Elektronika.lt
 2024 m. rugsėjo 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 20 d. 20:28
„Volkswagen“ plečia „Caddy“ modelių asortimentą
Rugsėjo 20 d. 17:19
Pasaulinė naujos kartos „Transporter“ premjera: furgonas visiems poreikiams
Rugsėjo 20 d. 14:22
To nekenčia ne tik vairuotojai, bet ir patys gamintojai
Rugsėjo 20 d. 11:41
„Garmin“ pristato „inReach Messenger Plus SOS“ palydovinį komunikatorių
Rugsėjo 20 d. 08:25
„Logitech G“ išleidžia svarbius žaidimų priedus – reikliausiems žaidėjams skirtas peles ir klaviatūras
Rugsėjo 19 d. 20:11
LR41 akumuliatoriaus atitikmuo: viskas, ką norite žinoti (1)
Rugsėjo 19 d. 17:23
Paleiskite telefoną iš rankų arba mokėkite: naujos DI kameros saugumui kelyje
Rugsėjo 19 d. 14:11
Virtualios debesijos rinkoje – naujas žaidėjas: startuoja „BITĖ Cloud“
Rugsėjo 19 d. 11:37
Duomenų raštingumas – verslo konkurencinis pranašumas: ekspertas pataria, kaip pasiekti aukštesnį lygį
Rugsėjo 19 d. 08:19
Nustokite naudoti telefonams skirtus dėkliukus ar ekrano apsaugas: tai gali pridaryti daugiau žalos nei suteikti naudos (1)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuviams E. Musko „geležinkelio vakuume“ idėją bandžiusi įpiršti kompanija bankrutuoja

Publikuota: 2023-12-27 07:06
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

„Hyperloop One“, futuristinė transporto bendrovė, kurianti vamzdžiuose įrengtas linijas, kuriomis keleiviai ir kroviniai iš vieno miesto į kitą keliautų lėktuvo greičiu, nutraukia veiklą, praneša „Bloomberg“. Tokią transporto idėją iškėlė milijardierius Elonas Muskas, o „Hyperloop One“ atstovai ne kartą lankėsi Lietuvoje, mėgindami įtikinti lietuvius šios technologijos privalumais.

Lietuviams E. Musko „geležinkelio vakuume“ idėją bandžiusi įpiršti kompanija bankrutuoja
Asociatyvi DI sugeneruota „Pixabay“ nuotr.

Nuo įkūrimo 2014 m. „Hyperloop One“ surinko daugiau nei 450 mln. JAV dolerių investicijų, kaip skelbia „PitchBook“.

Netoli Las Vegaso ji pastatė nedidelę bandymų trasą savo transporto technologijai plėtoti ir kurį laiką vadinosi „Virgin Hyperloop One“ pagal verslininko Richardo Bransono kompanijos „Virgin“ pavadinimą. Jis yra investavęs į minėtą bendrovę.

Vis dėlto praėjusiais metais „Virgin“ pavadinimo neliko, kai startuolis nusprendė sutelkti dėmesį į krovinius, o ne žmones, rašo „Bloomberg“.

Pasak vieno iš „Bloomberg“ šaltinių, bendrovė atleido daugumą darbuotojų ir bando parduoti likusį turtą, įskaitant bandymų trasą ir techniką. 2022 m. pradžioje bendrovėje dirbo daugiau kaip 200 žmonių.

Įmonė taip pat uždarė savo biurą Los Andžele. Likusiems darbuotojams buvo pavesta prižiūrėti turto pardavimą, be to, pranešta, kad jų kontraktai nutrūks gruodžio 31 d.

E.Musko idėja, netapusi realybe

„Hyperloop one“ įsikūrė 2014 m., praėjus metams po to, kai milijardierius „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjas Elonas Muskas išleido vadinamąją „baltąją knygą“, kurioje išdėstė „hyperloop“ technologijos viziją.

„Hyperloop“ kelionės atrodo taip: keleivis įlipa į kapsulę, jos durys užsidaro, ir kapsulė pajuda uždaru vamzdžiu į pasirinktą vietą. Įgavęs reikiamą greitį prietaisas ima levituoti ir dėka elektromagnetinės paties tunelio sąveikos su kapsule bei „kosmoso sąlygas atkartojančio slėgio“ įgauna 1080 km/h greitį, pristatydami idėją aiškino bendrovės atstovai.

Tokia kelionė yra visiškai nežalinga aplinkai ir, priešingai nei kelionės lėktuvu, nereikalauja ilgų paruošimų bei išvyksta kada nori jos keleivis, tuomet teigė bendrovės atstovai. Pats judėjimas organizmui neturėtų būti sunkesnis nei kelionė lėktuvu – „Hyperloop“ kapsulėje galima ir atsistoti, ir vaikščioti.

Nors paties E.Musko kompanijos tokios technologijos vystymu tiesiogiai neužsiėmė, tačiau jis visuomet reiškė tikėjimą ir paramą tokiam kelionės būdui, nes manė, kad jis sukels revoliuciją.

Nuo 2018 iki 2019 m. šalia „SpaceX“ būstinės Kalifornijoje buvo įrengtas prototipinis „hyperloop“ tunelis, kuriame technologijų studentai galėjo varžytis su savo prototipais. Vėliau jis išardytas, o atsiradusi erdvė paskirta kompanijos darbuotojų automobiliams statyti.

„HyperLoop One“ atstovai ne kartą lankėsi ir Lietuvoje

Didelio susidomėjimo tokia technologija sulaukė 2017 m. Tais pačiais metais vykusiame Vilniaus inovacijų forume „Innovation Drift“ kompanijos „Hyperloop One“ vyr. patarėja tarptautiniais klausimais YJ Fischer pirmąkart Lietuvai pristatė „hyperloop“ technologiją.

Tuomet skelbta, kad „Hyperloop One“ jau 2021 m. planuoja atidaryti maršrutus JAV ir Europoje.

„Tai pirmoji tikrai revoliucinga transporto priemonė nuo XX a. pradžios lėktuvo. „Hyperloop One“ – vienintelė kompanija pasaulyje, užsiimanti viskuo nuo mokslo, reikalingo ją įgyvendinant, iki reikalingų saugumo sertifikatų gavimo. Šią liepą Nevadoje, JAV, mes pirmąkart praktiškai išbandėme „Hyperloop“ veikimą ir šiandien technologija yra per vieną žingsnį nuo naudojimo“, – pranešime dėstė YJ Fischer.

Vienas pirmųjų didžiųjų maršrutų, kuriuos Europoje planavo įmonė, esą turėjo būti susijęs būtent su Vilniumi.

„Jūs jau turite Via Baltica. Bet net jei žvelgiame į tris Baltijos šalių sostines žemėlapyje, akivaizdu, kad kelyje Vilnius-Talinas, Ryga yra bereikalingas nusukimas į šoną. Jeigu turėtume liniją tarp Vilniaus ir Talino, tai Rygai tereikia mažo koridoriaus nuo jo nusukti ir laiko sutaupytų visi. Ir čia mes nesitikime sustoti: Vilnius gali būti jungiamas su Varšuva, Varšuva su Berlynu, tada su Kopenhaga, su Stokholmu ir vėl su Talinu. Žemėlapyje matyti, koks ratas, apimantis pusę Europos, gaunasi – nuo jo atsišakos kiti takai ir taip apimsime viską nuo Skandinavijos iki Vokietijos“, – vizija dalinosi „Hyperloop“ patarėja.

Šiame rate kelionės turėtų užtrukti itin neilgai, argumentavo „Hyperloop one“ astovai. Talinas-Berlynas truktų 90 minučių, Talinas-Vilnius 35 min., o Talinas-Ryga vos 18 min., žadėjo kompanija.

Nors tokia idėja Lietuvoje, panašu, niekada neįgijo rimtų kontūrų, apie ją kaip svarstytiną galimybę yra pasisakęs tuometinis Susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Jis žiniasklaidai teigė, kad „Hyperloop“ linija galėtų atsirasti šalia būsimo Baltijos šalių europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“.

„Technologija yra labai įdomi ir, manau, ji yra perspektyvi. Ji dabar yra bandoma ir per šiuos metus paaiškės testo rezultatai. Buvo pasiūlytas modelis, kad toks naujoviškas geležinkelis, kuris, anot jo kūrėjų, yra pigesnis nei standartinis geležinkelis, galėtų egzistuoti kaip papildoma linija šalia „Rail Balticos“. (...) Sutarėme, kad Lietuva toliau domėsis, bus atliekama studija, kuri parodys, kaip realiai šiame regione toks geležinkelis galėtų egzistuoti, ko reikėtų, kad jis atsirastų“, – 2017 m. balandį po susitikimo su „Hyperloop One“ atstovais sakė R. Masiulis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Gurtam“ stiprina lyderystę telematikos srityje: pasiekė 4 mln. prisijungimų „Wialon“ ir 1 mln. „flespi“

Vilniuje įsikūrusi pirmaujanti telematikos ir daiktų interneto sprendimų kūrėja „Gurtam“ sėkmingai auga ir demonstruoja reikšmingus savo produktų – „Wialon“ ir „flespi“ – pasiekimus. Šį ketvirtį bendrovė įveikė du svarbius etapus: 4 mln. prijungtų transporto priemonių naudojant „Wialon“ ir 1 milijoną įrenginių naudojant „flespi“.

Daugelis fiksuotos elektros kainos planų tarifų sumažėjo

Vidutinė rugsėjo mėn. (1–17 d.) elektros energijos kaina Nord Pool biržoje yra 0,097 Eur/kWh be PVM – tai 9 proc. mažiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą, kurie siekė 0,107 Eur/kWh be PVM. Nepriklausomi elektros tiekėjai per savaitę sumažino daugelį fiksuotos elektros kainos tarifų.

Brangiausia elektra – Italijoje, Airijoje, Graikijoje, o Lietuvoje elektros kaina artima ES vidurkiui (1)

Brangiausia didmeninė elektros kaina šiemet – Italijoje, Airijoje ir Graikijoje, pigiausia – Suomijoje ir Švedijoje. Tuo tarpu Lietuvoje didmeninės elektros kainos vidurkis yra mažesnis nei pernai ir atitinka ES šalių elektros kainos vidurkį.

2024 m. rugsėjis
2024-09-20 07:36
Geoerdvinių duomenų rinkimo platformų gamintoja „AISPECO“ pritraukė 1,45 mln. eurų investiciją
2024-09-17 13:27
Elektros rinkos barometras: Lietuvoje didmeninė elektros kaina kilo
2024-09-17 09:41
Lietuvoje elektros vidutinė kaina – 32 proc. mažesnė nei prieš metus
2024-09-16 21:15
Rugpjūtį didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 9 proc.
2024-09-15 15:45
Ruošiamasi suduoti smūgį tokioms platformoms kaip „Temu“ ar „Aliexpress“
2024-09-12 21:09
Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje mažėjo penktadaliu
2024-09-09 21:05
Lietuvoje elektros savaitės vidutinė kaina – mažiausia nuo birželio vidurio, o dienos vidutinė kaina šiandien – 96 proc. mažesnė nei prieš metus
2024-09-09 19:26
„Xiaomi“ paskelbė naujausią finansinę ataskaitą
2024-09-09 10:20
„Inion Software“ fiksavo ženklų pirmojo 2024 m. pusmečio augimą
2024-09-08 15:36
Lietuvoje startuoja naujas tarptautinis akceleratorius – padės kurti švietimo inovacijas
2024-09-06 14:10
UAB ALTIC IT įspūdingai auga: puikūs 2023 metų rezultatai bei stipri 2024 metų pradžia 
2024-09-06 10:21
„Toyota“ ir BMW stiprina bendradarbiavimą vandenilio plėtros srityje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama