Vasario 13 dieną kriptovaliutų biržoje „Binance“ užfiksuotas vienas didžiausių lėšų nutekėjimų – per dieną buvo išimta 916 mln., pranešė duomenų analizės platforma „Dune“.
Tai atsitiko po to, kai Niujorko finansinių paslaugų departamentas (NYDFS) paskelbė įsakymą uždrausti „Paxos“ toliau leisti „Binance“ USD (BUSD) stabilias monetas, taip pat JAV vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) pranešimų apie planus paduoti į teismą „Paxos“ už tai, kad ji išleido BUSD, tinkamai neįregistruodama jų kaip vertybinių popierių. Atsakydami, „Paxos“ atstovai vasario 13 d. pareiškė, kad BUSD nėra vertybinis popierius pagal federalinius vertybinių popierių įstatymus ir yra pasirengęs „energingai bylinėtis“, jei bus pateiktas ieškinys.
Po reguliuotojo veiksmų „Binance Coin“ (BNB) kriptovaliutos kursas nukrito 11,5 %, nuo 321 USD iki 284 USD, o vasario 14 d. 21 val. Vilniaus laiku kriptovaliutos kaina šiek tiek pakilo iki 296 USD. Savo ruožtu stabili moneta BUSD prarado savo susiejimą su JAV doleriu, bet neilgam ir dabar svyruoja apie 1–0,99 USD. „Binance“ generalinis direktorius Changpeng Zhao tviteryje parašė, kad kriptovaliuta vėl susieta su doleriu ir pažymėjo, kad FUD (fear, uncertainty and doubt – baimė, netikrumas ir abejonės) yra laikina.
„Binance USD“ yra trečia pagal dydį stabili moneta po „Tether“ (USDT) ir USD Coin (USDC), kurios kapitalizacija vasario 14 d. siekė 15,47 mlrd. USD (pagal „CoinGecko“). Vasario 13 d. BUSD kapitalizacija buvo 16,1 milijardo dolerių, tai yra, nuosmukis siekė 400 milijonų dolerių per dieną Prekyba pora su tokenu sudaro daugiau nei 25 % visos „Binance“ prekybos apimties. Zhao teigimu, dėl draudimo išleisti naujus tokenus sumažės BUSD kapitalizacija, kaip ir patrauklumas investuotojams.