Vos prieš ketverius metus įkurtas virtualus „Second Life“ (SL) pasaulis tapo interneto fenomenu. Šio realaus pasaulio stimuliatoriaus internete niekas nelaiko vien tik laiką švaistančiu kompiuteriniu žaidimu, jame gimsta milijonieriai, savo atstovybes kuria bendrovės (Lietuvos irgi) ir net valstybės. BBC pakalbino SL įkūrėją ir ideologą Phillipą Rpsedale‘ą apie tai, kaip jis vertina SL ir kitų virtualių pasaulį ateitį.
„Mes vis dar esame ankstyvojoje stadijoje, o tai reiškia, kad dalykai, kurie yra blogi, vis dar yra blogi. Pavyzdžiui, vis dar santykinai sunku perprasti „Second Life“ valdymą ir rasti jame dalykus, kurie įdomiausi būtent Jums“, - sako Ph.Rosedale‘as.
Pasak jo, daugeliu aspektų virtualūs pasauliai yra fazėje, kurioje buvo visas internetas praeito dešimtmečio pradžioje: „Su kolegomis mes vis atrandame citatas iš praeito dešimtmečio apie internetą, kurias šiandien galėtume taip pat sėkmingai panaudoti, kalbėdami apie „Second Life“. Galėtume sakyti, kad jis yra labai prastai organizuotas, kad sunku rasti tai, ko reikia, ir jame yra gausybė šlamšto“.
Tačiau nepaisant to, SL ideologas tiki, kad visos problemos galiausiai bus išspręstos, o virtualūs pasauliai yra tikroji interneto ateitis: „Virtualūs pasauliai yra kur kas išsamesni už tradicinį internetą. Jie primena realybę, kurioje gyvename kasdien, todėl tie būdai, kuriais čia pateikiama ir organizuojama informacija, yra mums artimesni. Jūsų ir mano gebėjimas prisiminti yra kur kas stipresnis, jei informacija pateikiama kaip mus supanti erdvė, o ne tekstas“.
Anot jo, lankydami interneto svetainę žmonės yra tartum nematomi, anonimiški vartotojai. Tuo tarpu virtualiame pasaulyje sukuriamas buvimo ir dalyvavimo jausmas. Tačiau tam, kad ši terpė taptų suprantama ir priimtina masiniam vartotojui, dar reikia įdėti labai daug darbo.
Viena iš SL kūrėjų idėjų, kurios galėtų palengvinti virtualių pasaulių „naudojimą“, yra programinė įranga, leidžianti naršyti įvairius virtualius pasaulius tartum paprastus tinklalapius. Joje būtų įdiegta tapatybės valdymo sistema, parenkanti kiekvienam pasauliui tinkamą „alter ego“ (avatarą, vardą, bruožus ir pan.).
Ph.Rosedale‘as tiki, kad kada nors virtualūs pasauliai taps kasdieninio laisvalaikio ir darbo dalimi. Interneto vartotojai čia rengs virtualius posėdžius, verslo susitikimus ir pan. Galiausiai jis užtikrintai apibendrina: „Mes esame ankstyvoje kažko labai, labai didelio stadijoje...“.