudėti kuo daugiau produktų, net jei iš išorės prietaisas neatrodo itin didelis.
Bendrovė rado išeitį net tiems, kurie neapsisprendžia, reikia didelio ar mažo šaldiklio. Šaldymo sistema „Cool Select +“ leidžia jį paversti tiek šaldikliu, tiek šaldytuvu, pakoregavus temperatūros nuostatas. Tad jei vienu metu prisikaupė itin daug šaldytų produktų, galite nesunkiai juos sutalpinti tokiame skyrelyje.
Reguliariai valykite šaldytuvą
Siekiant užtikrinti šaldytuvo ilgaamžiškumą ir sterilią aplinką maisto produktams, prietaisas turi būti reguliariai išvalomas. Pilną šaldytuvo valymą reiktų atlikti porą kartų per metus. Svarbiausia, nenaudoti cheminių priemonių, kurios galėtų išskirti kenksmingas medžiagas ir pasiekti maistą. Geriausia naudoti vandenį su soda ir minkštas kempinėles, kurios nesubraižytų paviršių.
Dažnesnį šaldytuvo valymą gali iššaukti intensyviai šerkšnu besidengiančios vidinės sienelės. To priežastis gali būti senas ir tvarkingo kondicionavimo neturintis šaldytuvas arba netinkamas maisto laikymas. Šerkšnas greičiau susidaro į šaldytuvą dedant šiltus, ką tik pagamintus produktus, tad patartina palaukti, kol jie atvės.
Tačiau jei norite išvengti dažno šaldytuvo atlaidinimo ir kaip tik ketinate įsigyti naują, patartina atkreipti dėmesį technologijų gamintojų siūlomus prietaisus su papildomomis funkcijomis, kurios leis ilgiau džiaugtis tvarkingu prietaisu. Pavyzdžiui, siekdami išspręsti šerkšno problemą, „Samsung“ kuria šaldytuvus su tokiomis technologijomis kaip „No frost“. Ji pasirūpina, kad šaldytuvo ir šaldymo kameros sienelės neapledėtų, todėl atitirpinti juos reikia kur kas rečiau.
Skirkite dėmesio produktų išdėstymui
Grįžę po apsipirkimo tikriausiai daugelis rūpinasi kuo greičiau iškraustyti prekių maišus ir maisto produktus šaldytuve deda ten, kur yra vietos. Tačiau tai viena iš didžiausių klaidų, kadangi šaldytuvas ne veltui suskirstytas į skirtingo dydžio lentynas ir stalčius.
Paprastai, šaldytuvo viršuje laikosi šiltesnė temperatūra, nei apačioje, tad dėliojant produktus, reiktų į tai atsižvelgti. Vaisius, daržoves ir mėsą geriausia laikyti apatinėse lentynose ar stalčiuose, o viršutinėse lentynose sūrį, jogurtą, sviestą ir kitus produktus, kurių nereikia apdoroti. Taip ne tik palaikysite šaldytuvo tvarką, bet ir ilgiau išsaugosite produktus šviežius.
Pamirškite blogą kvapą
Nemalonus kvapas, atidarius šaldytuvą – dažnas atvejis daugelio virtuvėje, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad šaldytuvas yra netvarkingas. Pirmiausia peržiūrėkite, ar jame nėra sugedusių produktų, kurie galėtų skleisti kvapą, o jei ne, tuomet perkraustykite maistą ir sandariai jį uždenkite. Tokie produktai, kaip sūris ar sviestas patys greitai sugeria kitus kvapus.
Panaikinti įsigėrusį kvapą galima pasinaudoti ir keliomis gudrybėmis – pirmiausia sudrėkinta šluoste nuvalykite šaldytuvo lentynas ir keliose vietose padėkite po citrinos griežinėlį, duonos riekę ar kavos indelį. Šie produktai greitai sugeria blogus kvapus.