Vyriausybės kanceliarijos užsakymu Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą. Gyventojai buvo apklausiami liepos mėnesį.
Teigiamai Lietuvos žmonės vertina Vyriausybės siekį statyti naują atominę elektrinę, tam pritaria 43,9 proc.; nepritaria - 29, 8 proc., neturi nuomonės - 26,3 proc. apklaustųjų. Daugiau pritariančių naujo reaktoriaus statybai yra tarp turinčių aukštąjį išsilavinimą, turtingesnių žmonių. Šiuo klausimu daugiau yra neapsisprendusių moterų, nei vyrų - 58 proc. vyrų yra už naują reaktorių ir 24 proc. prieš, ir tik 33 proc. moterų yra už ir 35 proc. prieš naują reaktorių.
Kad Vyriausybė visų pirma turi kovoti su korupcija mano 45,6 proc. gyventojų; pritraukti daugiau investicijų Lietuvos ekonomikai - 39,4 proc.; užtikrinti kokybišką socialinę apsaugą, sveikatos apsaugą ir švietimą - 35,4 proc.; sumažinti pajamų mokestį - 32,3 proc.; padidinti pensijas - 25, proc.; sumažinti valstybinių įstaigų skaičių - 20,7 proc.; skatinti mokslą ir naujas technologijas -20 proc.; kovoti su nusikalstamumu - 9,8 proc.; rūpintis žemės ūkiu ir remti žemdirbius 13,6 proc.; mažinti emigraciją - 11,8 proc.
Į klausimą, ar jums pakanka informacijos apie Vyriausybės veiklą ir priimamus sprendimus, teigiamai atsakė 40,6 proc.; ( 2006 m. – 28,8 proc.) ne - 39,1 proc.; sunku pasakyti - 20,3 proc.
Žmonės nurodė, kad geriausiai informacija apie Vyriausybės veiklą pateikiama, kai premjeras ir ministrai svarbias naujienas aiškina per radiją ir televiziją, taip pat susitikimuose su žmonėmis miestuose ir rajonuose.
Net 78,4 proc. gyventojų įsitikinę, jog Vyriausybė turi imtis specialių priemonių šalies įvaizdžiui užsienyje pagerinti; taip nemano 7,8 proc.; neturi nuomonės šiuo klausimu 13,8 proc. žmonių. Kita vertus, 64,9 proc. Lietuvos žmonių galvoja, jog labiausiai šalies įvaizdį užsienyje pagerintų auganti ekonomika, Lietuvos diplomatų veikla - 26,5 proc.; sportininkų laimėjimai -14 proc.; reklama užsienio TV -12,7 proc.; Lietuvos menininkų pasiekimai - 7,9 proc.
39,7 proc. apklustųjų galvoja, jog Lietuva turėtų prisistatyti užsienyje kaip darbščių ir kūrybingų žmonių šalis, 28,2 proc. – kaip šalis, kurioje galima sėkmingai investuoti ir gerai uždirbti; 25,8 proc. - gražios gamtos šalis ir tik 9,1 proc. – kaip technologinių pasiekimų šalis.
Paprašyti išvardinti svarbiausius darbus 55,7 proc. gyventojų pirmiausia nurodė būtinybę kuo geriau panaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Parama Lietuvos narystei Europos Sąjungoje išlieka stabili – ją remia 74,5 proc. žmonių.