Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip rinktis GPS navigacijas: bendri principai

Publikuota: 2011-12-13 10:43
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©GPSmeistras.lt
Inf. šaltinis: GPSmeistras.lt

Dažnai žmonėms besidomintiems GPS navigacijomis iškyla natūralūs klausimai apie tai, kokią navigaciją pasirinkti. Kokia navigacija yra geriausia pirkėjui, ne pardavėjui parduoti? Kaip rinktis?

Kaip rinktis GPS navigacijas: bendri principai

Kaip įprasta, žmogus pradeda ieškoti atsakymų keliais būdais:

  1. Pasitelkdamas „Google“ paieškos sistemą, ieškodamas atsiliepimų, aprašymų, pastabų ir patarimų įvairiuose forumuose ir pan.
  2. Kreipdamasis rekomendacijos pas draugą, kolegą ar kaimyną, kuris jau naudoja vieną ar kitą GPS įrenginį.
  3. Ieškodamas pažįstamų iš elektronikos ar atitinkamos srities, tikėdamasis gauti nuoširdų patarimą.
  4. Kreipdamasis į specializuotą parduotuvę, ir bandydamas gauti visą dominančią informaciją.

Visi būdai yra geri ir tikrai sveikintini. Tačiau grūdą nuo pelo atskirti vertėtų, nes visais atvejais yra išimčių, kurios labai dažnai pasitaiko, ir tai natūralu, nes:

  1. Forumuose dažnai dalyvauja ir apie savo importuojamą produkciją teigiamus atsiliepimus rašo pats importuotojas, vadybininkai, darbuotojai ar tiesiog geri jų draugai, o apie kitą prekę paberia kartais absurdiškos, neigiamos informacijos.
  2. Draugas gali Jus tik supažindinti su savo turima navigacija, bet aklai tikėti, kad Jums ji tiks nevertėtų, nes, galbūt, ji atitinka jo poreikius, o Jūsų poreikių gali visai neatitikti. O gal jis pirko pirmą pasitaikiusią lentynoje ir džiaugiasi tuo, ką turi, tačiau nežino nei naujovių, nei pokyčių, nei kas dar yra rinkoje.
  3. Dažniausiai jei toks draugas / pažįstamas elgiasi pagarbiai – jis išties pasiūlys geresnį modelį, galbūt net ne iš savo turimo asortimento, bet čia jau asmeniškumų ir santykių prizmė, kurios nenagrinėsime ir paliksime kiekvieno sąžinės reikalui.
  4. Šis atvejis taipogi geras, tačiau tuomet pabandykite pasikonsultuoti su daugiau nei vienais pardavėjais, taip susidarysite šiek tiek aiškesnį vaizdą apie juos ir jų siūlomas prekes. Pastebėsite, kad daugumos pardavėjų nuomonės išsiskirs.

Taigi, kaip matome, kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. Tačiau žmonės vertina savo pinigus, todėl trumpai pabandysime atsakyti į dažną klausimą: Ar tikrai pirkdami garsaus gamintojo prekę sumokame tik už vardą? Natūralu, kad kiekvieno rimto gamintojo produkto kainoje bus procentas ir už vardą. Tačiau vertėtų pagalvoti ar prastas ir nepatikimas gamintojas užsitarnautų gerą vardą visame pasaulyje? Manau, aišku visiems, kad ne. Taip kad mokėdami šiek tiek daugiau už gerą prekę, gausite kokybišką prekę, nes nei vienas gamintojas nenorės rizikuoti savo sunkiai užtarnautu vardu, parduodamas nekokybiškas prekes.

Yra ir dar svarbių smulkmenų: rimtos kompanijos ir korporacijos stengiasi rūpintis savo klientais vis tobulindami savo prekes, programinę įrangą ir, žinoma, žemėlapius. Tai didelės investicijos iš jų pusės. Tikiuosi šios informacijos pakaks supratimui apie kainą, bei tikimės į klausimą atsakėme.

Taip pat manome turėtų iškilti sekantis klausimas. Kas yra rimti gamintojai ir korporacijos? Juk daug visokių GPS navigacijų žinome. Taip, pavadinimų žinome daug, tačiau Lietuvos rinkoje yra vos keli gamintojai, kurie patys gamina savo produkciją, programinę įrangą, tik savo programoms skirtus žemėlapius. Tai – „Garmin“, „TomTom“ ir dar „Becker“.

Žinoma iš kart paklausite, o kas tuomet yra „EuroGPS“, „Lark“, „CoClever“, „PowerMax“, „Navimax“, „Prestigio“, „Navio“, „EuroGPS“, „ReGo“, „DreimGo“, „Ozon“, „NavRoad“, „Storm“, „NaviGold“ ir t. t.? Juk šias navigacijas taip dažnai matome įvairiose parduotuvėse bei prekybos centruose! Na atsakyti vienareikšmiškai sunku ir net nelabai įmanoma, tačiau situacija yra tokia, kad ant kinų sukurtų produktų galima parašyti kokį tik norite pavadinimą, tereikia užsakyti.

Vieni iš šių kiniškų produktų yra aukštesnės kokybės, kiti labai ekonomiški. Čia taipogi priklauso nuo to, ką užsakinėja pats importuotojas/pardavėjas.

Negalime sakyti kad tai labai blogos, bet negalime sakyti apie visas ir kad labai geros. Juolab genda visi, tiek patys brangiausi, tiek patys pigiausi, tik labai stipriai skiriasi gedimų procentas. Tad visumoje, tai tiesiog kiniška produkcija – mažas kompiuteriukas su GPS imtuvėliu, kuris dirba „Windows“ aplinkoje, ko, beje, jau senai atsisakė dėl menko stabilumo bei patikimumo „Garmin“ ir „TomTom“.

Tačiau, tikriausiai bandysite pataisyti: juk visi šie kiniški imtuvėliai parduodami su IGO programa, be to pardavėjas kartais net gali įrašyti ir „Garmin“, ir „TomTom“, ir ne tik juos... Taip, juose jau tikriausiai bus IGO programa, nes, kaip minėjome, į „Windows“ operacinę sistemą galimą įrašyti daug ką. IGO programa tiesiogiai kuriama „Windows“ aplinkai, „TomTom“ sukūrė tik bandomąją versiją, kurios nebetobulina daug metų ir todėl ji yra labai sena, o „Garmin“ tiesiog pritaikė programą šiai aplinkai, bet ji taipogi labai sena, net MENIU nebus pilnai išverstas į lietuvių kalbą. Bendrai kalbant, kiniškose GPS navigacijose įdiegtos „Garmin“ ir „TomTom“ programos bus tik senomis „bandomosiomis“ versijomis. Tai – sakytume – puiku ir universalu, tačiau pasaulio neapgausime ir naivumas čia nepadės, nes kokybiško daikto už žemą kainą įsigyti nepavyks.

Ar norime pasakyti, kad geros navigacijos yra tik „Garmin“, „TomTom“ ir „Becker“ gamintojų? Tikrai ne, taip nesakome! Kaip jau minėjome pradžioje, svarbu žinoti kokie pirkėjo iškelti kriterijai GPS navigacijai. Jei norima turėti su GPS navigacija nesusijusius privalumus, kaip kad muzikos ir vaizdo grotuvą, užrašų knygelę, tekstinių dokumentų tvarkyklę, žaidimus ir panašius privalumus – tokiam pirkėjui tiks tik „kiniško“ tipo prekės. Tokiu atveju neužlipkite bent jau ant grėblio pirkdami pačia pigiausią prekę, nes kokybės ten tikrai bus nedaug. Pirkdami kiek rimtesnę kinišką prekę (nesvarbu kokiu pavadinimu), yra daugiau šansų, kad navigacija – kuomet jos ypač reiks – bent jau veiks.

Tačiau jei pirkėjo kriterijai aiškūs – reikia patikimos, stabilios navigacijos, ne žaisliuko, o rimto daikto – tuomet, tikriausiai, kiniškos produkcijos rinktis neverta.

Bet čia tik nuomonė ir patarimas, su kuriuo nebūtina sutikti.


GPSmeistras

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Iš viso rasta:
3 (1–3)
[1]
 gizmo 2012-02-02 00:34 
As taip pat naudoju kiniska gps aparata , toks iPhone tipo korpusu. ir visai netiesa kad jie prastesni uz brandus . ju programa (siuo atveju IGO) geresne, zemelapiu atnaujinimas nesukelia noro parduoti inkstus, ekranas ryskus 800x480px ir didelis (siuo metu iki 7 coliu), galima naudoti kaip video/mp3 grotuva ar galinio parkavimo kameros monitoriu, nenusene GPS imtuvai greiciau pagauna signala ir t.t. o ir kaina nepaskutineje vietoje. taigi daugybe pliusu kinieciu naudai
Atsakymai (1)
 Petras 2012-01-20 17:44 
Apskritai, reiktų pagalvoti apie "stacionarios" mašininės navigacijos būtinumą. Jei toliau keliaujama kartą-du metuose ir iš esmės ji daugiau nereikalinga, tokiu atveju idealu turėti tiesiog Android telefoną su laužtu iGO ar kt. softu.
Žinoma, kiti užmėtys mane "argumentais" - mažas ekranas, ne taip greitai pagaunamas pirminis GPS signalas, laužtas softas - blogis ir pan. Gal ir taip, aš tiesiog siūlau pasižiūrėti į poreikį. Tikrai ne blogiausias variantas ir dar nemokamas*
Atsakymai (0)
 Vaidokas 2012-01-11 13:53 
Nesutinku su straipsnio autoriaus nuomone. Esu naudojęs įvairius TomTom ir Garmin originalius navigatorius, ir iGo ant kelių kinietiškų aparatų. Išmaišiau su jomis Lietuvą, keletą vakarų ir rytų Europos šalių. Priėjau išvadą, kad geriausias variantas yra iGo programa kinietiškame navigatoriuje. Ją pilnai gali prisitaikyti pagal save. Ji patogiausia, mažiausiai lūžta, jokio vargo su žemėlapių keitimu.

Autorius be reikalo sumenkina forumus. Forumuose ir tik juose (o ypač rusiškuose) gali gauti tikrą, nereklaminę, netendencingą informaciją apie navigatorius. Draugas/pažįstamas/pardavėjas niekada neatstos tukstančio forumo dalyvių patirties ir žinių bagažo. O jeigu kažkas "duoda reklamą" ir juodina konkurentus - iš karto būna atsektas, identifikuotas ir "nuramintas". Forume į parašymą "š.., blogai veikia" niekas nekreipia dėmėsio. Viskas būna išnarstyta iki kauliukų. Tik rimtose diskusijose gimsta tiesa panaši į tiesą ir optimalūs sprendimai.

Šiuo metu situacija tokia, kad kiniška navigacinė produkcija ima visais parametrais lenkti "garsaus gamintojo prekę". Kiniški navigatoriai dažniausiai turi greitesnius procus, daugiau atminties (mažiau "stabdo"), jautresnius GPS imtuvus ir greičiau pagauna palydovus, lyginant su "brandais". Ir kainuoja 2-3 kartus pigiau. "Brandai" gi, vis dažniau nebe patys sukuria/gamina aparatus, o užsako sukūrimą bei gamybą Kinijoje ir naglai užklijuoja savo "brando" firminį ženklą - lipduką ant "kiniško tipo" prekės.
Dėl "Windows CE". Sistema yra sena, visos kliurkos per laiką išlaižytos, visi niuansai ir netobulumai yra žinomi ir apeiti, todėl sistema tikrai pakankamai stabili ir patikima. Kartais pasitaikydavo nestabilumų tik dėl pačių gamintojų kreivų draiverių savai geležiai. (Šiuo metu kinietiškoje įrangoje tai labai retas reiškinys.) "Garmin" ir "TomTom" windowsų iš dalies atsisakė tik dėl to, kad gaila buvo Microsoftui mokėti licencinį mokestį už kiekvieną pagamintą navigatorių.

Taigi, atsakingai sakau - jeigu reikia patikimos, stabilios navigacijos – tuomet rinkitės tik kinišką (bet ne pačia pigiausią) produkciją. Su windowsais ir tvarkingai įdiegtu iGo.
Ir su teisingai parinktais žemėlapiais. Bet tai - jau kita istorija :)
Atsakymai (1)
Iš viso rasta:
3 (1–3)
[1]

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama