Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
Balandžio 17 d. 17:27
Kaune – svarbus žingsnis link puslaidininkių ateities: atidaryta KTU Lustų akademija
Balandžio 17 d. 14:29
Nauja „Telia“ IoT platforma: visa kontrolė – kliento rankose
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Skraidančiu lazeriu pirmąkart numušta balistinė raketa

Publikuota: 2010-02-14 17:23
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Balsas.lt
Inf. šaltinis: Balsas.lt

JAV Priešraketinės gynybos agentūra (MDA) pranešė pirmą kartą sėkmingai lėktuve įrengtu koviniu lazeriu numušusi kylančią balistinę raketą.

Agentūros pranešime sakoma, kad bendrovės „Boeing“ modifikuotas lėktuvas „Boeing 747-400F“ su eksperimentine „Airborne Laser Testbed“ lazerio sistema penktadienį pakilo iš Point Mugu karinio laivyno aviacijos bazės Kalifornijoje. Skrydžio metu iš Ramiajame vandenyne esančio karinio laivo buvo paleista trumpojo nuotolio balistinė raketa.

Lėktuvas užfiksavo jos paleidimą ir netrukus lazeris buvo nukreiptas į taikinį, teigiama agentūros pranešime. Iš pradžių „Airborne Laser Testbed“ sistema į raketą sufokusavo silpną lazerio spindulį, o po to pasiuntė dar vieną impulsą, kuriuo buvo siekiama įvertinti atmosferos sąlygų poveikį pataikymo tikslumui. Netrukus po to į raketą lazeris „iššovė“ visu savo galingumu. Raketa buvo sunaikinta dar veikiant jos varikliams, šis procesas nuo pradžios iki pabaigos truko apie 2 minutes, teigiama pranešime.

JAV eksperimentinis „skraidantis lazeris“
JAV eksperimentinis „skraidantis lazeris“. „Boeing“ nuotr.

Pirmoji šiame bandyme dalyvavusi raketa naudojo skysto kuro variklį. Mažiau nei po valandos iš San Nicolas salos, esančios už maždaug 300 kilometrų nuo Point Mugu aviacijos bazės, buvo paleista antroji, šįkart kietuoju kuru varoma antžeminė balistinė raketa. „Airborne Laser Testbed“ sistema ir šį kartą sėkmingai užfiksavo jos paleidimą, atliko taikinio perėmimą ir sunaikino „MW galingumo klasės“ lazerio spinduliu.

Pirmą kartą JAV „skraidantis lazeris“, įrengtas „Boeing 747-400F“ lėktuve, į balistinę raketą su kietojo kuro varikliais buvo nutaikytas per 2009 m. rugpjūčio mėnesį vykdytą bandymą. Tada buvo tikrinamas lazerio sistemos nukreipimo tikslumas – spindulys buvo nutaikytas į iš San Nicolas salos paleistą raketą, tačiau ji nebuvo sunaikinta: raketoje esanti įranga užfiksavo pataikymo tikslumą.

Sėkmingi „Airborne Laser Testbed“ sistemos bandymai patvirtino, kad „revoliucinis“ kryptinės energijos pritaikymas yra labai patraukli priešraketinės gynybos sistemos ypatybė, teigiama JAV Priešraketinės gynybos agentūros pranešime. „Skraidantys lazeriai“ esą galės šviesos greičiu atakuoti daugybę taikinių šimtų kilometrų atstumu, o raketų naikinimo kaštai bus žymiai mažesni, nei tam naudojant raketas naikintojas.

Šiame vaizdo siužete pristatomos „skraidančio lazerio“ technologijos galimybės.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (4)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Pristatyti „Oppo Enco Free4“ belaidžiai ausinukai

„Oppo“ paskelbė ir apie naujus belaidžius ausinukus, kurie bus žinomi kaip „Enco Free4“. Šis įrenginys bus siūlomas dviejų skirtingų spalvų – sidabrinės ir mėlynos.

„Linas Agro“ ūkininkų patogumui įrengė pirmąjį paštomatą

Viena didžiausių agroverslo bendrovių Lietuvoje ir Baltijos šalyse AB „Linas Agro“ šį pavasario sezoną pristato naujovę – pirmąjį paštomatą Šakiuose, iš kurio ūkininkai jiems patogiu metu galės pasiimti įsigytas augalų apsaugos priemones ir mikroelementus.

Pristatytas „Oppo Watch X2 Mini“ išmanusis laikrodis su AMOLED ekranu, „Qualcomm“ lustu ir stilingu dizainu

Kinijos milžinė „Oppo“ kasmet pristato gausybę įvairiausių išmaniųjų telefonų. Pristatytas naujasis „Oppo Watch X2 Mini“ išmanusis laikrodis. Šis bendrovės produktas kainuos maždaug 220 eurų, pažvelkime, ką pirkėjai gaus už tokią kainą.

2025 m. balandis
2025-04-18 21:09
Atsinaujinančios energetikos naujienos: kovą fiksuoti nauji mėnesio rekordai
2025-04-17 21:08
Analizė: Lietuva diktuoja tempą Baltijos elektromobilumo lenktynėse
2025-04-17 16:26
7 500 mAh baterija išmaniajame telefone – jau nebe svajonė, dar šiemet įvyks didžioji revoliucija
2025-04-17 13:03
Oficialiai pristatytas „MediaTek Dimensity 9400+“ mikroschemų rinkinys su nedideliais patobulinimais
2025-04-16 10:17
Europą pasieks naujas „Hisense“ išmanusis televizorius su 4K raiška ir nė 600 eurų nesiekiančia kaina
2025-04-15 12:27
„Apple“ leidžia vartotojams patiems taisyti „iPhone 16e“ ir pradeda pardavinėti dalis
2025-04-15 10:29
„Rogbid“ pristatė aukštos klasės išmanųjį laikrodį su stilingais dizaino sprendimais ir puikiu funkcionalumu
2025-04-14 16:08
„Honda“ žengia arčiau Mėnulio: japonų sukurtos kuro sistemos bandymai vyks Tarptautinėje kosminėje stotyje
2025-04-14 10:42
Dyzelinių automobilių vairuotojai liks šoke: nauji BYD modeliai įkraunami greičiau nei spėjate prisipilti kuro (1)
2025-04-14 07:08
„Qualcomm Snapdragon 8 Elite 2“ bus dar galingesnis nei anksčiau, aiškėja, kuo nustebins 2026 metų lustas
2025-04-13 13:29
„Volkswagen“ anonsuoja itin pigų „ID.1“ elektromobilį
2025-04-13 07:04
„Redmi“ pristatė nebrangius „Buds 7S“ modelio belaidžius ausinukus su puikia baterija ir triukšmo slopinimu
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama