Jei turite „AirPods“ ausines vadinasi jums labai pasisekė. Šių ausinių paklausa vis dar didesnė nei „Apple“ gali patiekti jų į prekybą. Tačiau, jei jas turite – ko gero galvojate kaip iš jų išspausti viską ką jos gali ir žinoma, kaip jų nepamesti.
„AirPods“ ausinių susiejimas užima tris sekundes ir yra labai paprastas: atidarote ausinių įkrovimo dėklą ir laukiate kol „iPhone“ pasirodys užklausa jas susieti, paspaudžiate „Connect“ ir voilà – jos paruoštos naudoti.
1. „AirPods“ galima susieti ne tik su „Apple“ įrenginiais
Apie greitesnį būdą „AirPods“ ausines naudoti su „Apple TV“ skaitykite čia.
„AirPod“ ausinių susiejimo su „Android“ telefonu ir planšetiniu kompiuteriu ar „Windows“ operacinės sistemos pagrindu veikiančiu PC yra toks pats kaip su tais įrenginiais susiejant bet kokią kitą įrangą per „Bluetooth“ sąsają. Jei ausines bandote susieti su įrenginiu nepalaikančiu „Apple“ W1 lusto – reikės pasinaudoti mygtuku esančiu galinėje „AirPods“ ausinių dėklo pusėje.
- Atidarykite „AirPods“ ausinių saugojimo/įkrovimo dėklą
- Paspauskite susiejimo mygtuką esantį nugarinėje „AirPods“ ausinių dėklo pusėje ir laikykite jį nuspaudę iki būklės indikatorius pradės mirksėti balta šviesa.
- Atidarykite Bluetooth nustatymus savo įrenginyje
- Pasirinkite „AirPods“ iš sąrašo
- Patvirtinkite susiejimą
2. Kaip sutaupyti „AirPods“ ausinių akumuliatorių
Jei nuo ryto iki vakaro negyvenate su „AirPods“ ausinėmis ausyse – greičiausiai ausinių akumuliatoriaus jums dienai užteks. Tačiau jei ausines naudojate ne tik muzikos ir podkastų klausimui, bet ir telefono pokalbiams visos dienos bėgyje – ko gero reikia pagalvoti apie ausinių akumuliatorių ekonomiškesnį naudojimą. Vienas pilnas „AirPods“ ausinių įkrovimas leidžia ausines naudoti 5 valandas.
Paprasčiausias būdas taupiai naudoti „AirPods“ ausines, kai nereikalingas stereo garsas, o jis nebūtinas klausantis podkastų ar kalbant telefonu – galima naudoti tik vieną iš „AirPods“ ausinių. Kita „AirPods“ ausinė tuo metu gali būti laikoma ausinių dėkle, kur ji krausis. Vienos ausinės akumuliatoriui pradėjus sėsti – ausines galima sukeisti – jos puikiai supranta, kad yra sukeistos ir nereikia imtis jokių papildomų veiksmų, kad pradėti naudoti kitą „AirPods“ poros ausinę.
3. Kaip patikrinti „AirPods“ akumuliatorių būklę „iPhone“
„AirPods“ ausinių ir jų dėklo akumuliatorių įkrovos lygiui patikrinti yra keli būdai:
- galite atidaryti šalia „iPhone“ esančio ausinių dėklo dangtelį, tai telefone inicijuos akumuliatorių lygio parodymo langą.
- kitas (mano galva patogesnis būdas) yra „iOS“ sistemos pranešimų centre (Notification Center) patalpinti valdiklį (widget), kuris rodytų ausinių bei jei turite „Apple Watch“ akumuliatoriaus įkrovimo lygį. Šis būdas gali pasirodyti patogus „iPhone X“ naudotojams, nes ten rodomas ir telefono akumuliatoriaus įkrovimo lygis ir ten jį pažiūrėti yra patogiau nei iškviečiant „Control Center“.
4. „AirPods“ ausinių akumuliatorių įkrovos lygis „Apple Watch“
Jei turite išmanų „Apple“ laikrodį „Apple Watch“, „AirPods“ ausinių akumuliatorių įkrovos lygį galite patikrinti ir savo išmaniajame laikrodyje. Perbraukę pirštu iš apačios į viršų per laikrodžio ekraną ir aktyvavę „Apple Watch“ kontrolės centrą – paspauskite ant piktogramos rodančios laikrodžio akumuliatoriaus įkrovos lygį, atsidariusiame lange pamatysite ir „AirPods“ ausinių akumuliatorių įkrovą rodančius duomenis.
5. Ausinių pavadinimo pakeitimas
„iOS“ nėra specialios aplikacijos, kurioje galėtumėte pakeisti „AirPods“ ausinių pavadinimą. Tačiau, tai padaryti galite sistemos „Bluetooth“ nustatymuose.
Atidarykite Settings aplikaciją ir pasirinkite Bluetooth. Paspauskite ant piktogramos esančios šalia jūsų „AirPods“ ausinių pavadinimo ir Name lauke nurodykite kaip norėtumėte pakrikštyti savo ausines.
6. Suteikite šansą „Siri“
Jei nepamenate ką kuris kurios ausinės patapšnojimas daro, nors kartais ir keistokai gali aplinkiniams atrodyti „neaišku kam“ paliepimus duodantis vienas gatvėje einantis pilietis, tačiau tai neretai yra paprastesnis būdas naudotis ausinėmis.
Atidarykite Settings aplikaciją ir pasirinkite Bluetooth. Paspauskite ant piktogramos esančios šalia jūsų „AirPods“ ausinių pavadinimo, pasirinkite kairę (Left) ar dešinę (Right) ausinę ir nurodykite ką dvigubas kurios ausinės patapšnojimas turėtų padaryti. Tai gali būti „Siri“ aktyvavimas, muzikos sustabdymas ar paleidimas, perėjimas prie sekančio ar praeito garso takelio. Galima dvigubą patapšnojimą ir atjungti (Off).
Ką kurios ausinės patapšnojimas reiškia kai jas naudojate su „Mac“ kompiuteriu galima nurodyti ir „Mac“. Atidarykite „macOS“ System Preferences aplikaciją → paspauskite ant Bluetooth piktogramos → pasirinkite AirPods ir paspauskite ant Options mygtuko. Atsidariusiame lange rasite kairės ir dešinės ausinių dvigubo patapšnojimo komandas bei nustatymą leidžiantį nurodyti kurios ausinės mikrofonas gali būti naudojamas kai to reikia.
7. „AirPods“ ausinės ir „Mac“
„AirPods“ ausines galima naudoti ir „Mac“ skleidžiamų garsų klausymuisi. Žinoma, kaip ir pasirenkant bet kurį kitą garso išvesties šaltinį, taip ir ausinių atveju tai reikia nurodyti. Tiesa, „Bluetooth“ ausinių atveju reikia spausti ne ant meniu juostoje esančio garsiakalbio, o „Bluetooth“ piktogramos ir pasirinkti [AirPods pavadinimas] → Connect.
Alternatyviai, galite pasirinkti „AirPlay“ piktogramą „iTunes“ aplikacijoje ir ten nurodyti, kad muzikos klausysitės per „AirPods“ ausines. Tiesa, šis būdas kartais suveikia, kartais ir ne, tad man atrodo patikimesnis pirmasis – pasirenkant iš meniu juostos.
8. Ribotas dalinimasis ausinėmis
Jei šeimoje yra daugiau nei viena „AirPods“ ausinių pora – jos lengvai gali susimaišyti. Kas nutinka jei bandote naudoti ne savo ausines? Pabandžius naudoti ne savo „AirPods“ – „iPhone“ ekrane pasirodo pranešimas, kad šios ausinės nepriklauso jums. Žinoma, galite paspausti „Connect“ ir jas susieti, tačiau smagu žinoti, kad kiekvienas sumaišęs ausines, apie tai bus informuotas ir vargu ar pasiteisinimas nepastebėjau padės.
9. Muzikos klausytis dviese, telefonu kalbėti tik vienas
Belaidžių ausinių vienas iš privalumų yra tas, kad galima jų pagalba klausytis muzikos kartu ir netrukdo laidai. Tačiau, „AirPods“ vienu metu yra aktyvus tik vienos ausinės mikrofonas. Tai reiškia, kad vienu metu du žmonės dalindamiesi vienos „AirPods“ ausinių pora negali tuo pačiu metu dalyvauti telefoniniame pokalbyje, tačiau abudu gali klausytis.
Nurodyti, kurioje iš ausinių veiks mikrofonas: atidarykite Settings aplikaciją ir pasirinkite Bluetooth. Paspauskite ant piktogramos esančios šalia jūsų „AirPods“ ausinių pavadinimo → paspauskite ant Microphone ir pasirinkite kurioje ausinėje mikrofonas bus aktyvus.
10. Patikrinkite ar atnaujinta aparatinė įranga (firmware)
„Apple“ patyliukais atnaujino aparatinę „AirPods“ ausinių aparatinę įrangą. Atnaujinimas skirtas ausinių našumo pagerinimui. Ausinių aparatinės įrangos rankiniu būdu atnaujinti galimybės nėra, tačiau galite patikrinti ar jūsų „AirPods“ jau įdiegta naujausia versija.
Atidarykite Settings aplikaciją „iPhone“ kai „AirPods“ ausinės yra jūsų ausyse. Lango apačioje rasite AirPods. Ten ir rasite ausinių serijinį numerį ir aparatinės įrangos versiją. Šių eilučių rašymo metu naujausia „AirPods“ ausinių aparatinės įrangos (firmware) versija yra 3.72
Jei ausines laikote jų dėkle, kuris yra šalia „iPhone“ su kuriuo juos susietos – aparatinė įranga turi būti atnaujinta automatiškai.
11. Kaip rasti pamestas „AirPods“ ausines
Kai „Apple“ pristatė „AirPods“ iš karto mėgėjai pakritikuoti išsakė savo nuogąstavimus, kad šias ausines bus labai lengva pamesti. Tiesa, vėliau, kai šios ausinės pasirodė paravime, jas turintys teigia, kad šansai pamesti ausines (šioms iškrentant iš ausų) yra gana menki. Tačiau, jei taip nutiko, kad pametėte – rasti jas gali padėti „Find my iPhone“ aplikacija ar funkcija esanti icloud.com.