Šie patarimai skirti tiems, kurie nori pasirūpinti akumuliatoriumi taip, kad jis kuo ilgiau tarnautų ir nepateiktų nemalonių staigmenų.
Nepirkite akumuliatoriaus bet kur
Renkantis akumuliatorių, reikia atkreipti dėmesį į jo gabaritus ir pagrindines technines charakteristikas: akumuliatoriaus talpumą (Ah) ir startinę srovę (A). Gabaritai svarbūs todėl, kad akumuliatorius gerai prisitvirtintų automobilyje, neslankiotų į šalis. Talpumas – kad jo energijos pakaktų automobilio sistemoms aptarnauti.
Geriausia akumuliatoriaus ieškoti specializuotose parduotuvėse. Perkant turguje, vienas iš paprasčiausių būdų patikrinti, ar akumuliatorius yra kokybiškas – pamėginti jį pakelti. Jei akumuliatorių techniniai parametrai yra vienodi, jie turi sverti panašiai, nes juos sudaro švinas ir elektrolitas.
Perkant akumuliatorius atsitiktinėje vietoje, užrašais nereikėtų pasitikėti aklai – jei daugumos parduodamų akumuliatorių srovė yra, tarkim, 400 A, o ant perpus pigesnio akumuliatoriaus parašyta 800 A – tokio pirkti nepatartina. Nerekomenduojama pirkti tik pagal gaminio kainą – derėtų pasidomėti ir prekės ženklu, akumuliatoriaus garantinio aptarnavimo galimybėmis. Specialistai tvirtina, kad vanduo užšalti gali tik išsikrovusiame akumuliatoriuje. Visiškai įkrauto akumuliatoriaus elektrolitas užšąla prie 65 laipsnių šalčio.
Kad akumuliatorius tarnautų ilgiau
Kad akumuliatorius tarnautų kuo ilgiau, reikėtų laikytis keleto elementarių principų. Nepalikinėti įjungtų automobilio žibintų, išjungus degimą, kuo mažiau klausytis radijo, neužvedus automobilio įsijungti kondicionierių ar šildymą.
Automobiliuose, kuriuose daug borto kompiuterių, akumuliatorius gali išsikrauti, jei ilgesnį laiką, neužvedus variklio, bus atidarytos durys. Nerekomenduojama jungti nešiojamą kompiuterį, telefoną ar kitus priedus prie automobilio maitinimo lizdo, kai automobilis neužvestas.
Galinga automobilyje sumontuota garso aparatūra reikalauja papildomos energijos – galbūt reikalingas galingesnis generatorius. Blogai veikiantis ar visai neveikiantis generatorius taip pat labai greitai iškraus akumuliatorių.
Už seną – nuolaida arba pinigai
Įsigijus naują akumuliatorių, svarbu nepamiršti teisingai sutvarkyti senąjį. Jei jį išmesite pamiškėje ar į buitinių šiukšlių konteinerį, aplinkosaugininkai gali nubausti bauda, kurios dydis gali siekti 400 litų. Rekomenduotina seną akumuliatorių pristatyti perdirbėjams, kurie, atsižvelgdami į svorį, už tai sumokės, o gal suteiks nuolaidą įsigyjant kitą akumuliatorių. Akumuliatorius priima ir prekybininkai ar importuotojai. Priduoti akumuliatorių atliekas galima ir į savivaldybės stambiagabaričių atliekų aikšteles arba pavojingų atliekų surinkimo taškus.