Praėjusiais metais vieni iš perkamiausių buities technikos prietaisų „Topo centre“ buvo džiovyklės. Pirkėjai rinkosi vidutiniškai 2000 Lt kainuojančius „Blomberg“, „Gorenje“, „Beko“ džiovinimo įrenginius. Prekybos tinklo atstovai pastebi, kad lietuviai aktyviai domėjosi ir rinkosi šiuos namų ruošą palengvinančius pagalbininkus. Tačiau, kalbant su pirkėjais pastebima, kad vis dar egzistuoja daugybė mitų apie džiovykles.
Mitas:
Džiovyklės naudoja daug elektros.
Netiesa, jau galima įsigyti A+ energijos klasės džiovyklių.
Mitas:
Džiovyklės yra labai triukšmingas prietaisas.
Netiesa. Šiuolaikinių džioviklių triukšmingumas yra tik truputėlį didesnis nei skalbimo mašinų ar gartraukių (apie 60-62 Db (A)). Kai kuriuose modeliuose yra netgi papildomas triukšmo slopintuvas, todėl miegoti tikrai galėsite ramiai.
Mitas:
Džiovyklėje drabužiai praranda dydį ir formą.
Netiesa.Džiovyklėje kiekvieno audinio tipui yra skirta spec. programa: medvilnei, sintetikai, vilnai ir t.t. Todėl rinkitės programą pagal skalbinių tipą ir jie tikrai nepakeis dydžio ir formos.
Mitas:
Drabužiai greičiau susidėvi.
Netiesa. Parduotuvėse galima įsigyti džiovykles su skalbinius tausojančiomis programomis ar sistemomis, tuomet nei vibracija, nei temperatūra nepakenks jūsų skalbiniams.
Mitas:
Drabužiai greičiau susiglamžo.
Netiesa. Kai kurių drabužių po džiovinimo visai nereikia lyginti. Pavyzdžiui, sintetikos ar džinsų.
Mitas:
Džiovyklėms reikia specialaus pajungimo.
Netiesa. Kondensacines džiovykles galima statyti praktiškai bet kurioje patalpoje, kadangi joms nereikia ventiliacijos angos ar drenažo.