Namų tvarkymas, ypač kilimų siurbimas, gali tapti labai sudėtingu ir nemaloniu darbu, jei mūsų naudojamas dulkių siurblys yra senas ir sugedęs. Geri dulkių siurbliai turėtų neapsunkinti namų ruošos, o atvirkščiai – ją pagreitinti ir paversti efektyvesne.
Šiuo metu yra daug naujų technologijų ir įvairių dulkių siurblių modelių. Dėka šio išsamaus vadovo, galite išsamiau susipažinti su kai kuriais aspektais, tam, kad Jums būtų lengviau išsirinkti geriausią prietaisą savo namams:
1. Ar Jūs dažnai siurbiate kilimus namuose? Ne visi mūsų turi laiko, kad galėtų tuo rūpintis kasdien.
Jei siurbiate tik po, pavyzdžiui, vieną kartą į savaitę – vertėtų rinktis galingesnį dulkių siurblį, nes tokiu atveju tvarkymosi laukia daugiau, nei kasdien. Toks siurblys galėtų būti vertikalios formos. Kasdieniam tvarkymuisi labai tinka maži, kompaktiški dulkių siurbliai, kurie neužima daug vietos ir yra lengvo svorio.
2. Nuspręskite, kokio galingumo Jums reikia dulkių siurblio. Tai yra labai svarbu, nes nuo galios priklauso įrenginio gebėjimas kruopščiau ir giliau ištraukti iš kilimų visus nešvarumus.
Dulkių siurbliai, kurių galingumas prasideda nuo 200 vatų – labai geras pasirinkimas.
3. Apsvarstykite, kokio dulkių siurblio modelio Jūs norite. Šiuo metu pasirinkimas yra toks platus, kad galima nesunkiai pasiklysti. Galima rinktis siurblį be dulkių kaupimo maišelio. Juo naudotis visai patogu, nes nereikia keisti maišelių (jei jie vienkartiniai).
Tereikia tik paspausti mygtuką ir palaikyti virš šiukšlių kibiro. Kita vertus, dulkių siurbliai su maišeliais yra patvaresni, nes dulkės neturi tiesioginio sąlyčio su vidiniais įrenginio komponentais ir dulkes išmetant, jos neskraido aplink. Nors ir mažiau galingi, bet mažesni dulkių siurbliai turi geresnį manevringumą.
4. Ar turite kokių nors kitų pageidavimų? Pavyzdžiui, ar reikia specialių, šiurkštesnių antgalių, kuriais galima geriau išvalyti kilimą? Gal norite belaidžio dulkių siurblio?
Juo patogu, komfortiška naudotis ir jis gali palįsti kaip ir visur, tačiau derėtų įsitikinti, ar ilgas bus jo tarnavimo laikas. Ieškokite modelių, kurių vienkartinis veikimas būtų bent 40 minučių. Tokie variantai yra geresni, nes daugelis dulkių siurblių turi tik 10–20 minučių veikimo laiką.