Populiariausias pasaulyje mobiliesiems telefonams skirtų programų bei žaidimų tinklalapis „GetJar“ (www.getjar.com/wap.getjar.com), kurį sukūrė ir valdo lietuvių kompanija „GetJar Baltic“, pritraukė 6 mln. JAV dolerių (14,1 mln. litų) dydžio investicijų iš Didžiojoje Britanijoje ir JAV Silicio slėnyje įsikūrusios investicinės kompanijos „Accel Partners“.
„Lietuvių sukurtas „GetJar“ tapo fenomenu mobiliųjų aplikacijų pasaulyje ir šiandien yra vienas svarbiausių tinklalapių vartotojams. Mūsų investicijos į portalo plėtrą padės sėkmingai tobulinti produktą, jungiantį mobiliųjų aplikacijų kūrėjus ir vartotojų bendruomenę“, - teigia „Accel Partners“ Didžiosios Britanijos padalinio vadovas Kevinas Comoli (Kevin Comolli).
„Accel Partners“ kartu su verslininkais iš įvairių pasaulio šalių plėtojo ir stiprino šiandien pirmaujančius prekės ženklus, tokius kaip „Macromedia“, „RealNetworks“ ar „Facebook“, kurios 1,6 proc. akcijų už 240 mln. JAV dolerių (564 mln. litų) šių metų rudenį įsigijo tarptautinė kompanija „Microsoft“.
„Mes džiaugiamės partneryste su „Accel Partners“ ir atsiveriančiomis galimybėmis intensyviai tobulinti sąlygas mobiliųjų programų kūrėjų ir vartotojų bendradarbiavimui, kurio dėka sukuriamos plačiai taikomos mobiliųjų prietaisų aplikacijos“, - teigia „GetJar“ vadovas Ilja Laurs.
Pasak jo, investicijos bus skiriamos įmonės plėtrai Didžiojoje Britanijoje ir JAV, kur ketinama suformuoti pardavimų ir rinkodaros komandas, stiprinsiančias portalo pozicijas.
„GetJar“ svetainėje mobiliųjų aplikacijų kūrėjai talpina savo sukurtas aplikacijas, o vartotojai gauna galimybę jas parsisiųsti į savo mobiliuosius įrenginius ir naudotis jomis, mainais suteikdami kūrėjams grįžtamąjį ryšį – įvertindami programas, nurodydami pastebėtus trūkumus, tobulintinas savybes ir pan.
Kas mėnesį vartotojai iš 135 pasaulio valstybių atlieka maždaug 8 mln. parsisiuntimų, o per dvejus veiklos metus įvairų mobiliesiems įrenginiams skirtų programų ir žaidimų parsisiųsta daugiau kaip 100 mln. kartų.
Šiuo metu „GetJar“ vienija maždaug 130 tūkst. programų kūrėjų bei 60 tūkst. programų pradinių versijų bandytojų, vadinamųjų „Beta“ testuotojais.