Požiūrį į ūkininkavimą keičiantis agrotechnologijų startuolis „AgroSync“ pritraukė solidžią investiciją ir jau dėliojasi ateities planus. Ankstyvame investicijų raunde (angl. pre-seed) 140 000 eurų investicijos startuolis sulaukė iš vengrų bendrovės „Fiedler Capital“. Finansinė injekcija „AgroSync“ svarbi spartinant tvarių ir šiuolaikiškų sprendimų kūrimą, kurie Lietuvos ūkiams leis veikti efektyviau ir pelningiau.
Žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sektorius Lietuvoje sudaro apie 3-4 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) ir yra vienas svarbiausių eksporto šaltinių. Lietuva kasmet eksportuoja apie 70 proc. savo žemės ūkio ir maisto produktų. Tokių produktų eksportas sudaro apie apie 7 milijardus eurų kasmet.
Natūralu, kad tobulėjant technologijoms, šiuolaikiškų sprendimų ieško ir ūkininkai. Ūkininkavimas neapsiriboja vien laukais, traktoriais ir trąšomis. Tai yra dinamiška sritis, kurioje pažangiausios technologijos ir inovacijos padeda pasiekti aukščiausių rezultatų.
„Nors daugeliui žmonių ūkininkavimas asocijuojasi su šiltuoju metų laiku, kai po laukus laksto traktoriai, kombainai ir kita sunkioji technika, iš tiesų tai yra sunkus, ištisus metus trunkantis darbas, reikalaujantis ypatingai daug laiko, prakaito ir atsidavimo. Norint, kad metai būtų produktyvūs, reikia tinkamai tam pasiruošti. Deja, pagrindinės žemės ūkio įmonės Lietuvoje užsispyrusiai laikosi pasenusių metodų ir vengia inovacijų, būtinų geresnei ateičiai kurti. Todėl jaunesnės, ambicingesnės įmonės, turinčios didesnę toleranciją rizikai, perima iniciatyvą. Jos siekia sukurti ateitį, kurioje žemės ūkis būtų išmanesnis, efektyvesnis ir draugiškesnis planetai. Tai pasiekti padeda nusistovėjusių standartų laužymas, pažangi duomenų analizė, ūkio funkcijų automatizavimas, ekologiškų praktikų diegimas ir tiksliojo žemės ūkio metodologijos“, – sako startuolio vadovas Lukas Grigaravičius.
Jis taip pat pažymi, kad precizinė žemdirbystė ir „AgroSync“ kuriamas sprendimas nėra tik įmantrūs terminai – tai praktiniai, ekonomiškai logiški ūkininkavimo metodai, kurie jau įrodė savo svarbą pasaulinėje žemės ūkio praktikoje, ypač Vakarų šalyse, kur žemės ūkis klesti. Startuolis padeda ūkininkams priimti protingesnius, ekonomiškesnius ir tvaresnius sprendimus kiekviename žingsnyje. Tai leidžia optimizuoti darbo sąnaudas ir pasiekti geresnių rezultatų tiek derliuje, tiek išteklių valdyme.
Sandorį nuo pradžios iki pabaigos padėjo įvykdyti advokatų kontora „CEE Attorneys“.