Elektronika.lt
 2024 m. spalio 6 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 6 d. 14:20
Moksleiviams – galimybė pasimatuoti verslininko rolę: Lietuvos mokyklose startavo antroji skaitmeninio verslumo programa
Spalio 6 d. 10:42
Lietuviai veržiasi į priekį dvigubų technologijų sektoriuje – lazerinių sprendimų poveikis lyginamas su šviesolaidžio interneto revoliucija
Spalio 5 d. 18:23
Įmonės „nulaužiamos“ per žmones: kaip darbuotojus paversti svarbiausiu ginklu prieš kibernetines atakas?
Spalio 5 d. 14:11
Socialiniai tinklai ir naudotojų privatumas – du tarpusavyje nesuderinami dalykai?
Spalio 5 d. 10:28
Svarbu dirbantiems iš namų: 5 patarimai, padėsiantys sumažinti elektros sąskaitas
Spalio 4 d. 20:26
Baltijos regione pradėtos didžiausio žemyninėje Europoje baterijų parko statybos
Spalio 4 d. 17:13
Fizikai aptiko naujo tipo gama spindulių blyksnį
Spalio 4 d. 14:48
„Sony“ plečia „LinkBuds“ asortimentą: „LinkBuds Fit“, „LinkBuds Open“ belaidėmis ausinėmis ir „LinkBuds Speaker“ garsiakalbiu
Spalio 4 d. 11:21
Z karta vis labiau rūpinasi savo tėvais: ką atskleidžia stebėjimo programėlių tendencijos?
Spalio 4 d. 08:36
Lietuviai pasauliui pristato naujos kartos šaldomą stalą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Švari energija ūkiui: 3 patarimai norintiems pasistatyti vėjo elektrinę savo valdose

Publikuota: 2019-03-29 19:06
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Ūkininkai jau kurį laiką nuomoja savo žemes vėjo jėgainių projektų vystytojams ir iš to užsidirba. Tiesa, vėjo elektrinių statybos kaštai mažėja, tad stambesni ūkininkai gali sau leisti statyti pavienes jėgaines ir patys bei naudoti jas savo reikmėms. Tai padėtų būti nepriklausomiems nuo elektros tiekimo tinklo, aprūpinti ūkius 100 proc. švaria elektros energija ir išvengti elektros kainų svyravimų. Tai ypač aktualu žemės savininkams, kurių sklypai nutolę nuo elektros tinklų. Tad, kokių žingsnių turėtų imtis ūkininkas, norintis pasinaudoti vėjo energijos privalumais?

Švari energija ūkiui: 3 patarimai norintiems pasistatyti vėjo elektrinę savo valdose

1 patarimas. Susipažinkite su vėjo jėgainių statybos reguliavimu bei paramos mechanizmais

Tai, kokių leidimų reikės jūsų vėjo jėgainei, priklauso nuo jos dydžio ir galingumo. Kaip nurodyta Statybos techninio reglamente STR „Statinių klasifikavimas“, vėjo elektrinės, kurių aukštis neviršija 30 metrų, yra įtrauktos į nesudėtingų statinių sąrašą. Svarbu ir tai, kad statant ne galingesnes kaip 350 kW vėjo jėgaines, nereikia rengti detaliųjų planų ir keisti žemės naudojimo paskirties. Taip pat joms nebūtinas nei statybos leidimas, nei poveikio aplinkai ir visuomenės sveikatai vertinimo procedūros. Šiuo metu, mažo galingumo vėjo elektrinėms leidimus elektros energijai gaminti išduoda Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos. Tiesa, Seime jau svarstomas siūlymas atsisakyti šio papildomo žingsnio. Tai dar labiau palengvintų ir pagreitintų nedidelės galios vėjo jėgainių statybos procesą.

Taip pat verta pasidomėti ir egzistuojančiais paramos mechanizmais. Kaip teigia vėjo turbinų gamintojo „Mill&Gale“ rinkodaros ir pardavimų vadovas Vidmantas Rušinas, finansuoti švarią energiją linkę tiek Lietuvoje veikiantys bankai, tiek ir Europos Sąjungos programos. „Kadangi patvirtintoje nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatytas tikslas didinti elektros pagaminamos iš atsinaujinančių išteklių dalį, vėjo jėgainių naudojimas namų ūkiuose, nedidelėse įmonėse ar fermose yra skatinamas ir valstybės lėšomis“, – sako V. Rušinas. Jis rekomenduoja informacijos apie konkrečias paramos priemones ieškoti atsakingų institucijų (Energetikos, Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų) internetinėse svetainėse.

2 patarimas. Konsultuokitės su specialistais dėl tinkamiausios vėjo jėgainės pasirinkimo

Kartu su specialistais įvertinę vietovės, kurioje gyvenate vėjingumą bei įsitikinę, kad vėjo jėgainės statyba neprieštarauja šalies įstatymams, galite pereiti ir prie techninių detalių. Svarbiausia jų – elektrinės galingumas. „Vėjo jėgainės pajėgumas turi atitikti statytojo elektros suvartojimo poreikius. Pasistatę jėgainę, kuri sugeneruos kelis kartus daugiau energijos negu jos sunaudojate, žymiai sumažinsite savo elektros energijos sąskaitą, tačiau už pagamintą perteklių negausite jokios naudos. Lygiai taip pat, jeigu turbina prisuks per mažai elektros energijos, jūsų išlaidos šiek tiek sumažės, tačiau maksimalaus efektyvumo nepasieksite“, – sako V. Rušinas.

Specialistai pataria gerai įvertinti ir vietą, kurioje planuojate statyti elektrinę. Besisukanti turbina skleidžia nedidelį garsą, o dienos metu meta šešėlį, todėl ją reikėtų įrengti šiek tiek toliau nuo gyvenamųjų pastatų. Be to, reikėtų įvertinti tokius veiksnius, kaip atstumas iki elektros linijos ir nuotolis iki artimiausio kelio, kuriuo turbiną galėtų pasiekti aptarnaujantis transportas. Taip pat patariama aplink jėgainę vengti kliūčių (medžių, kalvų). Jos gali užstoti vėją ar sukelti turbulenciją, kuri kenkia turbinos techninei būklei bei mažina pagaminamos produkcijos kiekį.

Pasak V. Rušino, žmonės svarstantys apie vėjo jėgainę galvoja, kad ją prižiūrėti kainuos daug laiko ir pinigų. Vis dėlto, šiuolaikinėse vėjo elektrinėse sumontuota moderni stebėjimo sistema leidžia savininkui ir prižiūrinčiai įmonei realiu laiku matyti produkcijos kiekį, sekti procesus ir operatyviai reaguoti į galimus gedimus. Specialistas teigia, jog vėjo elektrinei, kaip ir automobiliui, periodiškai reikia atlikti profilaktinę techninę apžiūrą, tačiau didelių sunkumų savininkams tai neturėtų sukelti.

3 patarimas. Įvertinkite kainos ir naudos santykį

Pastaraisiais metais, dėl sparčiai besivystančių technologijų, žymiai sumažėjo vėjo jėgainių statybos kaštai. Dabar maždaug 20 kW galingumo elektrinė, visiškai patenkinanti didesnio ūkio poreikius, kainuoja nuo 60 iki 100 tūkst. eurų. Įvertinę galimą gauti paramą, vietovės, kurioje statoma elektrinė vėjingumą bei suvartojamos elektros poreikį, specialistai skaičiuoja, kad vėjo jėgainė gali atsipirkti per 6–7 metus.

Tiesa, sumažėjusios elektros energijos sąskaitos nėra vienintelės naudos, kurias teikia individuali vėjo jėgainė. Pasistatę elektrinę savo valdose, tapsite mažiau priklausomi nuo elektros kainos svyravimų rinkoje. Vėjo energetikos ekspertai numato, kad netolimoje ateityje atsiras galimybė parduoti perteklinę elektros energiją į tinklą ir papildomai užsidirbti. Taip pat nuosava vėjo jėgainė leis ūkį aprūpinti 100 proc. švaria energija – tai ypatingai aktualu šiais laikais, kai vyrauja ekologiško, socialiniai atsakingo ūkininkavimo tendencijos.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Svarbu dirbantiems iš namų: 5 patarimai, padėsiantys sumažinti elektros sąskaitas

Darbas iš namų turi nemažai privalumų: išvengiama eismo spūsčių, išlaidų už pietus mieste, o taip pat pastebima, kad dirbant namuose, užduotys atliekamos produktyviau ir atidžiau. Visgi dirbant iš namų, didėja ir elektros sąskaita, nes reikia reguliariai įkrauti telefoną ar kompiuterį, be to, darbo erdvėje įsijungiame apšvietimą.

Kaip pasirinkti tinkamą dažnio keitiklį?

Tinkamo dažnio keitiklio pasirinkimas yra svarbus ne tik dėl efektyvaus įrangos veikimo, bet ir dėl energijos taupymo bei įrangos ilgaamžiškumo. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis dažnio keitiklį, kad jis atitiktų jūsų poreikius.

Atsisveikiname su sodybomis, grįžtame į miestą – kaip tinkamai palikti elektros įrenginius

Vasaros pabaiga daugeliui lietuvių reiškia laikiną atsisveikinimą su sodybomis ir sodais, kuriuose praleidžiame šiltąjį metų laiką. Kai sodybos paliekamos ilgesniam laikui – dažnai mėnesiams – kyla klausimas, kaip tinkamai pasirūpinti elektros įrenginiais ir nemokėti už nesuvartotą elektrą.

2024-09-25 11:33
Kaip suprogramuoti LG televizorių?
2024-09-17 14:47
Įkraunami įrenginiai sukelia vis daugiau nelaimių: kaip to išvengti?
2024-09-16 20:19
Kaip „AirPods“, „AirPods Pro“ ir „AirPods Max“ atstatyti gamyklinius nustatymus
2024-09-15 09:19
Neliko nemokamų stotelių, bet ne būdų sutaupyti:koks elektromobilio įkrovimo būdas – pigiausias
2024-09-05 09:41
Namų ūkių gyventojams ir verslo atstovams – praktiniai patarimai, kaip taupyti energiją ir finansus
2024-09-04 18:04
Neigia mitą, kad elektromobiliai netinkami ilgoms kelionėms
2024-08-29 15:49
Ekspertas pataria, kaip sureguliuoti televizorių sporto varžybų transliacijoms
2024-08-29 11:01
Saldūs sapnai išmaniuosiuose namuose: kaip pagerinti miego kokybę?
2024-08-24 13:49
Vasara – ilgesnių kelionių automobilių metas: kaip maksimaliai sumažinti elektromobilio energijos sąnaudas?
2024-08-22 18:30
Nustokite pirkti pigius išmaniuosius laikrodžius
2024-08-19 12:28
Kaip padidinti „Apple Watch“ ekrano šviesumą
2024-08-16 15:22
Apsipirkimas internetu karščių metu: kaip apsaugoti savo siuntas?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama