Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
Balandžio 17 d. 17:27
Kaune – svarbus žingsnis link puslaidininkių ateities: atidaryta KTU Lustų akademija
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip pasirinkti tinkamą monitorių fotografijai ir grafikos dizainui

Publikuota: 2017-07-13 13:35
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kaip pasirinkti tinkamą monitorių fotografijai ir grafikos dizainuiTurime daugybę monitorių, besivaržančių tarpusavyje dydžiu, raiška, vaizdo santykiu, panelės technologijomis ir spalvų perteikimo galimybėmis dėl vietos parduotuvių lentynose, todėl net profesionaliems naudotojams sunku išsirinkti tinkamą monitorių, kuris jų nuotraukas ir dizaino darbus išskirtų iš kitų. MMD, pagal licenciją valdanti „Philips Monitors“ prekių ženklą, pateikia kelis patarimus:

1. Pirmiausia, svarbiausias dalykas – spalvos. Profesionalioje aplinkoje ekrano spalvos turi būti kaip įmanoma artimesnės išvesties į kitus įrenginius (kaip spausdintuvus) spalvoms. Štai, kodėl tikslus spalvos atvaizdavimas yra toks svarbus. Nors gali atrodyti pakankamai, tačiau 16,7 milijono spalvų, kurias tipiškai galima atkurti standartinio monitoriaus ekrane, nepakanka profesionalioms grafikos ir fotografijos programoms. Geras monitorius tokio pobūdžio darbui turi turėti tiek platų spalvų spektrą, tiek ir būti puikiai kalibruojamas. Čia yra pateikiamos kelios sąlygos, su kuriomis susidursite:

  • sRGB spalvų erdvė yra minimumas;
  • „Adobe RGB“ erdvė turi platesnį spalvų spektrą nei sRGB ir yra „de facto“ standartas industrijoje. Profesionalus monitorius turėtų sugebėti tiksliai atkurti mažiausiai 90 % (pageidautina daugiau) spalvų šioje erdvėje;
  • Kitas paplitęs spalvų erdvės standartas yra NTSC spektras – 72 % NTSC1 = 99 % sRGB2. Todėl monitorius, kuris gali atkurti daugiau, nei standartinius 72 % NTSC spalvų spektro, suteiks dar ryškesnes, tokias, kaip gyvenime spalvas. Pavyzdžiui, dauguma naujesnių „Philips“ monitorių turi įdiegtas technologijas, kurios leidžia atkurti tarp 85 % NTSC (122,9 % sRGB) ir 104 % NTSC (130 % sRGB) spalvų spektrų.

2. Kitas dalykas, kurį reiktų įvertinti, yra monitoriaus dydis ir ekrano kraštinių santykis:

  • Geresniam žiūrėjimui į jūsų kūrybinį darbą, palyginimams ir keleto užduočių atlikimui vienu metu, rinkitės didesnį ekraną. Bet kuris ekranas, mažesnis nei 27 coliai, paprasčiausiai nesuteikia erdvės, reikalingos fotografui ar dizaineriui. 32-ies ir net 40-ies colių yra tinkami ekranų dydžiai, siūlantys pakankamai erdvės kokybiškam darbui. Norėdami pamatyti kelis modelių pasiūlymus, spauskite čia.
  • Ekrano kraštinių santykis taip pat yra svarbus. 16:9 Plačiaekraniai monitoriai dabar yra standartas, tačiau daugelis dizainerių renkasi 16:10 kraštinių santykį, nes jis suteikia ne tik pakankamai horizontalios erdvės, bet ir, palyginus, daugiau erdvės į aukštį. Tai reiškia, kad geram žiūrėjimui reikia mažesnio kaklo ir akių judėjimo, o taip pat šis santykis gali proporcingai atitikti standartinius spausdinimo dydžius.

3. Skiriamosios gebos pasirinkimas yra mažiau aiškus, ir turėtų būti įvertintas ryšyje su monitoriaus dydžiu (įstrižaine). Ar pakanka „Full HD“? Ar naudotojai turėtų rinktis „Quad HD“, ar net gi 4K? QHD monitoriai turi 2560 x 1440 pikselių skiriamąją gebą, palyginus „Full HD“ turi 1920×1080 pikselių gebą. Vis dėlto, kuo didesnis ekranas, tuo turėtų būti aukštesnė skiriamoji geba. Kadangi profesionalūs fotografai ir dizaineriai rinksis 27 colių ir didesnius ekrano dydžius, todėl logiška rinktis ir aukštesnę skiriamąją gebą, ne mažesnę kaip QHD.

Jei planuojate rinktis dar didesnį monitorių, turėtumėte pagalvoti apie 4K raišką(3840 x 2160 pikselių), – sparčiai populiarėjančią monitorių kategoriją. Šie monitoriai siūlo dar didesnį pikselių tankį, todėl jie tobulai tinka sudėtingam smulkaus elemento priartinimui. Turėdami daugiau pikselių kiekviename ekrano kvadratiniame colyje, individualūs pikseliai išlieka nejuntami, net ir itin priartinus. Bet kas, dirbantis su padalintais ekranais, įvertins aukščiausios klasės 40-ies colių itin aukštos skiriamosios gebos monitorių kaip tinkamą pasirinkimą darbui.

4. Toliau, panelės technologija. Yra dvi paplitusios technologijos, puikiai tinkančios grafikos darbams: VA (angl. vertical alignment) ir IPS (angl. in-plane switching). Abi siūlo panašius, itin plačius 178 laipsnių žiūrėjimo kampus, o tai leidžia žiūrėti į ekraną beveik iš bet kurio kampo. Tarp jų yra skirtumų spalvų tikslume ir nuosekliame ryškume, šie parametrai yra šiek tiek geresni IPS panelėje. Vis dėlto daugelyje naujesnių VA panelės monitorių tai yra gerai kompensuota specialiomis spalvų sustiprinimo technologijomis, kaip pvz. „Philips“ modeliuose su „Ultra Wide-Color“ technologija, kuri padidina spalvos tikslumą iki puikaus lygio. Dar daugiau, VA panelės geriau rodo juodas spalvas ir atkuria geresnį kontrastą nei IPS panelės, o taip pat yra linkusios suvartoti mažiau elektros energijos.

5. Plokščias ar lenktas? Tai – asmeninis pasirinkimas. Naujausi lenkti monitoriai švelniai apgaubia ekrano erdvę apie naudotojo regos lauką, užtikrinant didesnį susikoncentravimą ties vykdoma užduotimi, o tai svarbu blaškančiose biuro aplinkose. Lenktas monitoriaus ekranas sukuria padidintą gylio suvokimą su nežymiu vaizdo iškraipymu. Tačiau, kai kurie naudotojai sako, pirmenybę teikiantys plokštiems monitoriams, kuomet kuria turinį (ne kuomet žiūri), kadangi bet koks iškraipymas, net minimalus, yra nepageidaujamas. Priklausomai nuo erdvės ant darbo stalo (ir biudžeto), gali būti puiki idėja susikurti dviejų monitorių aplinką: turint vieną plokščią ir vieną lenktą monitorių.

Grafikos profesionalai pirmiausiai turėtų sutelkti dėmesį į šias pagrindines funkcijas, bet taip pat turėti omenyje ir kitus dalykus, kaip ergonomiškas reguliavimas ir geros jungčių galimybės. Visa tai vaidina svarbų vaidmenį, leidžiantį būti produktyvesniems visą darbo dieną.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Namų saugumo paslaptys: kodėl pasenusios apsaugos sistemos gali tapti ne tik problema, bet ir rizika jūsų ramybei

Statistika rodo, kad reikšminga dalis vagysčių ir kitų su turtu susijusių incidentų įvyksta ne dėl apsaugos priemonių stokos, o dėl jų netinkamo naudojimo. Remiantis naujausiais duomenimis, net iki 15 proc. vagysčių įvyksta todėl, kad signalizacija nebuvo įjungta arba jos įranga buvo pasenusi, neveikianti ar netinkamai prižiūrėta.

Gaisrininkai įspėja: elektriniai paspirtukai užsidega vis dažniau, gali supleškinti ir kaimynų namus – kaip apsisaugoti?

Elektrinius paspirtukus ar dviračius šiandien turi kone kiekviena šeima. Tačiau kartu su jų populiarumu auga ir pavojai – vien per 2024 metus Lietuvoje fiksuota daugiau nei 20 gaisrų, kilusių dėl užsidegusių kraunamų baterijų. Ekspertai įspėja, jog senstant el. paspirtukuose naudojamoms ličio jonų baterijoms, didėja jų nestabilumas, o kartu ir rizika užsidegti įkrovimo metu.

Pavasario vadovas elektromobilių savininkams: svarbiausi patikrinimai ir rekomendacijos

Atėjus pavasariui, laikas paruošti savo elektromobilį šiltajam sezonui. Žiemos mėnesiais akumuliatoriaus efektyvumas gali sumažėti, padangų slėgis keičiasi. Kad užtikrintumėte optimalią eksploataciją ir prailgintumėte automobilio tarnavimo laiką – patarimai, kaip vairuotojai turėtų tinkamai paruoštų savo elektromobilį.

2025-03-25 17:27
Modernūs apšvietimo sprendimai namuose: apšvietimo specialistas atskleidžia, kokiam apšvietimui lietuviai negaili pinigų
2025-03-21 14:23
Svarbiausi patarimai, kaip taupyti elektrą, tausojant energijos resursus ir aplinką
2025-03-06 20:24
Kompiuterinė automobilių diagnostika gali apsaugoti nuo didelių nemalonumų
2025-03-04 20:20
Kaip atsisakyti „Apple TV+“ prenumeratos
2025-03-04 08:24
5 dažniausios klaidos, kurios gali sugadinti jūsų dulkių siurblį
2025-02-26 13:22
Dažniausiai vagiamos automobilių dalys: kaip nuo to apsisaugoti?
2025-02-17 20:27
Ličio jonų baterijos, paspirtukai ir šaltis: ar mažesnė talpa – vienintelė rizika?
2025-01-31 18:22
Kaip paprastai sugrąžinti automobilio žibintų skaidrumą?
2025-01-29 14:21
Populiarusis LED juostų apšvietimas namuose: kaip efektyviai sukurti stilingą ir praktišką interjerą
2025-01-28 14:01
Automobilio akumuliatoriaus priežiūra – nuo paprastų patarimų iki naujovių rinkoje
2025-01-28 10:14
Geoterminio šildymo sistemų priežiūra: kiek tai sudėtinga?
2025-01-26 11:18
Patarė, kaip išsirinkti saulės elektrinę savo namams: įvertinkite poreikius ir atlikite namų darbus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama