Įgyvendindama „Renaulution“ strateginį planą, „Renault“ grupė skelbia spartinanti savo pramoninių objektų priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimo planą, sudarydama tris strategines ir precedento neturinčias partnerystes, kad pasiektų energetikos pertvarkos tikslus. Šis naujas etapas šiandien įgyvendinamas su „Voltalia“ dėl didžiausios ekologiškos elektros energijos tiekimo sutarties Grupės gamykloms Prancūzijoje; su „ENGIE“ dėl pirmojo giliosios geoterminės energijos projekto Europos pramoniniame objekte Douai; su „Dalkia“, EDF grupe, dėl biomasės katilo įrengimo Mobeže.
Grupė, daugiau kaip 10 metų įsipareigojusi pereiti prie energetikos pertvarkos ir 2021 m. balandžio mėn. patvirtinusi Klimato planą, patvirtina savo įsipareigojimus siekdama iki 2025 m. įtvirtinti nulinę anglies dioksido emisiją „ElectriCity“ gamyklose Aukštutinėje Prancūzijoje, iki 2030 m. – visoje Europoje, o iki 2050 m. – visame pasaulyje. Grupė rengia plataus masto konkretų planą, kaip paspartinti pramonės dekarbonizaciją, be kitų metodų, pasitelkiant fotovoltinę, geoterminę ir biomasės energiją.
„Renault“ grupės generalinis direktorius Luca de Meo sakė: „Šiandien žengiame strateginį žingsnį siekdami anglies dioksido poveikio neutralumo mūsų gamyklose. Dėl šios partnerystės, pasirašytos su „Voltalia“, „ElectriCity“ taps pirmuoju Grupės gamybos centru, kuriam bus tiekiama konkurencinga elektros energija, neišskirianti anglies dioksido. Ir ties tuo nesustojame! Jau rengiame kitą savo plano etapą ir siekiame, kad mūsų gamykloms būtų tiekiama šiluminė energija be anglies dioksido. Didžiuojamės kartu su „ENGIE“ pradėję įgyvendinti vieną ambicingiausių priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimo projektų Europos pramoninėje teritorijoje – giluminės geoterminės energijos diegimą. Galiausiai labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su „Dalkia“ ir pradėti biomasės katilo projektą Mobežo gamykloje. Kaip pirmaujanti automobilių gamintoja prisiimame atsakomybę diegti naujoves ir mažinti savo gamyklų išmetamo anglies dioksido kiekį.“
„Renault“ grupė ir „Voltalia“ pasirašė didžiausią Prancūzijoje ekologiškos elektros energijos tiekimo sutartį.
„Renault“ grupė ir „Voltalia“ pasirašo didžiausią Prancūzijoje ilgalaikę elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių tiekimo sutartį (įmonių elektros energijos pirkimo sutartis) dėl 350 megavatų galios, kuri iki 2027 m. kiekvienais metais leis pagaminti apie 500 gigavatvalandžių. 15 metų trukmės sutartis yra precedento neturintis Prancūzijos įsipareigojimas energijos požiūriu. Šis ilgalaikis susitarimas leis „Renault“ grupei 2027 m. padengti iki 50 proc. elektros energijos, sunaudojamos gamybinei veiklai Prancūzijoje.
Nuo 2025 m. „Voltalia“ Prancūzijos teritorijoje sumontuos 100 megavatų galios fotovoltines plokštes. Per ateinančius metus „Voltalia“ suteiktas pajėgumas „Renault“ nuolat didės ir 2027 m. iš viso pasieks 350 megavatų. Šis susitarimas apims Cléon gamyklos veiklą, susijusią su elektra, ir visus „ElectriCity“ klasterio, didžiausio ir konkurencingiausio Europoje elektrinių transporto priemonių gamybos centro, kurio tikslas – iki 2025 m. pagaminti 500 tūkst. transporto priemonių per metus, tvarios elektros energijos poreikius.
„Voltalia“ generalinis direktorius Sébastien Clerc sakė: „Voltalia“ didžiuojasi galėdama būti privilegijuota šio naujo „Renault“ grupės Klimato plano etapo partnere ir aktyviai prisidėti prie šio plano tikslo – „ElectriCity“ klasterio gamyklų išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimo. Kasdienė „Voltalia“ misija – tiekti atsinaujinančią, anglies dioksido neišskiriančią ir konkurencingą elektros energiją, kad būtų sumažintas išmetamo CO2 kiekis. Ši svarbi partnerystė mus džiugina ir parodo, kad esame pajėgūs tapti svarbiausiu žaliosios elektros energijos sprendimų žaidėju Prancūzijoje.“
„Renault“ grupė ir „ENGIE“ plėtoja precedento Europoje neturintį giluminės geoterminės energijos projektą Douai gamykloje.
Šis didelės apimties projektas yra integruotas į šilumos pirkimo sutartį (ŠPS), kurios tikslas – tiekti gamyklai šilumą neišmetant anglies dioksido, 70 proc. dujų poreikio pakeičiant vietiniais ir atsinaujinančiais šaltiniais. Partnerystė truks 15 metų. Taigi „Renault“ grupė, vykdydama šį įsipareigojimą, sustiprins savo lyderio pozicijas pramonės objektų dekarbonizacijos srityje.
2023 m. pabaigoje „ENGIE“ per savo patronuojamąją įmonę „ENGIE Solutions“ pradės gręžimo darbus Douai gamykloje, kad 4 tūkst. metrų gylyje išgautų karštą vandenį (130–140 °C) ir nuo 2025 m. galėtų surinkti kalorijas, reikalingas gamyklos pramonės ir šildymo procesų poreikiams. Po to geoterminis vanduo bus grąžintas į natūralią aplinką. Įdiegus šią geoterminę technologiją, būtų galima nepertraukiamai tiekti beveik 40 MW galią. Vasarą, kai šilumos poreikis mažesnis, geoterminė energija galėtų būti naudojama anglies dioksido neišskiriančiai elektros gamybai.
Už energetikos sprendimus atsakinga vykdomoji viceprezidentė Cécile Prévieu sakė: „Didžiuojamės būdami vieni iš partnerių, kuriems „Renault“ patikėjo savo veiklos priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimą. Technologinės žinios, kurias šis geoterminis sprendimas, pritaikytas dideliame pramoniniame objekte, rodo mūsų praktinę patirtį ir gebėjimą diegti naujoves, kad padėtume klientams pereiti prie naujos energetikos sistemos. Teikiame patikimus, atsparius sprendimus, užtikrinančius aukščiausią veiklos našumą.“
„Renault“ grupė ir „Dalkia“, EDF grupė, suvienija jėgas, kad Mobežo gamyklai būtų tiekiama šiluma neišskiriant anglies dioksido.
„Renault“ grupė ir „Dalkia“, EDF grupės dukterinė įmonė, kurios specializacija – atsinaujinančioji energija, pasirašė 15 metų partnerystės sutartį, pagal kurią „Renault“ gamyklai Mobeže bus tiekiama anglies dioksido neišskirianti šiluma įrengiant biomasės katilą ir atliekinės šilumos panaudojimo sistemas. 15 MW galios katilas leis iki 2025 m. 65 proc. dujų poreikio patenkinti iš vietinių ir atsinaujinančių šaltinių.
„Dalkia“ generalinė direktorė Sylvie Jéhanno sakė: „Norėčiau padėkoti „Renault“ grupei už pasitikėjimą mumis. Pramonės dekarbonizavimas yra mūsų veiklos pagrindas, o mūsų komandos labai stengiasi, kad šis biomasės jėgainės projektas Mobežo gamykloje taptų regiono energetikos pertvarkos etalonu!“
Dekarbonizacijos planas taikomas visoms „Renault“ grupės įmonėms keturiuose žemynuose, kuriuose Grupė vykdo veiklą. Siekdama išvengti iškastinio kuro naudojimo ir pereiti prie atsinaujinančiosios energijos, „Renault“ grupė yra apsupta partnerių tinklo, kuris visame pasaulyje įgyvendina priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimo strategiją.