Technologijų kompanija „Nvidia“ fiksuoja rekordinį augimą. Silicio slėnio ilgaamžė dabar lyginama su tokiomis milžinėmis kaip „Google“ ar „Microsoft“. Sėkmę lėmė dar nematyta dirbtinio intelekto lustų paklausa, kuri, „Nvidios“ vadovo teigimu, tik augs.
Iš Taivano paauglystėje emigravusiam ir Stanforde elektrotechnikos inžineriją pabaigusiam „Nvidios“ vadovui Jensenui Huangui karjera prasidėjo mažame Kalifornijos pakelės restorane 1993-aisiais, kur su keliais bendraminčiais jis sumanė gaminti lustus kompiuteriniams žaidimams.
Ilgus metus vaizdo plokštes kūrusi kompanija „Nvidia“ maždaug prieš dešimtmetį, vadovo teigimu, priėmė viską pakeitusį sprendimą. Pradėjo masiškai investuoti į lustus, galinčius atlikti sudėtingas dirbtinio intelekto užduotis, tokias kaip vaizdo, veido ir kalbos atpažinimas, taip pat generuoti tekstą tokiems pokalbių robotams, kaip „ChatGPT“.
Įmonė laiku atpažino artėjančią revoliuciją. J. Huango pokytis prilyginamas 1950-iesiems, kada kompanija IBM pristatė pirmuosius komercinius kompiuterius.
„Tai tikrai esminis lūžis istorijoje, kai buvo sukurtas ir išvystytas naujas kompiuterijos modelis“, – sako įmonės įkūrėjas.
Prognozuojama, kad netolimoje ateityje dirbtinis intelektas galės kurti filmus pagal užsakymą, mokyti vaikus ir parengti autonominius automobilius. Šios pažangos varomoji jėga – „Nvidia“ gaminami lustai.
Nors „Google“, „Amazon“, „Meta“, IBM ir kitos bendrovės taip pat gamina šį brangų produktą, „Nvidia“ šiandien užima svarbiausią rinkos dalį.
Praėjusiais metais šimtai technologijų pramonės lyderių pasirašė laišką, kuriame raginama vertinti dirbtinį intelektą kaip pavojų, prilygstantį pandemijoms ir branduoliniam karui. J. Huango parašo laiške nebuvo.
„Nvidios“ vadovas įsitikinęs – dirbtinis intelektas tėra duomenis apdorojanti technologija ir grėsmės žmonijai nekelia, kai jo konkurentas Elonas Muskas ragina kuo skubiau reguliuoti dirbtinio intelekto rinką.
„Negalime laukti ir leisti, kad milijonai žmonių mirtų eismo įvykiuose. Svarbu kelti šį klausimą. Manau, klausimas, susijęs su grėsme civilizacijai“, – kalba E. Muskas.
Rinka kyla, o investuotojai tik kalba apie euforiją ir džiugesį, paaiškėjus „Nvidios“ ketvirčio rezultatams. Pajamos išaugo daugiau nei 3 kartus, o pelnas – 9 kartus.
Nuo metų pradžios „Nvidia“ vertė išaugo daugiau nei 40 proc., bendrovė tapo viena vertingiausių pasaulyje, ir praėjusią savaitę net trumpam aplenkė tokią milžinę, kaip „Amazon“.
„Nvidios“ vadovas įsitikinęs – tai tik ankstyvoji epochos pradžia.
Didžiosios kompanijos kaip „Microsoft“ ar „Google“ varžosi, kuri sukurs pigesnį dirbtinio intelekto lustą, o šios technologijos paklausa įvairiose pramonės šakose ir šalyse, neabejojama, tik augs.