Laisvalaikį mėgstate leisti aktyviai ir važinėti su vėjeliu, tačiau riedučiai, riedlentės ir dviračiai jau atsibodo arba tiesiog nepatinka? Pats metas susipažinti su riedžiais!
Kas yra riedis?
Riedis – tai šiuolaikiška, mobili ir manevringa transporto priemonė, kuri tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams. Minimalus rekomenduojamas važinėtojo riedžiu amžius – 7 metai, o maksimalus svoris, kurį galėtų atlaikyti, šis, atrodytų, trapus daiktas – net 100 kg. Iš tikrųjų riedžių trapumas gana apgaulingas, nes jie yra gaminami iš aukštos kokybės ABS plastiko – labai patvarios ir tuo pačiu labai lengvos medžiagos, todėl bendras šios važiuojančios lentos svoris su visu sudėtingu jos „įdaru“ yra apie 10 kg. Riedis gali judėti į priekį, atgal, suktis ir apsisukti vietoje.
Riedį sudaro dvi platformos kojomos, kurių kiekviena turi savo ratą. Viduje yra elektros variklis, kuris gauna maitinimą iš akumuliatoriaus ir jutikliai, užtikrinantys horizontalią platformų padėtį. Ant platformų yra guminiai kilimėliai, kurių dėka kojos neslidinėja.
Važiuojam be benzino, vairuojam be vairo
Jokio kuro, jokių išmetamųjų dujų, nes riedžiai – ekologiškas transportas, kurio energijos šaltinis yra elektra. Galinga baterija leidžia pasiekti iki 10–15 km/h greitį ir tai yra kelis kartus daugiau nei vidutinio pėsčiojo greitis. Vieno įkrovimo transporto priemonei pakanka nuvažiuoti iki 20 km, t. y. pilnai įkrautas riedis aprūpina 1,5–2 val. nepertraukiamu važinėjimu.
Vairo čia paprasčiausiai nereikia. Pagrindiniai valdymo elementai – giroskopai yra integruoti platformoje. Pakanka nedidelio kūno judesio tam, kad būtų sukurtas greitis, atliktas sklandus ar staigus posūkis. Varle.lt specialistų teigimu, valdyti riedį gana paprasta, tačiau įgūdžiams reikės nemažai laiko. Viskas ko reikia, kad važiuotumėte – keisti kūno padėtį. Kol stovite tiesiai, riedis nejuda, tačiau kai šiek tiek pasilenkiate į priekį ir kūno svorį iš pėdų perkeliate į pirštus, jis iškart pajuda iš vietos. Posūkiuose kūno svorį reikia nukreipti tai į vieną, tai į kitą koją, o jei norite sustabdyti ir sustoti – kūno svorį iš pirštų perkelti į pėdas.
Riedis leidžia judėti santykinai lygiu paviršiumi, pavyzdžiui, asfaltuotu keliu. Tai labai praktiška transporto priemonė mieste dirbantiems mobilių profesijų atstovams: paštininkams, reklaminių skelbimų platintojams ir pan. Jei jums dažnai tenka daug vaikščioti pėsčiomis, išbandykite riedį ir suprasite, kad tai ne tik smagus, bet ir labai patogus sprendimas.
Važinėjant riedžiu ypatingą dėmesį reikia atkreipti į saugumą. Stenkitės važinėti atokesnėse vietose, kur nėra daug žmonių, ypač jei dar neįvaldėte važiavimo riedžiu valdymo specifikos. Kadangi riedžių pasiekiamas greitis nėra didelis, jie yra saugūs, tačiau didesniam saugumui pasirūpinkite saugumo priemonėmis: šalmu, kelių apsauga.
Kas svarbu renkantis riedį?
Atkreipkite dėmesį į baterijos talpą ir variklio galingumą. Būtet nuo šitų dviejų parametrų priklauso, kaip toli/ilgai galėsite važiuoti. Maža baterijos talpa neleis važinėti ilgiau nei 1,5 val. ir 5–6 km. Optimali elektros variklio galia yra 500–600 W. Maksimalaus greičio parametras nėra prioritetinė charakteristika. Be to, jį saugumo sumetimais apriboja ir patys gamintojai.
Atkreipkite dėmesį į įrenginio dydį, svorį ir matmenis. Kuo mažesnis įrenginys, tuo jis mobilesnis ir tuo juo patogiau naudotis.
Spalvos pasirinkimas. Stenkitės vengti baltos spalvos ir šviesių atspalvių. Net ir tvarkingai naudojantis riedžiu, bėgant laikui ant jo atsiras įbrėžimų ir įlenkimų. Optimalus pasirinkimas – juoda spalva ar tamsūs atspalviai.