Europos Sąjungos dirbtinio intelekto pakto, savanoriško susitarimo, kuriuo siekiama padėti įmonėms laikytis būsimų dirbtinio intelekto teisės aktų, pradžia buvo neaiški, nes kai kurie svarbiausi technologijų sektoriaus dalyviai lieka nuošalyje. „Apple“ ir „Meta“ kol kas atsisakė pasirašyti tokį paktą, todėl gali būti apribotos tam tikros dirbtinio intelekto funkcijos jų paslaugose ES naudotojams.
Šių metų pradžioje paskelbtu dirbtinio intelekto paktu siekiama paspartinti bendrovių atitiktį Europos Sąjungos įstatams, kol jis ateinančiais metais įsigalios visa apimtimi. Savanoriškai pasirašydamos principus tokiais klausimais kaip duomenų valdymas, atskaitomybė ir darbuotojų mokymas, pasirašiusios šalys tikisi įgyti reguliavimo pranašumą.
Iki šiol pasirašė daugiau nei 100 bendrovių, įskaitant „OpenAI“, „Amazon“, „Google“, „Microsoft“ ir „Samsung“. Tačiau du dalyviai vis dar nedalyvauja. Pranešime teigiama, kad „Apple“ teigia tiesiogiai bendradarbiaujanti su ES valdžios institucijomis, tačiau susitarimo nepasirašė. „Meta“ taip pat išlieka gana vangi, nors pradžioje susitarimas buvo įgavęs pagreitį.
„Mes palankiai vertiname suderintas ES taisykles ir šiuo metu daugiausia dėmesio skiriame atitikties darbams pagal DI įstatymą, tačiau neatmetame galimybės, kad prie pakto prisijungsime vėliau“, – teigė Ana Kuprian, „Meta“ atstovė spaudai.
Tai vyksta nepatogiu metu, nes reguliavimo institucijos griežčiau žiūri į didžiąsias technologijas dėl duomenų privatumo ir algoritminio sprendimų priėmimo. Neprisijungus prie savanoriškos sistemos, „Apple“ ir „Meta“ gresia naujų dirbtinio intelekto produktų ir paslaugų diegimo Europoje atidėjimas arba griežtesnės priežiūros paskatinimas.