Šimtai milijonų žmonių visame pasaulyje turi vienokių ar kitokių kriptovaliutų. Antradienį paskelbtoje bendrovės „Henley & Partners“ kriptovaliutų turto ataskaitoje teigiama, kad šiuo metu kriptovaliutomis naudojasi 425 mln. žmonių, rašo portalas CNBC.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr. |
---|
Galbūt kriptovaliutų populiarumo pikas jau praėjęs, tačiau jos išlieka itin paplitusia investicija. Pavyzdžiui, daugiau nei pusė Z kartos atstovų (18-25 metų amžiaus) yra į jas investavę, rodo CFA instituto ir Finansų pramonės reguliavimo institucijos Investuotojų švietimo fondo (angl. Investor Education Foundation) šių metų pradžioje parengta ataskaita.
Tačiau 75 proc. amerikiečių nėra tikri, kad investavimas į kriptovaliutas, prekyba jomis ar jų naudojimas šiuo metu yra saugus arba kad galima pasikliauti šiuo metu turimomis priemonėmis, parodė balandžio mėnesį atlikta „Pew Research“ apklausa. 45 procentai apklaustųjų taip pat teigė, kad jų investicijos nepasiteisino taip gerai, kaip jie tikėjosi, ir tik 15 proc. teigė, kad jos pranoko lūkesčius.
Tačiau kai kuriems kriptovaliutos atnešė daug daugiau sėkmės – jie savo akcijų vertę dabar skaičiuoja milijonais ar net milijardais JAV dolerių, teigia „Henley & Partners“.
Antradienį paskelbtoje įmonės ataskaitoje teigiama, kad 88,2 tūkst. žmonių turi kriptovaliutų, kurių vertė yra bent 1 mln. dolerių – tai sudaro mažiau nei 1 proc. visų kriptovaliutų naudotojų. Apie 40,5 tūkst. iš jų savo investicijas laiko bitkoinais, t.y. šiek tiek mažiau nei 46 proc. kriptovaliutų milijonierių.
Kur kas mažiau žmonių turi kriptovaliutų, kurių vertė viršija 100 mln. dolerių. Tokių investuotojų yra tik 182, iš jų, kaip pranešama, 78 iš jų daugiausia dėmesio skiria bitkoinams.
O 22 žmonės turi kriptovaliutų paketų, kurių vertė siekia bent 1 mlrd. dolerių, rašo CNBC. Šeši iš jų savo investicijas laiko bitkoinuose – tai kur kas mažesnė dalis nei tarp kriptovaliutų milijonierių.
Palyginimui, bendra kriptovaliutų rinkos vertė ataskaitos rašymo metu buvo 1,18 trilijono JAV dolerių.
Kriptovaliutų investuotojams palankiausių šalių indeksas
Ataskaitoje „Henley & Partners“ taip pat sudarė šalių kriptovaliutų adaptacijos indeksą, kuriame atsižvelgiama į tokius veiksnius, kaip kriptovaliutų priėmimas visuomenėje, reguliavimo aplinka ir kriptovaliutų apmokestinimas.
Indekso viršūnėje atsidūrė Singapūras, antroje vietoje – Šveicarija, trečioje – Jungtiniai Arabų Emyratai, o JAV ir Jungtinė Karalystė užėmė atitinkamai penktą ir septintą vietas.
Į pirmąjį dešimtuką taip pat pateko Australija (šeštoji vieta), Kanada, Malta ir Malaizija (aštuntoji, devintoji ir dešimtoji vietos).