Elektromobiliai jau spėjo tapti „žaliojo“ ir tvaraus pasaulio paveikslo pagrindiniu objektu. Visgi yra abejojančių, ar elektra varomos transporto priemonės iš tiesų jau yra tokios ekologiškos, kaip kad bandoma jas pavaizduoti. Dažniausiai pirštu bedama į elektromobilių baterijas svarstant, kur po panaudojimo jos nuguls. Vokiečiai turi tam atsakymą.
„Mercedes“ su pasididžiavimu paskelbė, kad atidarė savo pirmąją akumuliatorių perdirbimo gamyklą. Ji įsikūrusi Kupenheimo mieste, esančiame Vokietijos pietuose, ir dėl mechaninio – hidrometalurginio proceso tikimasi, kad joje bus pasiektas daugiau kaip 96 proc. regeneravimo lygis.
Dėl ant stogo įrengtos fotoelektrinės sistemos gamykla yra neutrali CO2 atžvilgiu, todėl „Mercedes“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju pasaulyje, kuris uždaro akumuliatorių perdirbimo grandinę savo nuosavu įrenginiu, kainavusiu dešimtis milijonų eurų.
Planuojama, kad šioje gamykloje kasmet bus pagaminama pakankamai perdirbtų medžiagų, kad būtų galima pagaminti daugiau kaip 50 tūkst. naujų akumuliatorių modulių. Ličio, nikelio ir kobalto žaliavos gali būti panaudotos naujiems būsimų „Mercedes“ automobilių baterijoms gaminti.
„Mes siunčiame labai svarbų signalą, jog Vokietija tvaraus elektromobilumo siekia inovacijų dėka“, – teigia „Mercedes-Benz“ valdybos narys Jorgas Burzeris, kuris yra atsakingas už gamybos ir tiekimo grandinės valdymą.
Badeno-Viurtembergo aplinkos, klimato ir energetikos ministrė Thekla Walker teigė, jog yra labai patenkinta, kad „Mercedes“ propaguoja žiedinės ekonomikos temą.
„Mercedes“ partnerė šioje gamykloje yra „Primobius“ – bendra Vokietijos inžinerijos grupės SMS ir Australijos procesų technologijų kūrėjos „Neometals“ įmonė. Be pačios automobilių gamintojos investicijų, gamykla taip pat gauna federalinį finansavimą Vokietijoje, kuris yra projekto, vykdomo kartu su trimis Vokietijos universitetais, dalis, nagrinėjančiais visą perdirbimo proceso grandinę, įskaitant logistikos ir reintegracijos koncepcijas.
Gamyklos metinis pajėgumas – 2500 tonų, o prireikus vidutinės trukmės ir ilgalaikėje perspektyvoje ją būtų galima padidinti.