Šaltiniai iš kairės ir dešinės teigė, kad „Nissan“ ir „Honda“ pradėjo derybas dėl susijungimo, o dabar abi bendrovės patvirtino šiuos pranešimus. „Nissan“ ir „Honda“ pradėjo diskusijas dėl susijungimo, siekdamos išvengti grėsmės, kurią joms kelia Kinijos elektromobilių gamintojai. „Mitsubishi“, kurios pagrindinis akcininkas yra „Nissan“, taip pat svarsto šią galimybę.
Jei po šių derybų susijungimas galiausiai įvyktų, susijungusi bendrovė taptų trečia pagal automobilių pardavimus pasaulyje automobilių grupe po „Toyota“ ir „Volkswagen“ ir kasmet visame pasaulyje parduotų daugiau kaip 8 mln. automobilių. Naujoji bendrovė nukonkuruotų „Hyundai“ ir „Kia“ grupę, kuri šiuo metu užima trečiąją vietą.
Be abejo, susijungimas taip pat padėtų abiem markėms geriau konkuruoti su „Tesla“ ir Kinijos elektromobilių gamintojais, tokiais kaip BYD. Šiuo metu „Honda“ yra antra pagal dydį Japonijos automobilių gamintoja, o „Nissan“ – trečia.
„Kinijos automobilių gamintojų ir naujų žaidėjų iškilimas labai pakeitė automobilių pramonę. Turime sukurti pajėgumus, kad iki 2030 metų galėtume su jais kovoti, kitaip būsime nugalėti. Toks susijungimas sukurtų didžiausią pokytį automobilių pasaulyje nuo tada, kai 2021 metais „Fiat Chrysler“ ir „PSA Peugeot Citroen“ susijungė ir sukūrė „Stellantis“, – sakė „Honda“ generalinis direktorius Toshihiro Mibe.
Derybos dėl „Honda“ ir „Nissan“, o galbūt ir „Mitsubishi“ susijungimo turėtų būti baigtos maždaug kitų metų birželį. Jei kompanijos susitars dėl sandorio, tuomet iki 2026 metų rugpjūčio mėnesio bus įsteigta kontroliuojančioji bendrovė, o tuomet tiek „Nissan“, tiek „Honda“ akcijos bus išbrauktos iš biržos sąrašų.
„Honda“ paskirtų didžiąją dalį naujojo subjekto valdybos narių, nes ji yra didesnė bendrovė, kurios dabartinė rinkos vertė yra daugiau kaip 36 mlrd. eurų, o „Nissan“ vertė siekia tik apie 9 mlrd. eurų.