Inovacijų agentūros regionuose įsteigtų bendradarbystės centrų Spiečius nariai kviečiami teikti paraiškas finansinėms subsidijoms, skirtoms verslo skaitmeninimo ir optimizavimo sprendimų diegimui, gauti. Tai galimybė smulkiesiems ir vidutiniams regionų verslininkams pasinaudoti iki 15 tūkst. eurų parama, kuri iš viso sieks 500 000 eurų.
„Padidinome šios programos lėšas iki pusės milijono eurų. Taip kuriame daugiau galimybių pradedančiajam verslui. Vis daugiau žmonių renkasi kurti savo verslą, o mes norime jiems padėti tą daryti sėkmingai. Šias lėšas verslininkai galės investuoti į inovatyvią verslo plėtrą – naujos IT įrangos įsigijimą, skaitmenines programas, programavimo darbus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Praėjusiais metais šis subsidijų kvietimas sulaukė didelio regionų verslininkų dėmesio – buvo gautos net 79 „Spiečiaus“ narių paraiškos, o prašoma suma siekė daugiau nei 741 tūkst. eurų. Pernai buvo patvirtintos 24 paraiškos, šiemet padidinus finansavimą, parama galės pasinaudoti daugiau nei 30 regionų verslų.
„Bendradarbystės centrai „Spiečius“ veikia kaip verslo akceleratorius – centrų nariai turi galimybę pusantrų metų įvairių praktinių programų, mokymų, renginių, konsultacijų su mentoriais metu stiprinti verslumo kompetencijas ir taip auginti savo verslų konkurencingumą. Ši finansinė parama tarsi finalizuoja visą „Spiečiaus“ verslumo paslaugų paketą ir smulkiesiems regionų verslams padės dar greičiau ir tikslingiau augti“, – kalba Indrė Gendroliūtė-Gerulienė, Inovacijų agentūros Regioninės verslo transformacijos skyriaus vadovė.
Finansinė parama bus skirta esamiems „Spiečių“ nariams, kurie aktyviai naudojasi bendradarbystės centrų paslaugomis ir tikslingai augina savo verslus – dalyvauja mokymų programose, aktyviai konsultuojasi su verslo mentoriais ir kryptingai siekia savo verslo tikslų. Šią priemonę įgyvendina Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra.
Verslininkai, norintys gauti finansinę subsidiją, kviečiami pretenduoti Inovacijų agentūrai pateikiant reikiamus dokumentus iki rugsėjo 19 d.
Skaitmenizavo ir optimizavo veiklas
Pernai regionų verslininkai teikė paraiškas, siekdami gauti finansavimą pačioms įvairiausioms veikloms: klientų užsakymų priėmimo proceso skaitmenizavimui, skaitmenizuotų staklių įsigijimui, prekių sandėlio sistemų optimizavimui, mokymų platformos ar CRM klientų valdymo sistemos kūrimui.
Subsidiją gavęs Marijampolės „Spiečiaus“ narys, UAB „Autoferma“ direktorius Tadas Navickas, paramą skyrė sandėlio sistemos skaitmenizavimui.
„Gautą subsidiją panaudojome savo sandėlio sistemos skaitmenizavimui – tai padėjo ženkliai sutrumpinti klientų aptarnavimo laiką bei optimizuoti darbuotojų darbą. Džiaugiamės, jog ši subsidija buvo orientuota į smulkųjį verslą. Labai vertiname ir tai, jog parama mus pasiekė greitai, o užpildyti paraišką bei pateikti ataskaitą buvo tikrai labai paprasta“, – kalba T. Navickas.
Aktyvi Panevėžio „Spiečiaus“ narė, verslumo kompetencijas auginusi įvairiose „Spiečiaus“ programose ir mokymuose, savo verslui sukūrė naujus skaitmeninius namus – elektroninę drabužių parduotuvę.
„Subsidiją panaudojome savo naujai elektroninei parduotuvei sukurti. Pirmąją el. parduotuvę kūrėme dar savo veiklos pradžioje, tuomet trūko el. komercijos žinių, buvome pradžiamoksliai. Vystant verslą bei dalyvaujant įvairiose „Spiečiaus“ programose, pamatėme, kokias klaidas padarėme ir ši subsidija padėjo išspręsti problemą – atidarėme naują „MUR MUR apranga“ el. parduotuvę. Dabar dirbame efektyviau, galime greičiau atliepti klientų poreikius ir dar sparčiau augti el. komercijos srityje“, – pasakoja prekinio ženklo „MUR MUR apranga“ įkūrėja Indrė Mikeškaitė.