Technologijoms sparčiai šuoliuojant į priekį, būdas amžinai drabužių švarai išlaikyti dar neatrastas, todėl vis dar pasitelkiame gerai pažįstamas skalbimo mašinos paslaugas.
Įprastai skalbimo mašina – ilgalaikė investicija, tačiau tam, kad įsigytumėte naują, nereikia laukti, kol nustos veikti senosios motoras. Jei drabužiai jūsų skalbimo mašinoje išsiskalbia vis prasčiau, po skalbimo ant jų randate įplėšimų ar susiduriate su kitais nemalonumais – atėjo laikas pagalvoti apie naują skalbimo įpėdinį.
Vieta ir dydis
Pirmasis žingsnis – vieta ir dydis. Suraskite vietą, kurioje lengvai galite vizualizuoti savo naująjį skalbimo kampelį. Pagalvokite, kokios talpos skalbyklės jums reikėtų. Kiek programų. Galbūt jūsų gausiai šeimai svarbiausia jos talpumas, o galbūt dirbate su natūraliomis medžiagomis, kurioms reikia daugiau delikačios priežiūros galimybių. Viską aiškiai pamatę vaizduotėje, išmatuokite nusižiūrėtą vietą. Tuomet pats laikas apžvelgti kambarį. Ar skalbimo mašina bus akivaizdžiai matoma, ar reikia, kad jos dizainas darniai susilietų su aplinka? Atsakę į visus klausimus, galite pradėti dairytis tos vienintelės.
Tipas
Skalbimo mašinos, kraunamos iš viršaus, paprastai yra pigesnės nei jų kolegės su durelėmis priekyje. Vis tik, jos išnaudoja daugiau vandens, kadangi tam, kad užtikrintų drabužių švarą turi pripildyti būgną iki numatyto lygio. Reiktų nepamiršti ir to, kad šio tipo skalbimo mašinos gręžimo metu iš drabužių pašalina mažiau vandens nei įprastos, todėl džiūvimo laikas ištįsta.
Skalbimo mašinos, kraunamos priekyje, naudoja mažiau vandens, tačiau kai kurie jų naudotojai skundžiasi, kad dėl to šios drabužius išplauna prasčiau. Kitas dažnas skundas – ilgesnė skalbimo trukmė. Vis tik, užbaigusios ciklą, šios mašinos iš drabužių pašalina daugiau vandens, todėl skalbiniai išdžiūna greičiau. Priekinio įkrovimo skalbyklės viduje yra horizontalus būgnas, kuris sukasi, švelniai skalbdamas drabužius ir, skirtingai nuo skalbyklių su viršutiniu įkrovimu, tai gali daryti be pilnai vandeniu užpildyto būgno. Tokio tipo skalbimo mašina sutalpina daugiau drabužių, kadangi būgno viduje nėra maišytuvo. Dauguma žmonių kaip privalumą įvardina ir tokios skalbimo mašinos įkrovimo ir iškrovimo patogumą.
Talpa
Kiek kartų per savaitę skalbiate? Keleto asmenų šeimai gali reikėti 5–6 skalbimų per savaitę, tuo tarpu porai ar vienam žmogui gali užtekti 1 arba 2 skalbimų. Didesnės talpos skalbyklė išlaiko didelius krūvius ir puikiai tinka gausios šeimos poreikiams, tačiau užima daugiau vietos. Tuo tarpu mažesnės talpos prietaisas vietos užims mažiau. Skalbimo mašina – įrenginys, galintis tarnauti ir iki dešimties metų, todėl rinkdamiesi jos talpą, atsižvelkite ir į ateities planus.
Būtinos skalbimo mašinos savybės
Galite naudoti įprastą skalbimo ciklą, esantį bet kokios skalbimo mašinos nustatymuose ir likti patenkinti rezultatais. Vis tik, naujausiose skalbimo mašinose esantys specializuoti ciklai žada pranokti lūkesčius ir kilstelti įprastą švarą į naują lygį.
Pavyzdžiui, greitasis plovimas jūsų skalbimo laiką gali sutrumpinti per pusę. Ciklas, skirtas patalynei skalbti, užtikrins švarą, skalbimo metu reguliuodamas vandens temperatūrą. Nustatymai, skirti sportinei aprangai, švelniai išplaus drabužius, globodami jų formą. Pirminio skalbimo ciklas padės susidoroti su įsisenėjusiomis dėmėmis.
Nustatymai, skirti delikatiems rūbams, apglėbs medžiagą atidžiu rūpesčiu, imituodami švelnų plovimą rankomis. Daugelis naujų skalbimo mašinų turi ir garų ciklą. Tai ypatingai vertinga funkcija, jei ant jūsų drabužių dažnai nusėda dėmės. Garas lengvai prasiskverbia į nešvarumų gilumą, palengvindamas jų pašalinimą, taip pat naikina bakterijas, todėl padeda apsaugoti patalynę ir drabužius nuo galimų alergenų.
Jei vadovaujatės taisykle „plauti šiltame, skalauti – šaltame vandenyje“, jums patiks temperatūros kontrolės funkcija. Prieš pradėdami skalbimą, ciklų vandens temperatūrą galėsite nustatyti rankiniu būdu. Papildomo skalavimo funkcija – tiesiog nepakeičiama skalbikliui bei kitoms cheminėms priemonėms alergiškiems žmonėms. Papildomas skalavimas užtikrins, kad medžiagoje neliktų skalbiklio ar minkštiklio liekanų, taip pat pravers skalbiant itin purvinus drabužius.
Elektrinės džiovyklės
Kad ir kokią skalbimo mašiną išsirinksite, jums teks išspręsti dar vieną klausimą – drabužių džiovinimą. Taip, paprasčiausias būdas – padžiauti skalbinius ant džiovyklos. Ir vis tik, ar tikrai paprasčiausias? Nepriklausomai nuo to, ar drabužių džiovyklą laikysite balkone, ar kambaryje – vietos ji užims nemažai. Įprastai drabužiai išdžius per dieną, jei skalbsite patalynę – gali tekti palaukti ir ilgiau. Taigi, jei jūsų namuose skalbimai vyksta bent porą kartų per savaitę, panašu, kad džiovykla – nuolatinė jūsų namų „puošmena“.
Ko gero, pagalvoję pastebėtume dar daugiau šio daikto sukeliamų nepatogumų. Vienas iš sprendimo būdų – elektrinė džiovyklė. Šiuolaikinės džiovyklės ne tik leis pamiršti šlapių drabužių džiaustymą, bet ir išmaniai pasirūpins jūsų rūbais. Specialios funkcijos leis džiovinti skirtingus audinius vienu metu, o būgnas, besisukdamas abiem kryptimis, bei vėsinimo funkcija programos pabaigoje užtikrins automatinį etapą, kuris panaikina klosčių atsiradimą ant audinių. Skalbinių džiovyklės su lyginimo funkcija pradžiugino jau ne vieną namų šeimininkę. Dar viena puiki daugumos džiovyklių funkcija – trumpas ciklas, iš drabužių pašalinantis įsigėrusius kvapus. Beveik visos naujos kartos džiovyklės turi A++ klasės šildymo siurblį, kuris užtikrina nedideles energijos sąnaudas.
Išsigryninę poreikius ir nusimatę lūkesčius, galite pradėti paieškas. Žinodami, ko norite bei kokias galimybes turite, skalbimo mašiną bei džiovyklę nesibaimindami galite įsigyti ir internetu, pavyzdžiui elektroninėje parduotuvėje pigu.lt. Taip sutaupysite laiko, o užsisakę prekių pristatymą į namus, išspręsite ir transportavimo klausimą.