Lietuviška dvigubos paskirties aeronautikos bendrovė „Airvolve“ pritraukė 825 tūkst. eurų investiciją, skirtą unikalaus taktinio transporto orlaivio kūrimui. Ankstyvosios stadijos investiciją užtikrino rizikos kapitalo fondai „Coinvest Capital“ ir „Baltic Sandbox Ventures“ bei keli akredituoti verslo angelai.
„Coinvest Capital“ investicijos dalis – 510 tūkst. eurų.
Kaip nurodo „Airvolve“ atstovai, orlaivį galima būtų naudoti įvairialypėms civilinėms ir gynybinėms misijoms, tokioms kaip autonominis krovinių pristatymas, sužeistųjų evakuacija, paieškos ir gelbėjimo operacijos.
„Esame giliųjų technologijų įmonė, šiuo metu susitelkusi į inovatyvius logistikos sprendimus. „Airvolve“ kuriamas didelės keliamosios galios orlaivis išsiskiria 10 kartų mažesnėmis nei įprasti sraigtasparniai operacinėmis sąnaudomis, o mūsų sukurta unikali horizontalios ašies propulsijos technologija didelio tūrio ir svorio krovinius leidžia gabenti atstumais iki 60 km. Projektas jau gerokai pažengęs, orlaivio kūrimui skyrėme daug laiko ir pastangų, esame labai dėkingi investuotojams už pasitikėjimą – dabar galėsime judėti pirmyn dar sparčiau“, – sakė „Airvolve“ bendraįkūrėjas ir vadovas Donatas Gendvilas.
Projekto įgyvendinimui „Airvolve“ subūrė profesionalų komandą, kurioje – buvę NASA, „Ryanair Engineering“ ekspertai. Orlaivio prototipas buvo išbandytas 2024-ųjų gegužę, taip užbaigiant dvejus metus trukusį eksperimentinių tyrimų etapą, kuriam pati įmonė skyrė 2 mln. eurų.
„Airvolve“ plėtojamas technologijas galima pavadinti revoliucinėmis, todėl kartu apima ir pasididžiavimo mūsų šalies kūrėjais jausmas, ir suvokimas, kad tai reiškia konkurencinį pranašumą globalioje aeronautikos rinkoje. Manau, kad projekto komandos sumanymas yra labai savalaikis, pataikantis į dar tik kylančią autonomiškų sistemų bei inovacijų transporto bei gynybos industrijose bangą, todėl jis turi puikias perspektyvas“, – pažymėjo „Coinvest Capital“ direktorė Viktorija Trimbel.
„Matome didžiulį šios komandos potencialą ir jų kuriamą VTOL technologiją (vertikalaus pakilimo ir nusileidimo), kuri gali būti naudojama tiek gynybos, tiek komerciniais tikslais”, - komentavo Sandra Golbreich, „Baltic Sandbox Ventures“ generalinė partnerė.
„Labai džiaugiuosi galėdama dalyvauti šioje naujausioje Lietuvos rizikos kapitalo investicijoje į „Airvolve“. Ši tvirta komanda kuria itin svarbią technologiją, iš esmės keičiančią aviacinį mobilumą ir diegiančią inovatyvias logistines technologijas, naudojamas įvairiose srityse – nuo paieškos ir gelbėjimo iki medikų misijų ir oro logistikos“, – sakė verslo angelų atstovė Rita Sakus.
Sudarant investuotojų ir „Airvolve“ sandorį, konsultavo „TGS Baltic“, „FORT Legal“ ir „Unicorn Legals“ teisininkų komandos.