„Apple“ ir „Tesla“ akcijos smuko dėl didėjančio susirūpinimo dėl vėluojančių gamybos linijų Kinijoje, rašo BBC.
„Apple“ akcijos pasiekė žemiausią tašką nuo 2021 m. birželio mėnesio. Bendrovės „Tesla“ akcijos nuo 2021 m. lapkričio mėnesį pasiekto rekordinio lygio nukrito 73 proc.
Bendrovėms sunkiai sekėsi išlaikyti gamybą Kinijoje dėl Covid apribojimų ir savaitėmis trunkančių sustabdymų.
Dabar jos susiduria su darbuotojų trūkumu, nes Kinija kovoja su Covid banga, panaikinus daugelį metų galiojusius apribojimus.
Pasauliniai investuotojai yra atsargūs prieš papildomą palūkanų normų didinimą, pasaulio ekonomikos sulėtėjimą ir tebesitęsiantį karą Ukrainoje.
Kompanijos „Apple“ tiekėja „Foxconn“ teigia, kad jos pajamos lapkritį, palyginti su tuo pačiu 2021 m. mėnesiu, sumažėjo 11 proc., kilus neramumams Kinijos Džangdžou gamykloje, vadinamoje „iPhone“ miestu.
Šią savaitę žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad „Tesla“ gamykla Šanchajuje sumažino gamybą, nes Kinijoje išaugo užsikrėtimų Covid skaičius.
Bendrovė situaciją komentuoti BBC atsisakė.
Tačiau analitikai teigia, kad apie vangius bendrovės pardavimus byloja tai, kad ji pasiūlė nuolaidų tiek Kinijos, tiek Šiaurės Amerikos klientams.
Investuotojai taip pat išreiškė susirūpinimą dėl „Tesla“ vadovo Elono Musko, kuris ne kartą pateko į prieštaringas antraštes. Spalio mėnesį po užsitęsusio teisinio ginčo jis perėmė „Twitter“ valdymą ir nuo to laiko E. Muskas daug laiko skiria socialinei žiniasklaidos platformai valdyti.
Kai kurie kaip dar vieną „Tesla“ akcijų kainos kritimo priežastį įvardijo tariamą jo išsiblaškymą šiuo laikotarpiu.