„Nvidia“ akcijos vėl pabrango, aplenkdamos ‚Microsoft‘ ir tapdamos antrąja vertingiausia bendrove pasaulyje, iškart po „Apple“. Šiandien „Nvidia“ rinkos vertė siekia apie 2,98 trilijono eurų, o „Microsoft“ – apie 2,83 trilijono eurų.
„Nvidia“ sėkmės priežastis – didėjanti su dirbtiniu intelektu susijusių technologijų paklausa. Neseniai kompanija pranešė, kad jos antrojo fiskalinio ketvirčio pajamos siekė 27,4 mlrd. eurų, t. y. 152 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Kadangi tokios bendrovės kaip „Microsoft“, „Amazon“ ir kitos toliau investuoja į dirbtinio intelekto technologijas, „Nvidia“ mikroschemų paklausa taip pat smarkiai išaugo.
Tai taip pat yra pagrindinė priežastis, kodėl šios technologijų kompanijos akcijos smarkiai pabrango. Vien per 2023 m. „Nvidia“ akcijos šoktelėjo apie 173 proc.
Šių metų pradžioje mikroschemų gamintojas trumpam aplenkė „Apple“ ir tapo antrąja vertingiausia bendrove pasaulyje, vos po tuo metu buvusios „Microsoft“, kai pirmą kartą peržengė 2,74 trilijonų eurų ribą.
Bendrovė taip pat ruošiasi ateities augimui. Sausio 6 dieną „Nvidia“ suplanavo pagrindinį pranešimą „CES 2025“ parodoje, kur generalinis direktorius Jensenas Huangas turėtų pristatyti naujesnes stalinių kompiuterių vaizdo plokštes, „RTX 50“ seriją, paremtą „Blackwell“ architektūra.
J. Huangas taip pat neseniai išreiškė susidomėjimą branduolinės energijos panaudojimu „Nvidia“ duomenų centrams maitinti, nes technologijų bendrovės ieško atsinaujinančių energijos šaltinių, kad patenkintų didėjantį energijos poreikį. Prognozuojama, kad iki 2026 metų duomenų centrų elektros energijos suvartojimas beveik padvigubės.
Be to, kompanija bendradarbiauja su „Foxconn“, kad pastatytų didžiausią pasaulyje „Nvidia“ būsimų „GB200“ lustų gamybos įmonę. Įmonėje daugiausia dėmesio bus skiriama „Nvidia“ „Blackwell“ platformos GPU gamybai. Be to, ši sąjunga kartu kuria didžiausią Taivano superkompiuterį „Hon Hai Kaohsiung Super Computing Center“, kuriame bus naudojama ta pati „Blackwell“ architektūra ir kuris, kaip tikimasi, pasieks daugiau nei 90 egzaflopų našumą.