Didmeninė elektros kaina Lietuvoje sausio mėnesį siekė 89,4 Eur/MWh ir buvo viena mažiausių tarp ES valstybių bei 22 proc. mažesnė už Europos Sąjungos šalių kainų vidurkį. Sausį pigesnė nei pas mus elektra buvo tik Suomijoje ir Švedijoje.
Galutiniam vartotojui elektros kaina mūsų šalyje 0,2 proc. mažesnė už ES šalių kainų vidurkį. Sparti atsinaujinančios energijos išteklių plėtra Lietuvoje sudaro palankesnes sąlygas stabilesnėms ir mažesnėms elektros energijos kainoms. Saulės elektrinių galia Lietuvoje sausio 24 d. viršijo 2000 MW, o vėjo elektrinių galia sausį siekė 1850 MW. Pirmąjį šių metų mėnesį šalyje pasigaminome 75 proc. suvartotos elektros.
Europos Sąjungos šalių didmeninės elektros energijos kainų vidurkis sausio mėnesį siekė 114,4 Eur/MWh.
Vidutinė didmeninė elektros kaina 2025 m. sausį Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje buvo atitinkamai 91,9 Eur/MWh ir 92,0 Eur/MWh ir 114,1 Eur/MWh.
Latvijoje ir Estijoje ji buvo 20 proc. mažesnė, Lenkijoje – 0,3 proc. mažesnė nei ES vidurkis.
Brangiausiai Europos Sąjungoje didmeninė elektra sausį kainavo Airijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje (140–167 Eur/MWh), o pigiausiai – Lietuvoje, Suomijoje ir Švedijoje (41–89 Eur/MWh).
Pigiausiai ir brangiausiai už elektros energiją mokančiose ES šalyse didmeninės kainos skiriasi daugiau nei keturis kartus: Airijoje elektra sausį vidutiniškai kainavo apie 167 Eur/MWh, Švedijoje – 41 Eur/MWh.
Galutiniam vartotojui elektros kaina sausį Lietuvoje vidutiniškai siekė 25,46 ct/kWh ir buvo 0,2 proc. mažesnė už ES šalių kainų vidurkį, kuris sudarė 24,51 ct/kWh. Vidutinė galutinė elektros kaina per mėnesį mūsų šalyje sumažėjo 0,17 ct/kWh, arba 0,7 proc., palyginti su gruodžio kaina, kuri buvo 25,63 ct/kWh.
Estijoje vidutinė elektros kaina galutiniam vartotojui sausį buvo 1,6 proc. mažesnė už ES šalių vidurkį, o Latvijoje – 6,7 proc. mažesnė už ES šalių vidurkį. Estijoje galutinė kaina vartotojams sausį, palyginti su gruodžiu, nepakito, o Latvijoje padidėjo 0,4 ct/kWh, arba 1,7 procento.
Mažiausią galutinę kainą už elektrą Europos Sąjungoje vartotojai sausį mokėjo Vengrijoje, Maltoje bei Bulgarijoje (9,1–14,7 ct/kWh), didžiausią galutinę kainą mokėjo Vokietijoje, Belgijoje ir Danijoje (37,5–40,4 ct/kWh).
Vartotojų mokama galutinė elektros kaina įvairiose Europos Sąjungos šalyse, vertinant didžiausią ir mažiausią kainą, sausį skyrėsi daugiau nei keturis kartus: nuo 40,4 ct/kWh – Vokietijoje iki 9,1 ct/kWh – Vengrijoje.
Didmeninės elektros kainos dalis galutinės kainos struktūroje elektros vartotojui Europos Sąjungos šalyse vidutiniškai sudaro 12,7 ct/kWh.
Lietuvos vartotojų mokamoje galutinėje kainoje didmeninė elektros energijos kaina yra 4,7 proc. mažesnė nei vidutiniškai ES – ji sudaro 12,1 ct/kWh. Estijoje didmeninės kainos dalis galutinėje elektros kainoje yra 11,1 ct/kWh, o Latvijoje – 11,5 ct/kWh.
ES šalyse didmeninės elektros energijos kainos dalis galutinėje kainoje vidutiniškai siekia 49,9 proc., o įvairiose šalyse svyruoja nuo 13,8 proc. – Vengrijoje iki 73,1 proc. – Maltoje.
Sausį Lietuvoje didmeninės elektros energijos kainos dalis sudarė 48 proc. galutinėje elektros kainoje vartotojams ir tai 1,9 proc. punktais mažiau nei ES vidurkis. Estijoje ir Latvijoje didmeninės elektros kainos dalys taip pat buvo mažesnės už ES šalių vidurkį – atitinkamai 44,1 proc. ir 48,5 procento.
Galutinės kainos struktūroje esanti elektros energijos didmeninė kaina priklauso ne tik nuo praėjusio ar einamojo mėnesio vidutinių elektros energijos kainų biržose (didmeninių kainų), bet ir nuo ateities sandorių kainų lygio, taip pat nuo konkrečios valstybės skiriamų kompensacijų ar kitokių tos šalies vykdomosios valdžios sprendimų.