Didžiausia pasaulyje sutartinė puslaidininkių gamintoja Taivano puslaidininkių gamybos bendrovė (TSMC) planuoja pastatyti dar daugiau gamybos padalinių, šį kartą Europoje.
TSMC jau pradėjo savo pirmosios gamyklos Drezdene (Vokietija) darbus. Bendrovė daugiausia dėmesio skirs automobilių puslaidininkių tiekimui iš šios gamyklos ir gamins 22 nm ir 28 nm lustus, kad būtų užtikrintas nuolatinis šių mikroschemų tiekimas šiuolaikinėms transporto priemonėms.
Tai atitinka didėjančią puslaidininkinių lustų, skirtų naudoti dirbtinio intelekto reikalaujančiuose darbuose, taip pat automobilių sektoriuje, paklausą.
Drezdene esanti gamykla yra bendra įmonė „European Semiconductor Manufacturing Company“ (ESMC), kurioje TSMC valdo 70 proc. akcijų ir į kurią investavo 10 mlrd., o likusios akcijos priklauso partneriams „Bosch“, „Infineon Technologies“ ir „NXP Semiconductors“. Visiškai pradėjusi veikti gamykla turėtų gaminti 40 tūkst. plokštelių per mėnesį ir joje bus sukurta 2 tūkst. aukštųjų technologijų darbo vietų.
Per COVID-19 pandemiją daug transporto priemonių liko nesukomplektuotos dėl didelio lustų trūkumo, nes buvo pažeisti laivybos keliai, o šie čipai daugiausia būdavo tiekiami iš TSMC gamyklos Taivane.
TSMC planuoja įsteigti dar daugiau gamyklų visoje Europoje, kuriose daugiausia dėmesio bus skiriama dirbtiniam intelektui skirtiems mikroschemų rinkiniams. Plėtra yra dalis kompanijos siekio sumažinti geopolitinę riziką su Kinija, kuri, be pandemijos, paveikė pasaulinę tiekimo grandinę.
Verta pastebėti ir tai, jog Europa – ne vienintelė vieta, kur TSMC steigia naujas gamyklas. Bendrovė vykdo projektus JAV ir Japonijoje. Neseniai Arizonoje naujai pastatytame gamybos padalinyje, kuriame naudojama 5 nm technologija, bendrovė pradėjo gaminti „Apple A16“ procesorius.
Tuo tarpu Japonijoje TSMC gamina puslaidininkius bendrovėms „Sony“ ir „Toyota“, naudodama 40 nm, 28 nm ir 22 nm procesus. Kumamoto prefektūroje taip pat statoma antra gamykla, kurioje bus gaminami pažangūs lustai naudojant 6 nm ir 7 nm technologinius procesus.