![]() Asociatyvi DI sugeneruota „Pixabay“ nuotr. |
---|
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paskelbė apie milžiniškas 109 mlrd. eurų investicijas į dirbtinio intelekto kūrimą. Šis sprendimas yra atsakas į JAV projektą „Stargate“, kuriam numatyta investuoti 500 mlrd. JAV dolerių.
Pranešimas buvo paskelbtas Paryžiuje vykstančio trečiojo tarptautinio aukščiausiojo lygio susitikimo dėl dirbtinio intelekto kuluaruose.
„TechCrunch“ praneša, kad didžioji dalis lėšų bus skirta naujų duomenų centrų, orientuotų į dirbtinį intelektą, statybai.
Į pagrindinių investuotojų sąrašą įtraukti Jungtiniai Arabų Emyratai, kurie investuos apie 50 mlrd. eurų, Kanados bendrovė „Brookfield“ (20 mlrd. eurų), Prancūzijos valstybinis investicijų bankas „Bpifrance“ (10 mlrd. eurų) ir telekomunikacijų bendrovė „Iliad“ (3 mlrd. eurų).
Iš viso iki šiol paskelbta apie 83 mlrd. eurų investicijų, o prie programos turėtų prisijungti ir kitos bendrovės, pavyzdžiui, „Orange“ ir „Thales“.
E. Macronas taip pat paminėjo, kad daugelis Prancūzijos dirbtinio intelekto startuolių, tokių kaip „Mistral“, „Owkin“ ir „Wandercraft“, perkėlė savo būstines į JAV. Prezidentas išreiškė pasitikėjimą Europos konkurencingumu ir pabrėžė, kad projektai kaip „DeepSeek“ rodo gebėjimą pasivyti pramonės lyderius.
„Visi manė, kad turime būti didesni ir stipresni. Tačiau „DeepSeek“, naudodamas naujausio „OpenAI“ modelio naujoves ir jas pritaikydamas, įrodė, kad įmanoma laikytis taupesnio požiūrio“, – teigė E. Macronas.
„Mistral“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Arthuras Menschas paskelbė apie ketinimus investuoti kelis milijardus eurų į dirbtinio intelekto klasterio kūrimą Prancūzijoje.
„Mistral“ yra viena iš nedaugelio Europos įmonių, kurianti pagrindinius dirbtinio intelekto modelius, galinčius konkuruoti su tokiais technologijų gigantais kaip „Alibaba“, „Anthropic“, „DeepSeek“, „Meta“ ir „OpenAI“. Menschas įsitikinęs, kad per kelis mėnesius bus sukurtas klasteris, kuris leis kurti dar efektyvesnes sistemas.
Prancūzija gamina daugiau elektros energijos, nei pati suvartoja, didžiąją jos dalį pasigaminant atominėse elektrinėse, todėl šalis tampa itin patraukli vieta energiją vartojantiems duomenų centrams.
Be to, kadangi Prancūzija eksportuoja elektros energiją į kaimynines šalis (2024 m. eksportuota 90 TWh), tai sukuria papildomas galimybes pritraukti užsienio investicijas. Prancūzijos stabilus ir aplinkai nekenksmingas energetikos modelis dar labiau pabrėžia jos potencialą tapti idealia vieta dideliems dirbtinio intelekto projektams.