Kibernetinio saugumo konsultavimo ir technologijų vystymo įmonės „NRD Cyber Security“ pajamos per 2021 m. stipriai augo ir metų pabaigoje pasiekė 5,37 mln. eurų ir, palyginus su 2020 m. 3,23 mln. eurų pajamomis, padidėjo 66 proc. EBITDA buvo 784 tūkst. eurų ir, lyginant su 2020 m., padidėjo 80,6 proc. Šioje srityje taip pat veikia „NRD Bangladesh Ltd“, kurios kontrolę „NRD Cyber Security“ perėmė 2021 m. pabaigoje.
Audituotais duomenimis, per praeitus metus „NRD Cyber Security“ uždirbo 603 tūkst. eurų, t. y., 88 proc. daugiau negu per tą patį ataskaitinį laikotarpį 2020 metais, kai buvo gauta 321 tūkst. eurų grynojo pelno. Įmonė ir toliau sėkmingai didino kibernetinio saugumo paslaugų ir produktų pardavimus privačiame sektoriuje - 2021 metais pajamos iš šios srities, palyginus su atitinkamomis 2020 metų pajamomis, paaugo daugiau nei 20 proc.
Lietuvos rinkoje 2021 m. pardavimų pajamos išaugo 80 proc. – tai parodo ne tik didėjantį kibernetinio saugumo poreikį šalyje, bet ir organizacijos pajėgumus išnaudoti atsiradusias galimybes. „NRD Cyber Security“ aktyviai veikė Lietuvos viešajame ir privačiajame sektoriuose, pasirašė naujų sutarčių dėl specializuotos programinės ir techninės įrangos tiekimo, atliko IT saugos auditų, kibernetinio saugumo konsultacijų bei kitas paslaugas. Organizacija užsiima vis stipresnę poziciją išorės saugumo operacijų centro paslaugų teikime. Šiuo metu „CyberSOC“ paslauga teikiama įvairaus dydžio, komplektacijos ir pobūdžio organizacijoms – bankams, gamybos įmonėms, telekomunikacijos bendrovėms, tarptautinėms organizacijoms bei valstybinio sektoriaus institucijoms.
Taip pat 2021 metais „NRD Cyber Security“ vykdė reikšmingus nacionalinio kibernetinio saugumo stiprinimo projektus: Egipto centriniame banke stiprino kibernetinių grėsmių stebėjimo pajėgumus įdiegiant savo išvystytą technologiją „CollectiveSight“, kartu su Jungtinių Tautų projektų valdymo agentūra (UNOPS) įvertinto Serbijos Respublikos kibernetinio saugumo ekosistemą bei Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūrai (angl. The European Union Agency for Cybersecurity, ENISA) parengė kibernetinio saugumo krizių valdymo brandos vertinimo metodiką. Pastaruoju projektu siekiama padėti tvirtą pamatą Europos Sąjungos institucijų bendradarbiavimui ištikus krizėms operaciniame ir techniniame lygmenyse.
Įmonė užsitikrino svarbius projektus ir 2022-iems: pasirašyta sutartis dėl nacionalinės kibernetinio saugumo incidentų reagavimo komandos (angl. Cybersecurity Incident Response Team, CSIRT) kūrimo Malavyje bei pradėti darbai Ruandoje, vertinant jų kibernetinio saugumo brandą pagal Oksfordo universiteto pasaulinio kibernetinio saugumo gebėjimų centro CMM modelį.
„NRD Cyber Security“ bendra investicijų į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP) suma 2021 metų pabaigoje pasiekė apie 3 mln. eurų, iš kurių 1,7 mln. eurų sudarė iš Europos Sąjungos gautos finansavimo lėšos, o likusią sumą – įmonės nuosavos lėšos. Vien per 2021 metus šiam tikslui skirta apie 1,2 mln. eurų, iš kurių 700 tūkst. eurų sudarė Europos Sąjungos finansavimas, o likusią sumą – įmonės nuosavos lėšos.
Įmonė šiuo metu aktyviai vysto ir/arba parduoda šiuos kibernetinio saugumo produktus: „CollectiveSight“ ir „CyberSet“. Pirmasis produktas yra sensorių sistema, skirta kibernetinių grėsmių stebėjimui, identifikavimui ir analizei. Šis produktas jau yra išvystytas ir sėkmingai įdiegtas bei veikiantis ne tik Lietuvoje ir kitose ES šalyse, bet ir Egipto centriniame banke bei Bangladešo kritinėje informacinėje infrastruktūroje. Tuo tarpu „CyberSet“ yra technologijų ir veikiančių procedūrų rinkinys, kuris leidžia integruoti ir automatizuoti tipines saugumo operacijų centro funkcijas jas tvarkantiems saugos paslaugų tiekėjams (angl. Managed Security Service Provider, MSSP).
Pasak „NRD Cyber Security“ direktoriaus Viliaus Benečio, įmonės augimą lemia stiprios kompetencijos kibernetinio saugumo komandų kūrime, orientavimasis į jų darbo automatizavimą bei specializuotų įrankių kūrimą ir tarptautinis bendradarbiavimas. 2022-aisiais įmonė ir toliau nuosekliai tęsia savo misiją – padeda šalims įgyvendinti savo saugaus skaitmenizavimo vizijas, įgalina įvairias organizacijas suvaldyti kibernetinio saugumo grėsmes.