Šiais laikais internete gali rasti pačių įvairiausių dalykų. Daugelis mūsų internetu perką ne tik maisto produktus, bet ir elektroniką. Niekam ne paslaptis, jog kiniškos parduotuvės dažnai siūlo žemesnę kainą nei Lietuvos pardavėjai. Tačiau tai netrukus gali pasikeisti.
Vokietija rengia naujas taisykles, kuriomis siekiama užtikrinti, kad Kinijos prekybos milžinės, tokios kaip „Temu“ ar „Shein“, laikytųsi produktų saugos, aplinkos apsaugos, vartotojų teisių, taip pat muitų ir mokesčių įstatymų, rašoma „Reuters“ pranešime.
Pagrindinė Vokietijos mažmeninės prekybos asociacija HDE siekia, kad vyriausybė užtikrintų sąžiningą konkurenciją visiems rinkos dalyviams, teigdama, kad muitinėms trūksta pajėgumų patikrinti, ar visi produktai atitinka Europos Sąjungos taisykles.
„Labai svarbu, kad esamos taisyklės trečiųjų šalių pardavėjams būtų taikomos taip pat griežtai, kaip ir Europos Sąjungoje veikiantiems mažmenininkams“, – ekonomikos ministerijos atstovą citavo verslo žurnalas.
Šiuo metu ministerija rengia elektroninės prekybos veiksmų projektą ir vertina naujas priemones bei galimus galiojančių taisyklių pakeitimus. Pažymima ir tai, kad ministerija pastaraisiais mėnesiais šiuo klausimu vedė derybas su Europos Komisija ir Europos Parlamentu.
Verta paminėti ir tai, kad ekonomikos ministerijos valstybės sekretorius Svenas Giegoldas dar birželio mėnesį susitiko su „Temu“ ir „Shein“ atstovais.
Vokietijos valdančioji socialdemokratų partija paragino išplėsti muitinės kontrolę ir panaikinti 150 eurų neapmuitinimo ribą, praneša „Reuters“. Pagal dabar galiojančias ES taisykles, internetu iš trečiųjų šalių įsigytų siuntinių nereikia išmuitinti, jei jų vertė neviršija 150 eurų.
Kritikai teigia, kad dabartiniai muitų teisės aktai padėjo šiems interneto mažmenininkams sumažinti konkurentų kainas ir išvengti muitinės patikrinimų.
„Daugelis didmeninės ir mažmeninės prekybos bendrovių yra labai susirūpinusios dėl nesąžiningos konkurencijos iš Kinijos, kuri iškraipo konkurenciją prekyboje ir kelia rimtą grėsmę vietos ekonomikai“, – rašoma dokumente, skirtame SPD parlamentinės frakcijos posėdžiui.