Europos Sąjunga pradėjo tyrimą dėl galimų jos Skaitmeninių rinkų įstatymo pažeidimų. ES reguliavimo institucija – Europos Komisija – ėmėsi tirti „Apple“, „Google“ valdančią bendrovę „Alphabet“ ir „Facebook“ bei „Instagram“ patronuojančiąją kompaniją „Meta“.
Europos Sąjunga prieš didžiąsias bendroves laimi ne visada. „Google“ pavyko išvengti dar 2019 metais skirtos 1,5 mlrd. eurų baudos. Ji buvo skirta paaiškėjus, kad paieškos sistemą valdanti bendrovė 2006 – 2016 metais tarpininkavo sudarant konkurencijos taisykles pažeidžiančius sandorius.
Šaltinių teigimu, ES gali apskųsti Bendrojo Teismo sprendimą aukščiausiajam bloko teismui – Teisingumo Teismui (ESTT), tačiau dar nepatvirtino, ar tai padarys.
Pirminėje byloje prieš „Google“ buvo teigiama, kad JAV bendrovė nustatė pernelyg griežtas sąlygas partneriams, taip įtvirtindama savo dominuojančią padėtį. „AdSense for Search“ – tai JAV gigantės paieškos laukelis kliento svetainėje, o kai lankytojai juo naudojasi, kompanija dalijasi komisinius iš pajamų už skelbimus.
Bendra baudos suma – 1,5 mlrd. eurų, arba vos 1,29 proc. 2018 metų bendrovės pajamų. Nors ši bauda buvo panaikinta, „Google“ nelaimėjo apeliacinio skundo dėl 2017 metų skirtos 2,42 mlrd. eurų baudos už piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi su „Google Shopping“ arba 2018 metais vasarą skirtos 4,3 mlrd. eurų baudos už tai, kad privertė gamintojus naudoti „Chrome“, kad jie turėtų prieigą prie „Google Play“.
Atskiru Bendrojo Teismo sprendimu palikta galioti 242 mln. eurų bauda bendrovei „Qualcomm“. JAV įsikūrusi lustų gamintoja buvo pripažinta kalta dėl grobuoniškų bazinės juostos lustų kainų taikymo Europos klientams. Dauguma teisinių argumentų buvo atmesti, panaikintas tik baudos apskaičiavimo būdas, tačiau San Diego bendrovė vis tiek turi sumokėti.