Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą 10 mln. eurų kvietimą Lietuvos pramonės įmonėms atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti.
„Pirmuoju kvietimu jau paskirstėme 10 mln. eurų finansavimą 7-ioms energijai imlioms šalies įmonėms. Toliau spartiname verslo perėjimą prie atsinaujinančių išteklių naudojimo ir antruoju kvietimu sudarome sąlygas modernizuoti savo veiklą. Turime tikslą – sukurti žalesnę ir atsparesnę valstybę, todėl šiomis investicijomis kuriame dar daugiau galimybių Lietuvos pramonei“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Šiuo 10 mln. eurų kvietimu gali pasinaudoti pramonės įmonės, dalyvaujančios ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje. Didžiausia projektui skiriama finansavimo suma – 2,5 mln. eurų.
„Naudodamos šias investicijas vienos iš daugiausiai energijos suvartojančių Lietuvos pramonės įmonių galės įsirengti saulės elektrines, kurios didins energijos vartojimo efektyvumą, mažins taršą ir leis sutaupyti lėšų. Taip bus sudarytos sąlygos ne tik įmonėms, bet ir visai Lietuvai greičiau pereiti prie neutralaus poveikio klimatui ekonomikos“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.
Paraiškas dėl finansavimo atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti iki 2024 m. balandžio 19 d. priima Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos Lietuvos ekonomikai stiprinti paskelbs kvietimų už beveik 1 mlrd. eurų. Iš jų žalesnei ekonomikai numatyta 268 mln. eurų.
Didžioji dalis šių lėšų – apie 170 mln. eurų skirta įvairiems investiciniams projektams, orientuotiems į atsinaujinančius išteklius, siekiant atsisakyti iškastinio kuro naudojimo ir efektyvinti tiek mažų, tiek vidutinių ir didelių įmonių veiklą.
Modernizavimo fondas – tai Europos Sąjungos programa, kurią įgyvendinant numatoma sparčiau pasiekti klimato kaitos tikslų, finansuojant energijos vartojimo efektyvumo ir atsinaujinančių energijos išteklių plėtros projektus. Tai pagrindinė Europos žaliojo kurso investicijų plano dalis.
Iš viso ES modernizavimo fondo nacionalinei krypčiai „Švaresnės gamybos technologijų diegimas pramonės įmonėse, dalyvaujančiose ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje“ buvo numatyta 40 mln. eurų.