„NRD Cyber Security“ šių metų pirmojo pusmečio pajamos siekė 2,421 mln. Eur ir buvo 22 % didesnės nei 2021 m. tuo pačiu laikotarpiu. Įmonės EBIT siekė 217 tūkst. Eur, o tai 50,8 % mažiau nei pernai tuo pačiu metu, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Didžiausią įtaką kibernetinio saugumo konsultavimo, reagavimo į saugumo incidentus ir technologijų vystymo NRD CS įmonės grynojo pelno rezultatams pirmąjį šių metų pusmetį, palyginus su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, turėjo darbo užmokesčio sąnaudos, kurios išlaikė augimo tendenciją.
Iš viso pirmąjį šių metų pusmetį „NRD Cyber Security“ pardavimų pajamos Lietuvoje siekė 2,047 mln. ir buvo 39,4 proc. didesnės lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šį augimą labiausia lėmė padidėjusios išorės saugumo operacijų centro „CyberSOC“ ir kibernetinio saugumo konsultavimo paslaugų pardavimo apimtys.
Įmonės gautos pajamos iš pardavimų kitose šalyse per pirmąjį šių metų pusmetį sumažėjo iki 374 tūkst. ir buvo 26,8 proc. mažesnės nei tuo pačiu laikotarpiu 2021 metais.
2022 m. įmonė tęsia projektų vykdymą, koncentruodama veiklos plėtrą bei investicijas į užsienio rinkas ir tikisi, jog dar šiais metais, t.y. pasibaigus keliavimo apribojimams, padvigubinti kibernetinio saugumo konsultavimo paslaugų bei produktų su nuosavu prekės ženklu aktyvius pardavimus tarptautinėse rinkose bei pagerinti veiklos pelningumo rodiklį.
„NRD Cyber Security“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų pusmetį baigė turėdama projektus 22 skirtingose pasaulio šalyse, įskaitant Lietuvą.
Pagrindiniai įgyvendinti projektai per pirmąjį 2022 m. pusmetį
Malavyje pasirašyta sutartis su Tarptautine telekomunikacijų sąjunga (ITU) ir pradėtas kurti nacionalinis CERT (mwCERT). Šio projekto įgyvendinimo metu nubrėžta vizija bei parengtas teikiamų paslaugų planas, būtinų procesų ir procedūrų sąrašas, suprojektuota reikalingų technologijų architektūra.
„NRD Cyber Security“ ekspertų komanda Kosove padėjo pasirengti energetikos sektoriaus CERT kūrimui. Projekto metu buvo įvertinti teisiniai reikalavimai bei pateiktas pasiūlymas dėl reikiamos komandos komplektacijos, vaidmenų, atsakomybių, reikalingo biudžeto ir tikslinė auditorijos pasirinkimo.
Ugandos bankų asociacijai (UAB) buvo sukurtas saugumo operacijų centro steigimo projektas.
Pietų Afrikos plėtros bendrijai (SADC) pradėtas vykdyti kompleksinis informacijos saugumo auditas.
Pakartotinai buvo atliktas Peru kibernetinio saugumo sprendimus Pietų Amerikos rinkoms siūlančios organizacijos „SecureSoft“ auditas.
Ruandoje atliktas kibernetinio saugumo pajėgumų brandos vertinimas, naudojant valstybių kibernetinio saugumo brandos vertinimo modelį (CMM). Projektas buvo vykdomas bendradarbiaujant su Oksfordo universiteto kibernetinio saugumo gebėjimų centru (GCSCC), stiprinantis Ruandos valstybės gebėjimą nustatyti nacionalinio kibernetinio saugumo vystymo strategiją, programą ir jų prioritetus.