Kai išalkstame, visai neturime noro švaistyti laiko maisto paieškai – atverti šaldytuvo duris ir chaotiškai skenuoti jame esantį turinį. Visi trokštame vos pravėrus šaldytuvo dureles rasti tą produktą, kurio ieškome. Kaip namuose, taip ir šaldytuve turi vyrauti tvarka. „LG electronics“ dalinasi esminiais patarimais, kaip tinkamai išdėstyti maisto produktus šaldytuve, kad šie išliktų švieži ir skanūs ilgiau. O kas geriau išmano apie maistą, nei tie, kurių aistra gaminti?
Maisto tinklaraštininkė, maisto stilistė, fotografė ir receptų knygos „Ant medinės lente-lės“ autorė Kristina Pišniukaitė teigia, kad yra stipriai nusistačiusi prieš maisto švaistymą, todėl yra atradusi įvairių būdų, kaip ilgiau išsaugoti maisto produktų šviežumą.
1 žingsnis – viršutinės lentynos
Viršutinėse lentynose vyrauja žymiai aukštesnė temperatūra, nei žemesnėse. Vienas iš esminių restoranų verslo patarimų – viršutinėse lentynose laikyti jau vartojimui paruoštus produktus – gėrimus, paruoštus patiekalus, kaip tortilijas, humusą ir pan.
2 žingsnis – žemesnės lentynos
„Žemesnės lentynos skirtos neapdorotai mėsai, žuviai, kiaušiniams, jūros gėrybėms ar pieno produktams laikyti,“ – sako tinklaraštininkė Kristina. Norint užkirsti kelią šviežios mėsos bakterijų plitimui, naudinga ją laikyti atskirai nuo kitų produktų šaldytuve. Mėsą laikykite originaliame įpakavime bei nepamirškite reguliariai išvalyti minėtą šaldytuvo dalį.
Patarimas: neužpildykite šaldytuvo pilnai. Jame turėtų būti vietos oro cirkuliacijai, kad produktai nesugestų.
3 žingsnis – šaldytuvo stalčiai
Pagrindinė šaldytuvo stalčių paskirtis – išlaikyti vaisių ir daržovių drėgmę, kuri išlaiko jų sultingą skonį, tačiau būtina žinoti, kad vaisių ir daržovių geriau nelaikyti viename stalčiuje. Kodėl? Daugelis vaisių – obuoliai, persikai, slyvos, kriaušės – išskiria cheminį elementą, kuris prisideda prie nokimo proceso. Deja, jis gali iššaukti ir kitų produktų nokimą bei taip sugadinti ką tik šviežiomis buvusias daržoves.
4 žingsnis – nepamirškite durelių
Durelės yra šilčiausia šaldytuvo dalis, tad čia geriausia laikyti lengvai nesugendančius produktus – prieskonius, sultis ar kitus temperatūrų pokyčiams nejautrius produktus. Kiaušiniai ir pienas – ganėtinai greitai gendantys produktai, tad jie čia neturėtų būti laikomi, nors dažniausiai būtent šiuos produktus ir galima rasti šaldytuvo durelėse. Prisiminkite – net prieskoniai turi galiojimo datą.
5 žingsnis – šaldiklis
Šaldytoms daržovėms, vaisiams, mėsai ir kitiems šaldytiems produktams geriausia vieta – šaldiklis. Čia galima laikyti tortilijų padažą, netgi užšaldyti kiaušinius, duoną ir juos laikyti iki trijų mėnesių. Visi maisto produktai turi būti sandariai supakuoti ne tik dėl šviežumo, bet ir šaldiklio mažesnio elektros suvartojimo. Nepamirškite, kad šaldiklyje produktus geriausia laikyti plastikinėje pakuotėje.
„Tinkamomis sąlygomis dauguma paruoštų produktų mus gali džiuginti net keletą dienų nuo gamybos. Galiausiai, norint nešvaistyti maisto reikėtų susidraugauti su šaldymu. Šaldyti galima labai daug ką, pradedant vaisiais ar duona, baigiant jau paruoštais patiekalais. Jei kurį laiką šaldytuve laikėte produktą, pavyzdžiui, vištieną, bet matote, kad nespėsite jos suvartoti, įsitikinkite, kad produktas dar tinkamas vartojimui – nepakitusi jo spalva, kvapas – ir užšaldykite, kad galėtumėte juo mėgautis vėliau“, – savo įžvalgomis dalinasi receptų knygos autorė Kristina Pišniukaitė
Įdomu!
Be abejonės, kad kai kuriems produktams nelemta būti šaldytuve. Pomidorai šaldytuve suminkštėja ir praranda savo aromatą – laikykite juos kambario temperatūroje. „Labai svarbu pasidomėti, kaip tinkamai laikyti produktus, pavyzdžiui, žolelės išsilaiko gerokai ilgiau, jei jas pamerksite į vandenį, o ne laikysite maišelyje. Tam tikrus vaisius patariama laikyti kambario temperatūroje, kol sunoksta, o tuomet jau perkelti į šaldytuvą. Tai avokadai, kaulavaisiai, kiviai, mangai, melionai, kriaušės. Tuo tarpu šaldytuve visada laikau šviežias uogas (braškes, šilauoges), smidrus, brokolius, kopūstus, morkas, salotas, žoleles. Taip pat ir obuoliai, laikomi šaldytuve, išlieka tvirti ženkliai ilgiau,“ – sako maisto stilistė ir fotografė. Svogūnus, česnaką, moliūgus ir bulves geriau laikykite tamsioje ir sausoje vietoje – puikiai tiks jūsų rečiausiai darinėjama virtuvės spintelė.