Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiandien skelbia nutartį byloje, kurioje sprendžiama, ar žemesnės instancijos teismai nesuklydo įpareigodami bendrovę „Penkių kontinentų“ bankinės technologijos (BS/2) priverstinai parduoti 50 proc. jai priklausančios įmonės „Kriptonika“ akcijų kitam akcininkui – „Kapitalo valdymo grupei“. Ši bendrovė priklauso „Universalių valdymo sistemų“ (UVS) įmonių grupei, kurios, kaip ir bendrovės „Lukoil Baltija“, dalis turto buvo areštuota praėjusį ketvirtadienį priimta nutartimi.
Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas. Tačiau nežiūrint to, kuriai iš šalių nutartis bus palankesnė, teisininkų teigimu, ji nepadės galutinio taško dviejų įmonių grupių ginče, per kelerius metus išaugusiame net iki 70 teisminių bylų.
„Esame įsitikinę, kad žemesnės instancijos teismai, įpareigodami BS/2 – pagrindinę kreditorę „Kriptonikos“ bankroto byloje – parduoti savo akcijas, netinkamai taikė įstatymus. Neteisėtų BS/2 veiksmų jie nenustatė, o savo sprendimus grindė neaiškiais ir prieštaringais motyvais. Todėl tikimės, kad Aukščiausiasis Teismas šią klaidą ištaisys“, – sakė „Penkių kontinentų“ įmonių grupės advokatas Viktor Lavrinovič.
Net jeigu Aukščiausiasis Teismas ir nepanaikintų įpareigojimo priverstinai parduoti „Kriptonikos“ akcijas, tai neturėtų didesnės įtakos tolimesniems ginčams, teigia advokatas.
„Tokiu atveju byla vėl patektų į apygardos teismą, kuris turėtų skirti ekspertus akcijų kainai nustatyti. Tačiau, neišnagrinėjus kitų bylų, kuriose ginčijamos „Kriptonikos“ skolos, teisingai apskaičiuoti akcijų vertę būtų neįmanoma. Kol neaiški akcijų kaina, BS/2 išlieka visateise „Kriptonikos“ akcininke. Beje, „Kriptonikos“ bankroto byloje BS/2 yra pagrindinis jos kreditorius“, – kalbėjo V. Lavrinovič.
Jis patikino, kad „Penkių kontinentų“ įmonių grupė ir toliau besąlygiškai vykdys visus įsiteisėjusius teismų sprendimus ir gins savo teises, kurias, pasitelkdami teismus ir žiniasklaidą, ginčija su UVS susiję asmenys.