Gana dažnai elektronikai susiduria su STK serijos mikroschemų gedimais. Taigi, galiu pasakyti, kad jei ji sugedo, nepulkite pirkti kitos (ne be reikalo esam lietuviai) ir tiesiog išrinkite senąją. Tai galima padaryti užkišus skalpelį tarp plastmasės ir aliuminio pado. Su juo perskirsite mikroschemą (kartais būna gana sunku).
Viduj rasite dalis SMD korpusuose ir bekorpusines. Bekorpusinės - nuogi silicio kristalai. Pvz. STK4241V turi tik galinius tranzus bekorpusinius. Visos kitos dalys - SMD.
Dabar apie taisymą. Su testeriu patikrinte tuos bekorpusinius tranzus (nu kaip ir paprastus tikrinat). Kad būtų paprasčiau, galit pažiūrėt mikroschemų datasheet. Ten yra parodytas tikslus vidus, bent kiek man teko matyti, tai viskas puikiai atitinka. Surandat blogą(-us) tranzistorių(-us), išlupat jį drastiškai (su plaktuku nepatariu ;) ), kad nieko neliktų. Tada išsiaiškinat koks jis turi būti. Tai - sunkiausia dalis. Jei gerai gaudotės elektronikoje, jo duomenis galit tiesiog apskaičiuot. Sunkiausia su stiprinimo koeficiento parinkimu. Na, čia jau reikėtų ieškot kito tokio paties tranzistoriaus (pvz, kitame mikroschemos kanale), atpjaut 2 jo takelius, prisilituot laidukus ir sukišt į multimetro hFE. Čia tokias procedūras patarčiau atlikinėti jei tą stiprintuvą ruošiatės pasilikt. Jei darot kitam ir mažai litų moka - galit hFE nematuot. Ir taip turi veikt.
Na ir kai jau žinai to tranzo duomenis, pagal jį parenki kitą SMD ir įlituoji į jo vietą. Nu gaunasi truputuką "puzzle", be ką jau padarysi.
Kelios mikroschemų vidaus nuotraukos:
Štai dar kelios nuotraukos, kurias atsiuntė Saulius R.
Visos čia esančios nuotraukos yra neoriginalių (padirbtų), kiniečių arba lenkų gamybos mikroschemų. Štai čia (atsiuntė Saulius R.) originali, Sanyo gaminta mikroschema. Jose SMD dalių nebūna.
Sėkmingo taisymo!